Social icons

Přeji prima nedělní večer!Jaký byl víkend?
Z výsledku voleb se neraduju...
...ale jedeme dál !

 Tak moje snaha vytáhnout děti někam za zábavou sama, protože tatínek ještě stále pracuje i o víkendech se daří víc než dobře.
Každý víkend se k nám zatím přidává nějaká teta:-).

Takže sobotní návštěva muzea LEGA v Kutné Hoře proběhla v pohodě.
Muzeum je přesunuté (už asi dlouho ) do menších prostor a hlavně prostor herny byl na původním místě mnohem příjemnější, ale děti si vyhrály celé dopoledne a díky prckům a jejich živosti, se tam určitě zase někdy podíváme:-).Já jsem si nestihla všechny exponáty prohlédnout a baví mě hlavně ty hodně staré kousky.
Jenže jakmile jsem se na chvíli zahleděla do vitríny, Andulka už se hrnula rozebírat Bigben, který byl větší než já a tak jsme raději zaparkovali v herně.V každém případě je muzeum součástí obchodu a tak mě ta návštěva taky něco stála:-).
A ne málo, naštěstí lego je velmi vděčná hračka, která v podstatě nestárne a neničí se, jen kdyby se chtělo každý večer samo sbírat:-).
Musím uznat, že jsem žasla jak už je Max v tomhle samostatný a podle návodu pěkně skládá.
Jediný krizový bod byl oběd s dětmi v restauraci.
Už byly unavené a Andulka o žádný oběd nestála ani za mák a Maxe zase štval tatínek, který se na oběd utrhl z práce a chtěl po prťatech nějaký výkon "stolování" a to oni vždycky vycítí a bojkotují to opravdu všemi silami:-))).


V neděli jsme si jeli provětrat hlavy na výlet do lesa.
To je skoro zadarmo.
Nebyly jsme tentokrát v našemm lese, ale popojeli jsme do lesů mého dětsví.
Ta vám bylo takových atrakcí a protože jsme měli s sebou svačinu, děti šly po návratu domů spinkat úplně dobrovolně a bez oběda:-).Tohle je zatím trochu  výletní brzda, to odpolední spaní.
Ale prckové to potřebují a jakmile se nepodaří ten správný odpolední spánek ať u Maxe nebo u Andulky, mám zaděláno na velmi výživné rodičovské odpoledne:-))).


Les je prostě dobrodrůžo se vším všudy.
Chvíli krotily kameny jako koně.

Pak přesedlaly na větve a do sedel.Ušli jsme docela velký kus cesty a Anička to zvládala docela v pohodě.Občas sice trochu zaprotestovala.
Třeba tím,. že si lehla a že dál nejde, ale nakonec si vždycky rozmyslela, pravda pamlsky na cestu udělaly svou službu.
A taky teplý čaj.
To stačilo nalít a jít s nalitým hrnkem svižným krokem a děti se za mnou hrnuly jak vosy :-))).


Příroda je nádherná v každé roční době a i když nejprve se člověku při pohledu na polomy způsobené vichřicí svírá srdce, teprve zblízka si člověk uvědomí tu sílu a velikost, jakou v sobě příroda má, včetně všech živlů.Ale vyřádili jsme se :-)
Líbilo se to všem věkovým kategoriím a brzy vyrazíme zase.


Protože i takové přírodní bludiště stojí za to!
Mějte pěkný večer, dobrou noc a s chutí do nového týdne!

10 komentářů

 1. Milá Lucie díky za príma nápad s Legem. Zjistila jsem že i v Praze na Národní je něco podobného. Už se tam chystám s vnučkou. Hezky prožitý víkend. Irma

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není zač, je to opravdu zábava pro všechny a i my asi někdy zavítáme do Prahy. Krásné dny!

   Smazat
 2. Měli jste krásný víkend Luci, každopádně prý existuje i obchod s bazarovým legem, prý kýble plné lega atd:), musí to být docela zajímavé, až děti povyrostou, chystám se to objevit:) pěkný týden, Zuzana

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jojo, lego je jedna z mála věcí, které vzešlo z naší doby plastové a stojí za to:-).

   Smazat
 3. Z lega už jsme, bohužel, vyrostli, ale les je nádherný. Kde to bylo?
  Mějte se všichi moc fajn!
  Hanka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hanko lesy jsou kousek od nás , chatová oblast Buda mezi Zásmukama a Církvicí, moje dětství :-).

   Smazat
 4. Krásný víkend, nicméně vás obdivuji být většinu času s dětmi sama. Ono asi je vždycky něco za něco. Jinak si myslím, že chtít po dětech "výkon stolování" by mělo být pouze do té míry, co je tatínek sám naučil.
  Anna z Brna

  OdpovědětSmazat
 5. Muzeum Lega je i v Poličce na Svitavsku. Moc pěkné, byli jsme tam se školou v přírodě a děti si to užily.

  OdpovědětSmazat
 6. Krása tahle příroda,to je nej výlet ale to lego by se líbilo ještě víc,kluci ho mají hafol a milují ho.Taky trávím tak půl na půl víkendy s dětmi sama a je to náročné uklidit,navařit,vyvenčit a zabavit,uteče to jako voda a v pondělí zas do práce ale pak se sejde volno i muži a hned je to veselejší.Ať se daří.

  OdpovědětSmazat
 7. Milá Luci,poprvé reaguji na Vaše ohromné příspěvky a fota Vaší skvělé rodinky,vždy se pobavím a s krásným pocitem všeho pěkného a milého Vám fandím,jak hezky vše zvládáte...vaše děti..krásné bydlení...Váš blog psaný s láskou a podělením se s ostatními kolem,děkuji a těším se na další články,atˇse daří

  OdpovědětSmazat

Používá technologii služby Blogger.

Kontakt:

LucieLiving@seznam.cz