20 října 2018

Podzimní výtvarka

Přeji krásný den!

Děti byly minulý týden trochu marodi.
Ne moc, což jsem samozřejmě ráda, ale tak akorát aby nálada nebyla úplně tip top, ale na spaní a odpočinek to není.A tak si hrajeme, a tvoříme, čteme, ale taky dost koukáme na telku.
Protože televize je fakt jediný nástroj který je chvíli udrží v klidu a já můžu v mezičase udělat pár věcí rychle a bez bince:-) a hlavně je dokončit :-))).

A i když bych s nimi byla raději venku, občas je nutné najít zábavu doma.
Malování a kdejaké vytváření je ideální.

Takže vytahuju barvy, vylisované listí a třeba špunty od vína nasbírané za nějakou dobu.
Jasně že prcky to baví a hned si moc rádi vše vyzkouší.


Ale třeba moje ideální představa je, že budeme malovat obrázky plné barev:-))).

Ovšem děti mají představu jinou.
Vlastně kdykoli malujeme, děti vyhledávají nejtmavší barvu.
Ve finále bývají smíchané všechny barvy dohromady.
Do toho ideálně nandají vše co je po ruce, korky, listí a nakonec to zalijí obarvenou vodou.


Je moc fajn, jak se jim občas snaží pomáhat Adam, nebo spíš radit:-).
Max už na něj občas dá:-).Možná příště ještě vyfotím ty konce, kdy už to děti přestává bavit.
Ale to já už většinou lítám kolem a zachraňuji obrázky, stůl, oblečení a tak celkově situaci :-).


Ale baví mě pozorovat jak si ty děti jdou pomaličku za tím co baví právě je.
Začínají tím co jim předvedu nebo navrhnu já a pak si hledají svoje zajímavosti, který mě už třeba zajímavý nepřijdou, protože vím přesně co bude, když smíchám všechny barvy a pak už nebude žádná zářivě žlutá ani červená. Já vím co se stane když naleju barvu na už namalovaný obrázek a já vím, že na konci bude binec, který musím uklidit a tak se snažím mu předcházet.
Ale  ty děti to nejvíc baví, když si můžou sami objevit co se stane a když ničemu nemusí předcházet, když můžou sebe a vše kolem zamazat:-).

Třeba mě dnes hrozně pobavil Max, maloval na list a když se přiblížil ke svým prstům a trochu přetáhl, přešel automaticky k malování si po rukách a původní záměr s listem šel stranou :-).

Max už je dnes dva dny bez teplot, tak už asi vytáhneme paty z domu!

Krásné podzimní dny!


3 komentáře:

  1. Jojo, zamer je jedna vec a vysledek druha. Ja ted s 2,5 letou dcerou take tvorila. Take jsme malovali podzimni strom, jen jsme otiskovaly stetku, no dcera nakonec matlala vse uplne jinak, otiskovala listy, vsude bordel, ale to nadseni :D

    OdpovědětVymazat
  2. To mi pripomnelo vyrobu draku minuly vikend, pomoci vodovek a foukacich fixu jsme ho krasne duhove vybarvili a mladsi syn si ho jeste chtel dokoncit, tak jsem mu dala volnou ruku bez dozoru a za 10 min z toho byla jednolita cerna plocha a k tomu jeste dodal, ze cerna se mu nejvic libi :-D Na druhou stranu, takoveho draka na drakiade nikdo nemel a vsichni si ho hned vsimli ;-)

    OdpovědětVymazat
  3. presne! Trileta taky dva tydny doma s kaslem, takze kazdy den jsme neco vytvareli. Razitka z brambor, plastelina ze skrobu a sody, obtiskavani listu. navlekani koralku. A presne tak, postupne menila mou prestavu o tvorbe na svou a michala barvicky a pozorovala vodu jak meni barvu kdyz se doni vypere stetec a ze cerna to vsechno prebarvi :-)

    OdpovědětVymazat