nevíte...

...náhodou?

Přeji pěknou středu!

Tak se nám venku ochladilo, Maxovi už je moc dobře, jen mu slézají stroupky z těch pupínků co měl a nějaká ta viróza asi skočila na mě.
Mám zvýšenou teplotu a v puse afty, pupínky jsem zatím žádné nezaznamenala a doufám, že u toho i zůstane:-).
Adam chodí každý den ze školy s informací, že hrozně kašle, doma se rozkašle, jen když přijde řeč na kašel, teplotu nemáv a tak chodí do školy, zatím ho tam trpí i s kašlem.Dneska bych měla dotaz na Vás zahradnice i nezahradnice...
...nevíte náhodou jestli mi muškáty přežijí zimu doma?


Všude se dočítám, že mají být v chladu, kolem deseti stupňů, doma je něco přes dvacet...
...v severním okně o něco méně, ale stejně nevím?Taky jsem se dočetla, že nemají rádi velkou změnu teploty, tak jsem je tam šoupla teď a možná by jim to nemuselo vadit, když doposud na ně hřálo sluníčko na jižní terase.Tak podkud s tím máte někdo zkušenost, předem díky za radu!

Mějte pěkné odpoledne a pozor na nachlazení a virózy!Komentáře

Deník Žanety M. píše…
Když jsem byla menší, tak mi mamka na každou zimu donesla muškáty do pokojíčku, které jsem měla na parapetu. Hned pod parapetem bylo topení a přežily každou zimu.
Anonymní píše…
Lucko, nemějte strach, muškáty přežijí, dokonce Vám budou i kvést, jen se trochu vytáhnou. Ale začátkem března je hodně sestříhnete, odstříhlé větvičky dáte do vody, kde Vám zakoření , a původní ostříhané ,, parkosy" přesadíte a uvidíte jak krásně pokvetou celé léto. Přeji mnoho úspěchů a hezký, byť uplakaný den. Zdena
Jana Procházka píše…
Muškáty je nejlepší dát do chladné místnosti, chodby,kde je světlo.Zimu přečkají a nevyčerpají se.Nezáleží jen na teplotě,ale též na délce světla,proto rostliny v zimě odpočívají.Muškátům se bude dařit v teplotě letní,nicméně světlo jim bude chybět,stejně jako nám,když je tma ve čtyři odpoledne.Taky to vydržíme a první jarní paprsky nás vytáhnou za světlem.Taky nevím,kam dát květiny ze dvora,v bytě je teplo a na chodbě tma.A fík na balkoně to snad za dveřmi bytu vydrží,vydržel to už 2 zimy,vydrží další.Krásný den.
My píše…
Jsem laik a říkám si - když to přežijou muškáty i jižněji od ČR, tak cobyne. : )
Šárka píše…
Lucko doma Ti přežijí úplně v pohodě , souhlasím s druhým komentíkem ... brzké uzdravení a jestli máte doma rádi zázvor , vřele doporučuji do čaje na tu virózu ... brzké uzdravení , krásný den . Šárka
Arwen píše…
muškáty přežijí, ale asi dost povyrostou... jinak přeju hodně zdraví, mě taky není nic moc
Jana píše…
Lucko, mně už přežil můj oblíbený muškát dvě zimy na parapetu v kuchyni. Má tu kolem dvaceti stupňů a okno je na jihozápad,tak na něj i svítí sluníčko. Ať se brzy cítíš lépe, Jana
Anonymní píše…
Luci ,ať je brzy lépe. Jak už bylo psáno výše, zázvor ,čaj,citron,med a na afty se prodává mastička, jen nevím název .
S muškáty neporadím, já je vždy když přišly mrazy vyhazovala ,letos chci zkusit zachovat a nechat na chodbě v bytovce, tak uvidíme jestli se dožijí příštího roku .
Hezký zbytek dne.
Petra
Unknown píše…
Krasne fotky Lucko!Tak jsem si u tebe zase krasne pocetla, zasmala se a dohnala zpetne vsechny clanky.Diky a pa Vladka
Monika píše…
Milá Lucí,
koukala jsem, že jsi se probojovala do TOP 10 blogerek.
Moc gratuluji a musím se přiznat, že Tebe jako jedinou v kategorii Life znám:o))
Hodně štěstí,
Monča
Jana píše…
Milá Luci, moje maminka na zimu muškáty ostříhala a zasadila řízky a přezimovala řízky. Na mě je to moc práce, převislé muškáty ostříhám, ty "obyčejné" nechám tak, a nacpu je všude tam, kde mám místo: na okno do sklepa, do chodby hned za vchodové dveře, na okna do ložnice... Přežívají v různé kondici, ale přežívají. CHce to nehnojit a málo zalévat. A z jara stříhat a rozsazovat!!!
Anonymní píše…
Ahoj Lucko. Dnes jsem náhodně objevila tvůj blog- a spadla mi čelist nad tvými nádhernými interiéry. S potěšením budu dál sledovat, jaké máš na blogu nové fotky.Jo- a ty muškáty ti určitě vydrží. Ahoj Marcela
Anonymní píše…
Mám zkušenost s chladnou chodbou ale nesmí tam mrznout. Ostříhat a občas, asi za týden trochu zalít. Ale jenom málo.
Janka píše…
Lucie, muškáty (tedy jen ty vzpřímené, převislé přezimovat neumím) mám v chladnější chodbě s oknem, ale topíme tam normálně ústředním topením. Ostříhám je vždy tak na 15-20 cm a brzy zjara je vystavuji na slunce (ovšem na noc ještě zpět domů, aby nepomrzly :-) ). Zalévám max. 3x v období listopad až březen, zatím drží, některé mám i 7 let. Držím palce ;-).
punkveruska píše…
Přežijí i převislé, v chladnější místnosti a moc nezalévat.
Lucie Living píše…
Díky , tak to by mohly zvládnout :-))) a o dětském pokoji jsem taky uvažovala. Krásné dny!
Lucie Living píše…
Zdeno, děkuju, tak to zkusím...rozmnožit je!Krásné dny!
Lucie Living píše…
Tak uvidíme co to s nima udělá :-). Krásné dny!
Lucie Living píše…
No já taky, tak snad to zvládnou:-)
Lucie Living píše…
Šárko děkuji, zázvorový čaj aplikujeme, ale zrovna teď mám teda vedle sebe nezbytné kafe:-) Krásné dny!
Lucie Living píše…
Arwen děkuji a tedy nápodobně, hodně zdarví!
Lucie Living píše…
Jani díky, mě jich pár přežilo , ale byli u muže v práci, kde bylo přesně podle předpisů kolem deseti stupňů :-)...snad to zvládnou. Krásné dny!
Lucie Living píše…
Petro děkuju, aplikuji vše možné, ale zatím mi není nic moc...ale vkládám naděje do víkendu :-). krásné dny!
Lucie Living píše…
Vlaďko moc díky a pozdravy malinkaté!!! krásné dny!
Lucie Living píše…
Moniko taky moc gratuluji...no a taky znám jen Tebe a trochu Lucii z život podle Lucie (neb mě zaujalo, že muže taky z NL :-))) ). Tak hodně hlasů!!!
Lucie Living píše…
Jano díky, tak uvidíme coto s nimi udělá, o rozmnožení se pokusím spíš až na jaře :-))). Krásné dny!
Lucie Living píše…
Marcelo moc díky za návštěvu a muškáty to snad zvládnou:-). krásné dny!
Lucie Living píše…
Díky, ale to je právě problém, v celém domě je podlahové topení a téměř stejné teplo a ostatní místa kde se netopí jsou zase buď téměř ve tmě a nebo promrzají...no zkusíma uvidím !
Lucie Living píše…
Janko tak 7 let to už je věk :-))). Uvidím co to s nimi udělá...a málo zalévat ...to by pro mě neměl být problém :-))). krásné dny!
Lucie Living píše…
Věro děkuji, ale právě najít tu chladnější místnost je u nás problém :-))). Nechám se překvapit :-). krásné dny!
Valounek píše…
V chladnější místnosti se jim bude dařit určitě. Ale vydrží i běžnou teplotu. I když ne dlouhodobě. Máme doma dvě místnosti, kam přes směšovací ventil posíláme přebytkové teplo, když se topí a venku je třeba tepleji (topí automat) a právě tam mámě muškáty a na jaře třeba zeleninu na předklíčení. A muškáty to vydrží. Ale je pravda, že se tam spíše pouze temperuje, aby nepromrzla voda (obvodové zdi), než aby to bylo nějaké komplexní vytápění.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Stědrý den...

Tak už zase...

s koncem léta...