Tak konečně ...
...ta rajčata dozrávají. Krásný den přeji! Než se pustím do dnešního článku, chtěla bych vám zase jednou úplně obyčejně, ale opravdu ze srdce poděkovat. ❤️ Za to, že sem chodíte, čtete mě, píšete mi komentáře a sdílíte se mnou svoje myšlenky, zkušenosti a často i kus svého života. A moc děkuju také všem, kteří mě podporujete příspěvkem na kafíčko. Věřte, že to pro mě není samozřejmost a že pro mě vaše podpora opravdu znamená hodně. Nejen finančně, i když právě teď samozřejmě i to hraje svoji roli. Ale hlavně proto, že díky tomu vím, že to, co tady už tolik let píšu, má pro někoho smysl. Že na druhé straně obrazovky někdo je. 😊 Takže děkuju. Opravdu. ❤️ Na zahradě u přítele začala konečně dozrávat rajčata. A bylo docela zajímavé zjištění, že pro jejich dozrání asi nebylo potřeba tolik slunce jako spíš vody. Keře jsou obsypané už dlouho, ale postupně jsme trhali jen ta rajčata, která zčervenala. A nebyla to ta, která jsou celý den vystavená slunci, ale naopak ta schovaná uprostřed zalis...





Lucko, nevím jestli dělám tu pravou, ale můžu zjistit u švagra, pracoval v Itálii a je velký gurmán! Zrovna dneska jsem si u Italů nakoupila prosciutto, sušená rajčátka a parmezán. A už se nemůžu dočkat až z toho vykouzlím nějakou mňamku.
OdpovědětVymazatBarboro, moje verze už je venku , taky nevím jestli je ta pravá ..ale dej vědět jestli děláš něco jinak :-). Italská kuchyně je výborná!
Vymazathttp://www.lecker.de/rezept/1395168/Spaghetti-Bolognese.html
OdpovědětVymazatLucko, posílám vyzkoušený recept. Na tomto webu jsou samé dobroty a vždy se povedou. Tak ať se zadaří, dobrou chuť! Táňa
Táňo , moc díky za tip...nakonec jsem si to tak nějak dala do kupy z několika receptů ale super web ! Krásné dny!
VymazatSe špagetama neporadím, ale musím ti napsat, že ti to strašně moc sluší! Krásný outfit.
OdpovědětVymazatIri moc díky!
VymazatTento komentář byl odstraněn autorem.
Vymazatsuper outfit.......a moc Ti to sluśí.
OdpovědětVymazatMarťo děkuju!
VymazatMám vyzkoušenou omáčku od Itala http://www.sitalemvkuchyni.cz/recept/Sugo-Bolognese, jen vynechávám játra a klobásu, ty doma nemívám... Vyplatí se maso opravdu dlouho dusit, a chutná i dětem :-)
OdpovědětVymazatMichaelo, moc díky, nakonec jsem zvolila verzi mix , ale povedla se :-) A dusila jsem fakt dlouho:-))) krásné dny!
VymazatOutfit se povedl,moc hezky vše sladěné a moc se mi líbí tílko i barva kůže na kabele,pásku a botách.Moc Ti to sluší!
OdpovědětVymazatMarcelo , moc děkuju! Krásné dny!
VymazatLuci, nevím, jestli je to pravá boloňská omáčka...ale nám chutná:
OdpovědětVymazatna cibuli orestovat strouhanou mrkev, celer a mleté maso (hovězí, příp. mix), přidat loupaná rajčata z konzervy, vývar, víno a dusit do změknutí masa, příp. zahustit. Dochucuji česnekem, bazalkou (oreganem), navrch parmazán.
Jo a outfit je super - moc se mi líbí hlavně tílko, bílou já můžu :-).
Janko moc díky za pochvalu, tu boloňskoujsem nakonec dala nějak dohromady a byla výborná, díky!
Vymazat