Social icons

Krásný den přeji!

Letos jsme na rodinnou dovolenou nejeli za hranice Čech ale za hranice všedních dnů určitě.Ubytovaní jsme byli v pensionu EKOFARMA Horní Chrášťany což je moc krásné místo, kde nás ráno i večer zdravila lesní zvěř, děti každý den řádily v koupacím jezírku a máte odtud tak půl hodinky plno míst, které jsou v hledáčku každého návštěvníka JČ.PRACHATICE

Já jsem si dovolenou zpestřila hned první den úrazem, když jsem se ve spěchu netrefila do správných dveří a snažila jsem se projít oknem :-).
S rozbitým nosem jsme tedy nejprve neplánovaně navštívili Prachatickou pohotovost, ale pak i město Prachatice, muzeum Prachatic a protože zrovna probíhal festival loutek, shlédli jsme i jedno krásné představení pro děti a prohlédli si muzeum České loutky a cirkusu
NETOLICE

Potom nás potřeba hotovosti a hledání blízkého bankomatu zavedla do městečka Netolice.
Archeoparku Netolice  jsme prozkoumali staré hradiště a pak vystoupali zahrádkářskou kolonií na kopec ze kterého je krásný výhled do okolí, navíc jsme se občerstvili ve velmi svérázné hospůdce .HOLAŠOVICE


Holašovice je jihočeská vesnička s krásnou (a sem se opravdu hodí slovo malebnou) návsí.
Vesnička si udržuje historický ráz a náves je obklopena typickými jihočeskými staveními.
Měli jsme štěstí , že zrovna probíhali Selské slavnosti a tak jsme si užili i jarmark, kde jsme si mohli vyzkoušet i něco ze starých řemesel.


Ale došlo i na novodobou zábavu :-)HLUBOKÁ

Nedaleko je i Hluboká nad Vltavou , kde je nutností navštívit zámek, prťata chtěla do věže, kterou jsme tedy doslova vyběhli, nechápu kde se bere tolik energie s tak krátkýma nožkama:-))).
Ale parádně jsme si užili adrenalin v sportovně relaxačním areálu , kde si Adam se starším bráchou prošli překážkovou dráhu ve výškách a prťata si naopak dala víc při zemi .
Pak jsme tam strávili ještě moc pohodové celé odpoledne, na trampolíně, hřišti, v kavárně ...
...atrakcí je tam ještě mnohem víc.
Je trochu nevýhodou , že se každá atrakce platí zvlášť, protože uhlídat všechny děti je docela mazec.
Na druhou stranu, za jedno odpoledne bychom stejně všechny atrakce nestihli, areál je dost velký, takže to docela chápu.
Nebylo tady přelidněno a to bylo moc fajn.

Zoo Hluboká mě nadchla, jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad.
Ukázala se nám téměř všechna zvířátka a v rámci zoo můžete navštívit i výstavu rybaření a pohádkové podzemí.

ČESKÝ KRUMLOV

Český Krumlov je krásný, ale pokud z návštěvy chcete něco mít, jeďte opravdu časně ráno.
To se dá ještě uličkami Krumlova pohodlně projít , kolem poledne se z něj stává mraveniště, najít místo v některé z kaváren a hospůdek je téměř nemožné a vlastně i jen procházka je posun s davem.
Možná by stálo za to, zkusit ho nějaký nejběžnější pracovní den v zimě :-).
Další muzeum loutek si děti nenechaly ujít a zámečtí medvědi se nám tentokrát parádně předváděli .
Tolik z další části našich prázdnin a příště pro změnu z Krkonoš:-).

Krásné a pohodové dny!


4 komentáře

 1. Tak to máte tedy plno zážitků, jeden lepší nežli druhý. Prostě paráda. Připomněla jsem si s vámi Hlubokou a Č.Krumlov.
  Těším se na další příspěvek z Krkonoš :-)
  Hezké dny!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 2. Nemůžu tomu uvěřit! Už několik let vás čtu a to moc ráda. Ale že navštívíte přímo městečko, kde žiju, to by mě nenapadlo!
  Zdravím
  Olina z Netolic

  OdpovědětVymazat
 3. Jé, takový kousek od nás jste byli...Krumlov máme kousek, ale ještě jsme tam na výletě nebyli. Čekáme na nějaký podzimní či zimní den, až nebude tolik turistů.
  Měli jste super dovolenou, je vidět, že děti si to moc užívali.
  Přeji hezké poslední prázdninové dny, K.

  OdpovědětVymazat
 4. Krumlov v unoru, to byla katastrofa. Oblibena restaurace plna popotahujicich Korejcu a mesto plne nevkusne a trapne oblecenych turistu s mobilem na tyci. Jenom v noci tam bylo snesitelne.

  OdpovědětVymazat

Používá technologii služby Blogger.

Kontakt:

LucieLiving@seznam.cz