Stránky

04 října 2016

první říjnový den...

...a (prý) poslední letní den :-)

Přeji krásné podzimní úterý!

Jsem skoro sama doma,holandská babička odjela, muž je v práci, Adam je ve škole, Max ve školce a Anička spinká, kromě uklidňujícího bubnování deště, ke mně ještě občas dolehne bzučení pračky a sušičky, což je vlastně taky celkem uklidňující zvuk :-).
Dávám si kávu a užívám si ty chvíle až neuvěřitelného klidu.
Občas sice zavadím koutkem oka o plné koše prádla, kterými se dnes musím bezpodmínečně probojovat, abychom měli co na sebe , ale nějak na to nespěchám :-).

Jak už jsem psala, o rýmu a nachlazení jsme se doma pěkně podělili všichni navzájem, včetně babičky a tak babička neodletěla podle původního plánu v sobotu, ale až v pondělí.
A dobře udělala, protože jsme si v sobotu udělali malý výlet do zámeckého parku na Kačině.

Snažili jsme se načerpat sluníčko do zásoby, a docela se to podařilo.


Babí léto bylo ukázkové.


Prošli jsme se parkem......podařilo se nám udělat si společné foto... 


...snaha o fotku kde budeme jen já , muž a děti byla......ale snad ze sta fotek není jediná, kde by jsme se dívali všichni do objektivu :-)))

...přesto máme krásný momentky  a vzpomínky na moc fajn den:-).

Někteří si zařádili na hromadě slámy...
.
...ani kafe a dortíky venku ve stínu stromů nechyběly......jen ten stolek jsme si tam museli donést sami, protože kavárna měla stolky venku, na druhé straně zámku, zatímco tady, kde je hřiště pro děti a kde by si  matky mohly to kafe v klidu dát , tak pokud to nevíte , tak ani kavárnu nenajdete.
Možná že to má nějaký logický důvod, ale mě žádný nenapadá :-).

Potkala jsem se tam s jednou mou milou čtenářkou blogu a její kamarádkou, se kterou se znám pro změnu z období "našich mladých let", uvozovky proto, že mladá léta ještě samozřejmě nejsou za námi :-))) , ale nějakých 20 let zpět už to je:-).
Takže je obě tímto zdravím !

Doufám, že jste taky stihli načerpat energii do zásoby a užít si slunce!

Mějte krásné, opravdu už podzimní, dny!


21 komentářů:

 1. Babo-letní pohoda :-) Krásné fotky :-) Na tak hezké počasí si zase budeme muset nějakou dobu počkat...

  OdpovědětVymazat
 2. Krásné fotky a nejvíc momentka je ta,jak si dáváte s mužem pusu :* ... užívej klidu :) ... krásný deštivý den ;)

  OdpovědětVymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 4. Ano, byl to prima den, krasne jste si to uzili. Nase pokusy o spolecne rodinne fotky dopadaji podobne, ale to vlastne vubec neva:-). Hezky den. M.

  OdpovědětVymazat
 5. Moc krásný den jste prožili všichni pospolu....tady jsem na fotkách zahlédla moc velkou podobu s Tvojí maminkou.... a chlapi na hromadě slámy nemají chybu.....krásná rodinka jste .♥♥♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tj tchyně..ne maminka:-)

   Vymazat
  2. Maminka je v předešlém příspěvku.... tu myslím

   Vymazat
 6. Koš plný prádla už přehlížím už druhým týdnem a je pravda, že už nám skutečně dochází oblečení na sebe.. :D Asi už se do toho musím pustit, ale je to má nejmíň oblíbená domácí činnost.
  Pořídili jste moc pěkné fotky z výletu, zámecký park je už krásně zahalený do podzimního kabátku, ačkoliv vy jste stihli ještě krásně slunečný den.. :) U nás už od včera jen prší a prší...
  Snad už jste všichni zdravotně fit a bez rýmičky! :-) I na mně vlezla minulý týden nějaká chřipajzna, ale už je to mnohem lepší. :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Krásné fotky! Nedám dopustit na sušičku, je to velká úleva od žehlení. Hana M.

  OdpovědětVymazat
 8. Nádherné fotky asi již z posledního slunného víkendu. Tchyně vypadá skvěle !!Krásný podzim .

  OdpovědětVymazat
 9. Krásná atmosféra, krásné fotky, krásné počasí..třeba ještě nějaké sluníčko bude:o)..mějte se krásně a užívejte podzimní dny..Inka

  OdpovědětVymazat
 10. Krásné fotky, jako od profíka :)

  OdpovědětVymazat
 11. Veľmi pekné fotky. A áno, dobre poznám, ako s narastajúcim počtom detí klesá šanca o spoločnú rodinnú foto :-) A k tomu ešte použiteľnú :-).
  Krásny deň Lucka!
  Hela

  OdpovědětVymazat
 12. Veľmi pekné fotky. A áno, dobre poznám, ako s narastajúcim počtom detí klesá šanca o spoločnú rodinnú foto :-) A k tomu ešte použiteľnú :-).
  Krásny deň Lucka!
  Hela

  OdpovědětVymazat
 13. Ahoj Lucko,
  dekuji za pozdrav, bylo to po letech opravdu fajn shledani. Mas uzasnou smecku a rodinu. Pridavam se k tvym ctenarkam blogu:)))
  Mejte krasny zivot a treba zase nekdy...Katka K.

  OdpovědětVymazat
 14. Krásné fotky, na Kačinu jezdím moc ráda :) První říjnový den jsme si udělali také výlet, abychom využili poslední sluníčko :)

  OdpovědětVymazat
 15. Ahoj Lucko, úžasné místo, úžasný podzimní počasí a nejúžasnější setkání. Jsem ráda, že jsem Tě poznala. Jsi přesně taková, jak se prezentujes na blogu. Baviš mě. Proto Tě tak dlouho čtu :o). Měj se. Blanka z KH

  OdpovědětVymazat
 16. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 17. Ahoj Lucko, úžasné místo, úžasný podzimní počasí a nejúžasnější setkání. Jsem ráda, že jsem Tě poznala. Jsi přesně taková, jak se prezentujes na blogu. Baviš mě. Proto Tě tak dlouho čtu :o). Měj se. Blanka z KH

  OdpovědětVymazat