Mumlavské vodopády - tip na výlet...

 ... s dětmi i bez


Krásný den přeji, dnes napíšu pár slov k fajn výletu.Fotky od mumlavských vodopádů jsem vídala často a často jsem si říkala , že by bylo fajn se tam podívat  s dětmi a kór s mými vodníky.

Když jsme na výletě a děti se rozprchnou po okolí moje tři najdete vždy u potoka , řeky , jezera, rybníka...atd. :-)

Ale neznám to tam a vyrazit sama na místa která neznám a navíc s dětmi je pro mě vždycky obrovský krok z komfortní zóny.

O to víc jsem uvítala nabídku přátel a naše děti v pubertálním věku jsme nechali doma, Annu a Maxe měl otec a tak nám kamarád naplánoval trasu.

Moc mile mě překvapilo , že dostat se k vodopádům je velmi nenáročná trasa a zvládne ji gaučový povaleč, tak abychom si dali trochu do těla cíl jsme si dali vysoko  - knedlíky na Labské boudě .


Na mapce vidíte trasu od Parkoviště v Harrachově a zpět. Dalo by se jít i okruhem, ale po těch 10ti km stoupání jsem nebyla ochotna ujít už ani metr navíc a to ani směrem dolů :-D.

Vodopády jsou cca 1 km od parkoviště, takže hlavní cíl jsme měli splněný hned.

Mumlava je velmi fotogenická horská říčka a kdybych neměla před sebou dalších 9 km lákalo by mě to jít, těch dalších asi 5 vedoucích podél Mumlavy, přímo vodou po kamenech. Ale přesto , že jsme šli během nejparnějších letních dnů, voda je velmi studená a nohy v ní trnou:-).


Ale je to balzám pro duši.


Voda je průzračná a v tom teple láká ke smočení.

Jako první motivaci jsme si tedy vyhlídli kafe "krakonošově snídani", což je asi v polovině trasy.

Tam jsme došli plní elánu a nadšení, že jdeme vlastně po dlouhé době poprvé bez dětí a tedy bez odmlouvání, bez pruzení, nikdo neumíral uprostřed cesty (to jsme si nechali všichni na druhý den ráno:-)). Mimochodem sem se dá dojít po asfaltce a tedy i s kočárkem . Po kávě přišel nejnáročnější kus cesty lesem do kopce.
Opět ta krása horského lesa a vyhlídky podél cestičky dodávaly energii potřebnou k výšlapu. To už jsme si nelibovali, mlčeli jsme a funěli jsme do kopce a doufali , že za každou zatáčkou uvidíme horizont:-).A pak konečně přišla cílová rovinka a v posledních metrech zadoufání že mají opravdu otevřeno, protože jinak následuje smrt :-).


Celý život jsem žila v omylu, že Labská bouda je klasická horská chalupa ze dřeva. Pro mě trochu zklamání, ale myslím, že i tak jak vypadá dnes by se dal upravit na moderní horské stavení, které by do hor mnohem víc zapadlo.

 

U pivka a borůvkových knedlíků jsme to tam s kámoškou už naplánovaly :-D.A cestou zpět jsme si užili cachtání v té ledové vodě, což po cca 20ti km v nohách bodlo a taky moc pěkný západ slunce v horách .
A po dalších dvou dnech jsem byla zase fit :-).


Ale od toho výletu jsem měla v hlavě pořád myšlenku na to, že by se tam líbilo dětem , hlavně menším a že tedy nějaký ten výlet s nimi musím naplánovat. To jsem ani netušila jak brzo se mi naskytne příležitost.

Nejprve dorazil dopis ze školy , že kvůli odstávce vody budou mít děti páteční ředitelské volno, pak dorazil dopis , že dva dny nepoteče voda ani u nás doma a nakonec přišlo upozornění, že mám na bookingu slevu k uplatnění do konce září.

A tak jsem vyrazila s Maxem a Annou na wellness pobyt, aniž bych tušila , že si ten wellness opravdu užiju.


Ubytování jsem vybrala podle toho na co mi měla platit ta sleva a pak taky vzdálenost k těm vodopádům a v neposlední řadě jsem byla ráda za snídani a možnost koupení večeře.

Hotel jako takový mě na pohled zvenku neoslovil, ale interiery má moc pěkně řešené. Vstup do wellness jme měli hned naproti pokoji a vydatně jsme si ho užili obě dopoledne , které jsme tam strávili.
Přestože přes den může saunu a vířivku využít každý, byli jsme tam většinu času sami.


Přeci jen jsem věděla , že v sauně děti nevydrží a pokud je tam nechám jen tak, já si saunu neužiju a ještě budu řešit co Max rozebral během svých zvídavých nápadů. A tak jsem nastavila režim.
20 minut vířivka, pak já sauna a děti tablet a mobil a tak pěkně 3 kolečka abych měla já splněno to svoje saunovací kolečko a mohla to nazvat relaxem :- D


Klaplo to super.Spokojenost na všech stranách.V hotelu byl velmi milý a vstřícný recepční a tak nejoblíbenějším místem nebyla pěkně vybavená herna pro děti, ale kulečník v  lobby hotelu, přestože kolemjdoucím hrozila újma na zdraví protože moje děti s tágem v ruce :-))).
Mě se hned vybavila vzpomínka na dovolenou v maďarsku s mojí mamkou, kde byl také v hotelu kulečník, ale já dostala hrozně vynadáno za jeho použití a tak když jsem u něj děti viděla poprvé úplně ve mě zatrnulo.
Recepční byl tak oblíbený, že mu Andulka i nasbírala houby v lese :-).


Cesta k vodopádům s dětmi byla přesně podle mých představ, protože ač jsem měla trochu jiné plány, tušila jsem jak to bude vypadat.  Vzala jsem každému pro jistotu náhradní boty a ponožky.
Kupodivu všechny boty a ponožky bylo to jediné co zůstalo suché.
Andy si kecla do vody ještě než jsme došli k vodopádům a pád mám dokonce na fotce :-).
Zbytek cesty byla v mém svetru a nebo mokrých spoďárech.


Protože další kilometr šly děti vodou.
Už už jsem chtěla jásat , že to Max zvládl a nezmáchal se .

Předčasně:


Chvíli to pak dal v mokrých kalhotách .


Ale nakonec skončil i on s jednou bundou kolem pasu a druhou na vršek a já všechny mokrý hadry v batohu .


Trasa byla cca 6,5 km a přestože velmi mírná tak ve chvíli kdy nebylo cestou po čem lézt se na cestě umíralo a už jsme nezvládali žádná krok navíc a....
...no přesně ty řeči , které dodávají výletům s dětmi to správné kouzlo :-D.Moc pěkné to bylo a už se těším na další dobrodužství.
Užívejte první podzimní dny !
Komentáře

Markéta píše…
Krásný výlet...ač jsem v Krkonoších byla mockrát u Mumlavskych vodopádů ještě ne ...určitě se tam vypravíme vypadá to úžasné...mějte se krásně. Markéta
Anonymní píše…
Dřevěná je třeba Luční bouda, vevnitř jídelna. V Harrachově jsme 2x ročně. Naše destinace...Je tam krásně
Anonymní píše…
ano, je tam krásně v každou roční dobu. Z Jizerek zdraví Olina
Anonymní píše…
Je vidět, že jste si to užili. Mumlavské vodopády stojí za to navštívit.
Všechno krásně nafocené.
Hezký den!
Hanka
Anonymní píše…
Awesome post. Good creating. Felt the temper. Sauna Pleasure!  saunajournal.com

Populární příspěvky z tohoto blogu

poloostrov Hel Polsko

můj malý byznys v roce 2023

novinky...