Stránky

05 března 2015

jsem na ně zvědavá...


...jestli se ujmou:-).Přeji prima čtvrtek!

Po tom co jsem ostříhala muškáty, jsem dala několik stonků do vody, chtěla jsem je zasadit, ale náš pobyt v nemocnici trochu prodloužil jejich pobyt ve vodě, tak doufám, že to zvládnou...


... taky doufám, že klapne předpověď počasí na víkend......venku sice ještě moc zahradničit nebudu, ale i ty drobnosti se dělají líp na terase se sluníčkem :-).


Včera jsme tu měli zahradníka a plánovali další úpravy zahrady, v hlavě mám tolik plánů a verzí, ale jak to nakonec dopadne je ještě ve hvězdách:-).
Jisté je, že trochu naporcujeme to naše fotbalové hřiště, hodně zvažuji, jestli dát do zahrady pár ovocných stromů, žádná velká sadařina, ale mít jabloň a třešeň a občas něco utrhnout jen tak rovnou na snědení. Ono se jim tady v údolí asi nijak extra dařit nebude, ale bývalí majitelé tady ovocné stromy měli a sklízeli, ale všechno to byly stromy hodně letité.
Taky už jsem u muže objednala další dvě bedýnky na rozšíření zeleninových záhonů. A taky bych chtěla vytvořit pár míst, kde by se dalo schovat na tom place v létě před sluníčkem. 
A asi první změnu zaznamenají svahy, kde zatím roste tráva, ale sekat se tam moc nedá :-).

Není nad první zelenající se větvičky na jaře.
 Zatím jen doma.Už se těším až se to venku začne taky zelenat, až budeme  s Maxem trénovat chůzi (nebo jiný druh pohybu :-))) )na trávníku!V noci toho moc nenaspíme, Max má hroznou rýmu a to ho spát nenechá, takže on zase nenechá spát nás.


Ale náladu přes den už má lepší, sice hodně pospává,neustále utíráme nudle, ale už i úsměvy rozdává:-).


 Přeji krásný konec týdne!

10 komentářů:

 1. Luci odkud mate ty super botky? Nas o mesic mladsi mára je nutne potrebuje.diky:-) iveta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Iveto capačky máme značky nolen, k dostání tady: http://www.capacky.cz/ . Jsem s nimi fakt spokojená.

   Vymazat
 2. Moc se těším na Vaše bedýnky, co zase vyspěstujete. A Maxíkovi přeji brzké uzdravení!
  Hana

  OdpovědětVymazat
 3. Lucko i já se moc těším až bude to správné počasí na výsadbu . Jinak přeji štěstí se zakořeňováním muškátů , snad se ujmou . Já je nechávám zakořenit pouze ve vodě , kterou každý týden měním . Většinou vždy všechny krásně pustí kořínky . Maxovi brzké uzdravení a tobě klidné noci . Šárka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aha, Šárko tak kdyby to s níma nevyšlo, příště zkusím tenhle způsob:-).

   Vymazat
 4. Umím si, milá Lucie, představit váš dům, až v okolí pokvetou ovocné stromy, které si zasadíte. Bude to ještě hezčí, než nyní. Jabloně, třešně, hrušeň...
  a co rybíz?
  ať se daří! Jiřina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jiřino moc děkuji, já si to umím taky představit, ale problém je že si představuju ještě snad sto dalších možností, dnes se mi o tom v noci zdálo:-))). Krásné dny!

   Vymazat
 5. No Luci,
  koukám, že ti Maxík dává zabrat. Na postavě je to znát - jsi krásně štíhlá. Přeji hezký a klidný víkend.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pavlo díky, jojo zabrat mi dává, raději bych si šla místo probdělých nocí zaběhat :-))).

   Vymazat