29 listopadu 2017

KÉŽ BY SNĚŽILO!

Přeji pěknou středu!
Tak mám chvíli čas, vlastně nemám, 
protože ten nemám nikdy :-) , ale udělala jsem si ho, tak píšu!

Myslím, že ve mě začíná hlodat takový ten nepříjemný předvánoční neklid.
Moc ráda bych ho nějak zapudila.
Zrovna dnes je den, tak trochu o ničem a všechno na co sáhnu spíš než jde, tak nejde.
Nic se mi nechce, ale hodně toho musím.
Nestíhám, hlavně to co si myslím že bych stihnout měla, 
protože jsem si to tak  já sama sobě naplánovala, že :-).
Psaní dopisu Ježíškovi.
Moje představa, že si s dětmi v klidu sednu a dopisy napíšeme a namalujeme společně se mi nedaří uskutečnit a jak se blíží konec listopadu, tak mám trochu obavu jestli to vůbec stihneme.
Ale musíme, protože za ten dopis přinese Ježíšek 1.12. adventní kalendář, 
který taky nestíhám :-).

Dnes děti špatně spaly, Andulka vypadala že hodlá vstávat ve 3 ráno a že už spát nebude, nakonec si ještě dvě hodinky dala a teď dospává noční hrátky, kdy si sama vylezla v pokojíčku z postýlky, rozsvítila si a hrála si a pak ji přišlo nutný změnit ohoz a tak se svlékla do naha a snažila se nasoukat do šatiček z dob kdy ji byly 3 měsíce :-))).
Po tom co mě probudila asi záře která prosvítala do tmy z jejího pokoje, mi řekla "nic!"  a taky "činana posím" :-).

Jak dlouho měla tenhle noční mejdan nevím, já ji objevila ve 3 ráno.

Adam se ráno snažil vykašlat si plíce aby nemusel do školy, ale to už celkem poznám, kdy jde o kašel a kdy o komedii.

Další strašák jsou dárky, každý rok si říkám, jak je příští rok začnu nakupovat včas  a zase začínám mít pocit, že to nestihnu.
A navíc fakt moc závidím těm komu sněží :-))).
Kdyby začalo sněžit, tak se mi rázem zlepší nálada.
Nevím čím to je, ale pokud není březen tak mi padající vločky za okny dokážou rázem zahnat úplně zbytečný obavy že něco nestihnu.

Zrovna včera jsem uklidňovala ségru, že to cukroví stihneme napéct i s dětmi a dalšími akcemi a ať se nestresuje...no dnes když si ještě vezmu, že musíme napéct cukroví!!!


Já  to jako vím, že obavy jsou zbytečný a je jasný že to prostě, stejně jako každý rok, stihnu!

Ale ten protivnej pocit mi dneska celkem překáží.

Nevím jak vy, ale já jakmile mám pocit, že toho moc musím, nedělám nic.
No dobře, alespoň jdu napsat článek na blog, nebo spíš stížnost :-))).

Právě jsem načala nějakou bonbonieru a to vážně nedělám často, protože sladký čokoládový bonbony moc nemusím a zatopila jsem v kamnech, to taky docela pomáhá na zlepšení nálady.


Máte nějaký tip , kromě sněžení (možná do konce týdne dorazí i sem do nížiny) na zvednutí nálady a zahnání zbytečnýho stresu?

Pár fotek od nás.
Sice beze sněhu, ale sem tam se objeví námraza, slunce ... a vůbec asi se půjdu projít ven.
Dnes tu sice prší, ale čerstvý vzduch je taky dobrá vzpruha!

Mějte se krásně a přeji co nejmíň předvánočního stresu!

9 komentářů:

 1. Lucinko mě dneska pomohl Váš článek na blogu a moc..taky čekám na sníh,aby navodil tu správnou adventní náladu..snad se dočkáme..i to sluníčko by pomohlo,ale dneska je na obloze prostě deka
  Andulka je veliká šikulka, když si v noci takto umí poradit,neruší maminku a hezky si hraje :)
  přeju klídek a pohodu,ono to zase dopadne,musí že?
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 2. Luci, jukněte ke mně, naše patálie Vás možná trochu vytrhnou:) zejména konec posledního příspěvku, taky je možnost sbalit děti a přijet k nám na kafe, dělám fakt výborný:)

  OdpovědětVymazat
 3. Lucie, vy jste má inspirace, jste moc šikovná, zvládáte to úplně bezvadně se 3 dětmi, Vy i když uděláte všeho půl, bude to vypadat lépe než u většiny:-) Zdraví Jana T.

  OdpovědětVymazat
 4. Mám to úplně stejně!!! Nastoupila jsem do práce na plný úvazek a je to znát. Nestíhám a mám podobné pocity,co mě tak trochu stresují, ale ono to dopadne, musí ��. A sníh chci taky, stačí pátek večer,dopoledne cestuju ��. M.

  OdpovědětVymazat
 5. Teď měli krásné dřevěné hračky v Liedlu a mají i e-shop.Poštou až domu.A když nebude napečeno se taky nic neděje,hlavně zdraví.Chce to klid a nestresovat.

  OdpovědětVymazat
 6. Já myslím, že to skutečně dělá to počasí. Taky už tak týden mám depresi, že zase nic nestihnu. Přitom je čas! Dneska mi pomohlo, že jsem neudělala nic z toho, co jsem MUSELA a šla se projít. V týhle náladě stejně nic nejde od ruky. Nezapomínejte na sebe a udělejte si alespoň malou radost, pak nám to všechno půjde zas jak po drátku. Já se těším na to přízračné ticho večer, až začne padat sníh. Mějte de krásně

  OdpovědětVymazat
 7. Lucie, na mě zabírá jógová relaxace a aromaterapie. Momentálně mám jen levandulový olej, dovezený v létě z Chorvatska, třením dlaní o sebe si je zahřeju, kápnu jednu kapku, opět dlaně protřu, přiložím na obličej a dýchám.

  OdpovědětVymazat
 8. Já musím mít na konci listopadu dárky (aspoň vymyšlené), čím jsou děti větší, tím víc to dá práce - aby měly radost, ale aby toho nebylo přehnaně moc, aby se jim splnila aspoň nějaká přání, ale aby měly také nějaké překvapení. Když tohle mám, jsem v pohodě :-). Hana

  OdpovědětVymazat
 9. Lucie, udělejte něco úplně jiného než to co "musíte" . Jděte ven, uspořádejte turnaj v Člověče, koukejte na pohádky.....mám dny kdy nejsem schopná udělat vůbec nic a pak zase stihám práce za dva....

  OdpovědětVymazat