první adventní...

...víkend.

Přeji pěkné pondělí!

Je to dobrý, moje záda přežila taneční a pak ponocování, pečení cukroví, rozsvícení vánočního stromu v obci a pak ponocování u pečení cukroví a další den zapálení první adventní svíčky a zase pečení cukroví.

Fotky mám jen z rozsvěcení stromu, protože v neděli jsem byla po dvou dlouhých nocích dost vyčerpaná:-).
Rozsvěcení vánočního stromu bylo moc pěkně připravené a užili jsme si to, jak dospělí, tak děti.


Strom na návsi je obrovský a roste si tam celý rok ...


...nechyběl stánek s občerstvením a taky s dekoracemi od dětí na prodej...


...na obecním úřadě byla otevřená dílnička pro děti...


...kde si mohly podle svého nazdobit perníčky...

(růžový dudlík ukradl Aničce)

...nebo podle mustru vyrobit svůj vlastní...


...mini staročeský vrkoč......na ten jsem si vzala recept a vyzkouším ho (možná letos :-) )......venku si pak děti mohly zapálit a pustit lodičku ze svíček (tady jsme museli hodně hlídat, Max se moc rád koupe :-) )......pod stromem děti zazpívaly koledy...


...a dokonce máme i jednu lehce rozmazanou fotku, kde jsme skoro všichni :-).

Já měla tuhle akci tak trochu jako tělocvik. Z našeho Maxe se úderem páté hodiny stává tryskomyš a tak jsem si slušně zaběhala.
 Aninku to bavilo taky jen chvíli a tak ji vozila ségra kolem dokola, než jsme se náhodou na chvilku potkaly a Andy jsme položily a alespoň jedno dítě bylo spacifikováno.
Adam je taky tryskomyš, ale už ho nemusím hlídat, s ním je to zase jiná disciplína musíme ho najít a zajistit aby zaslechnul a vnímal, že se jde domů :-) a ani to není záruka že ho máme :-).

Jinak já mám pocit, že prosinec má nějak málo dní na tolik akcí co bychom měli absolvovat a nějak se mi to ani nevejde do kalendáře:-).


Mějte se moc krásně a hodně sil!

Komentáře

Lucie píše…
To musela být krásná akce, čiší z ní pohoda a přátelská atmosféra. :-) My se také včera chystali podívat se na rozsvícení stromečku u nás na náměstí, ale měli jsme náročný víkend a nějak jsme to nestihli.. :)
Monika píše…
Vy to máte milé u vás ve vsi. To se jen tak nevidí. Takových činností a vše do staročeských tradic. Nádhera.
Klidný advent, Lucí.
Unknown píše…
Krásná akce, Lucie! :-) My u nás ve vesničce měli něco podobného, taky rozsvěcení stromku a betlému, na obecním úřadě pak bylo občerstvení, svařák, a pro děti zdobení perníčků a dalších věcí na stromeček :-)
Krásný advent Vám přeji!
Lenka
Ivana O. píše…
U nás tedy veliké zklamání. Co bychom za takový program dali...
Anonymní píše…
Moc pěkná akce. Šárka
Lucie píše…
Luci, ten vrkoč vůbec neznám! U nás byly v rámci dílniček taková ta klasická jablíčka napíchaná hřebíčky a párátky s rozinkami a sušenými jablíčky - úplně jsem čučela, jak to naše Julča zvládla sama (škoda, že jablíčko už uhnilo - ale svíčičku jsme si v něm zapálit stihli)
Klidný předvánoční čas a hodně zdraví hlavně! L.
Unknown píše…
My se chystáme v sobotu k rodičům na vánoční jarmark a rozsvícení stromu. Na vesnici je to vždycky moc hezké, domácí, rodinné, pohodička. Už už se moc těším. V neděli jsme byli v našem městě, sice taky hezká vánoční nálada, ale hlava na hlavě.... Krásné jste to měli Petra

Populární příspěvky z tohoto blogu

poloostrov Hel Polsko

můj malý byznys v roce 2023

novinky...