Terase letos vládne...

...šedá!Nádhera! To počasí !

Krásnou středu!Letos bych moc ráda udělala na terase nějaké to oplocení. 
Max si sice celkem zvykl a ke kraji terasy nejde  a ač to takhle vypadá hrozivě  stěna hráze je dost šikmá a tak by případný pád nebyl snad smrtelný, ale bolestivý asi jo .

Prozatím se mi podařilo koupit nový slunečník, šedý.Houpačka má taky nový obleček, šedý :-).Gril je velké dilema, vždycky když se nás tady sejde tlupa, tak jsme téměř rozhodnuti koupit nový a větší, pak proběhne pár dní, kdy jsme doma jen nás 5, případně dva, tři hosté a libujeme si , že je tak akorát :-))).


Slunečník je z JYSKu a koupila jsem tam ještě jeden menší nad pískoviště.
Trs pivoňek se krásně každým rokem rozrůstá a brzy pokvete.


A při ulehnutí na lehátko už nemusím zavírat oči abych neviděla na ten nepořádek pod přístřešky :-).
(Počítám že dohromady si tady poležím tak 30 minut  za rok :-))) )

Tady se nabízí i odpověď jestli využijeme altány z loňska, když máme ty pěkné přístřešky. Malý nedostatek je , že terasa má velmi strategickou polohu vzhledem ke kuchyni, narozdíl od přístřešků , takže na altány asi taky dojde.A další častý dotaz je ohledně osazení nádob.
Zkusila jsem naplnit zeminou celé, ale nebyl to dobrý nápad, jednak bylo potřeba moc zeminy, zbytečně a pak se mi tam kytky časem tak nějak propadaly a uhnívaly.

Osvědčilo se mi tedy tohle...Najít květináč s podtáckem, který projde hrdlem a nejlíp pokud květináč zůstane viset za okraj.
Pak jsem dovnitř naskládala velké kameny , na ně menší a nakonec ty z terasy, nejmenší.
Nechala jsem tam asi 1cm rezervu, protože ono si to kamení do sebe sedne a klesne.
Takhle nevadí pokud náhodou zalévám víc než je zdrávo  a nebo hodně prší, voda přeteče do nádoby a tam je na ní dost místa, aby se mi kytky neutopily.

Tak teď je tam čerstvě verbena, na trhu u nich byla cedule, že převislá, tak chvíli počkáme a uvidíme:-)Naproti se moc dobře daří  v nádobě maceškám.Mějte se krásně!

Komentáře

Anonymní píše…
Zdravím,moc pěkné posezení,jen mít čas posedět....))))Krásné dny,Šárka.
Ivana O. píše…
Hned by se člověk natáhl :-) My jsme zatím ve fázi budování - ohniště a na něj bude navazovat zastřešené sezení. Už se těším, až to budeme mít hotové alespoň jako vy. Je u vás moc hezky...
Anonymní píše…
Můžeme se přetrhnout,abychom měly/my holky/krásné zahrady,ale tomu vašemu krásnému okolí okolo domu se nic nevyrovná.Je to pastva pro oči.Les,potok,louka,náááádhera neskutečná.Alibabka
Liška H. ryška píše…
Pěkný. A hlavně dobrý fotky! To hodně dělá, když autor umí tak dobře udělat kompozici, dobře rozhodnout, co všechno naskládat do záběru a co už ne.
Nádherné prostředí uprostřed přírody :) Opravdu krása :)
Renatka99 píše…
S tim grilem je to tak, jak rikas:-D kdyz je dost lidi, tak je maly, kdyz malo, tak je zbytecne velky :-D Ja osobne jsem si poridila tento https://www.decodoma.cz/Zahradni-gril-Party-Happy-Green.html a maximalni spokojenost. ty mas prosimte jaky? Pro zajimavost?

Populární příspěvky z tohoto blogu

poloostrov Hel Polsko

můj malý byznys v roce 2023

novinky...