s koncem léta...

 ...a se záčátkem podzimu Krásné dny!


Jakmile se venku ochladí, popadá mě těšení se na podzim. Tradičně se těším na svetry, což letos dostalo trochu jiný rozměr, který tedy začínám taky pociťovat velmi, bohužel jen svetr to nevyřeší, protože mám topení a ohřev vody na plyn . 

Na instagramu jsem slíbila článek o rodinném rozpočtu, do kterého jsem se vlastně musela pustit a to hodně do podrobna. Bude. Nejdřív se ale musím vzpamatovat z hektického a energeticky náročného startu školního roku. Tento týden se mi povedlo dostat své dny zase trochu pod kontrolu a dát životu trochu řád. Myslím, že děti to uvítaly taky.

Adam má s nástupem na střední hodně náročný dny, protože ač jsem někde zaslechla, že se uvažuje o zavedení začátku školy pro středoškoláky od 9:00, Adamova třída má jak školu tak praxi od 7:00 a protože vlak mu přijíždí v 6:57 musí jezdit tím o hodinu dřív , což nám doma zamávalo s ranní rutinou.

Anna a Max chodí nakonec do stejné školy kousek od nás, chodí tam i všechny děti z ulice a tak je to pořádná parta :-). Myslím, že jsou všichni rádi. 

A s příchodem sychravého počasí se vrháme opět do tvoření. A tak tu mám zase jedno DIY , podzimní - dokonce přímo Halloweenské .


Duchové ze samotvrdnoucí hmoty.


Trochu jsme hledali na co je dát sušit aby měli hlavičky kulaté a nakonec jsme použili vajíčka :-).


Je to opět snadné a rychlé řešení, tak akorát aby to děti nepřestalo bavit :-).
A mě to baví taky  moc :-).
Jen nám tu podzimní atmosféru najednou rozhodilo slunce a to už se děti hrnuly ven, přestože ač svítilo tak moc nezahřálo .


Ale tak první vlaštovky, vlastně bubáky máme a s čajovou svíčkou jim to sluší a možná zkusím i světýlka na baterky, protože jsou dost drobní a trochu mám strach aby nám nevzpláli.A s čím máte první chladné dny spojené vy? 

Přeji pohodový nedělní večer a prima start nového týdne !
Komentáře

Ivet Pokorna píše…
Skvelý napad, ako vždy. Som tak rada, že ste sa vrátili na blog. Všetko dobré, Lucka❤️
Jaroslava píše…
Šikulky 👍👍👍
Anonymní píše…
Moc hezcí bubáci👍.
Přeji pohodové dny.
Liba🍀
Anonymní píše…
Jsou skvělí, taky zkusíme s vnoučatama. Markéta
Anonymní píše…
Teda! Já mám vždycky takovou radost když tu objevím váš nový článek. :) Snad vás to psaní taky těší. :)
Těžko se mi věří, že Adam je už středoškolák. Pamatuju si, když jste v jedním příspěvku psala, že nastupuje na 2. stupeň. No letí to. Jaký si vybral obor? Já jsem chodila na zdravotku a na brzké vstávání na praxi a dlouhé dojíždění přes celou Prahu jsem si zvykala až do maturity.
Držím vám palce, ať se daří celé rodině!


Lucie Living píše…
Moc děkuji za komentáře, Zdenko Adam chce být automechanik, vybral si to sám a baví ho to zatím moc.
Hana Šlechtová píše…
Perfektní nápadité tvoření !!! Jak ten čas letí. Adam je už středoškolák a oba ti menší už jsou školáci. Věřím, že ten začátek školního roku je trochu náročný, než se vše dá určitého normálu.
Tak ať je už jen vše OK !
Přeji příjemné dny!
Hanka
Anonymní píše…
Luci tvé tvoření a vůbec všechno co děláš, je takové malé umělecké dílo. Jsi úžasná a rozpočet máme napnutý asi všichni a už to nebude doma na svetry, ale na zimní bundy .
Zdeňka píše…
Tak to zní skvěle, věřím, že to bude Adama bavit. A pokud podědil po rodičích aspoň z části jejich šikovné ruce, a to určitě ano, bude se mu dařit.
Anonymní píše…
Zdravím moc.Čtu Vaše články snad od začátku.Pořád mi nejde do hlavy,jak se stane to co potkalo Vás.šikovná žena,tři krásné děti.Přeji Vám hodně síly,zdraví a pohody z dětmi.Dolníčková V.

Populární příspěvky z tohoto blogu

poloostrov Hel Polsko

novinky...

můj malý byznys v roce 2023