Roste jí tu mraky...

...tak mi nemusí jen lézt na nervy ! :-)
Přeji přímo náramný pátek!

Často si říkám, že bych měla lépe využívat to, co se tady kolem samo nabízí.
Snažím se, pomaličku každý rok se snažím využít něco co "dům ddá".
Na čaje sbírám a suším diviznu, šípky a v létě dělám čerstvý čaj z ostružiní (kterého je tu taky mraky a taky mě štve :-) ).Na jaře se objevuje čerstvá kopřiva a tak popíjíme z čerstvých lístků čaj každé ráno a večer.
Letos ji zkouším i na vlasy.
Dala jsem trochu na rady a pustila se do obnovy vlasů přírodní cestou.

Ale kopřiva se dá použít ještě na spoustu dalších věcí a receptů je plný internet, tak s chutí do toho!

Používáte kopřivu? V kuchyni, v kosmetice, nebo jinak?

Užijte si krásný den...a že je!!!

Komentáře

Ivča píše…
Dobrý den,
kopřiva je velmi zdravá - čaje na čištění krve a i pro alergiky. Jen pozor na dlouhodobé pití, mě se po měsíci intenzivního popíjení čaje začala spouštět z nosu krev :-(. Také je dobrá na špenát a polévku viz.: https://www.zena.cz/zdravi/kopriva-je-skvela-na-vlasy-klouby-plet-i-vysoky-tlak/r~i:article:778638/?redirected=1490961342. Přeji krásný slunný den!
Anonymní píše…
Teraz prihadzujem k lístkovému špenátu a k dusenej zelenine hrste žihlavy a púpavového listu a byliniek:-)
Pekný víkend vám!
Hana píše…
už se těším až ji natrhám do velikonoční nádivky - v té se kopřiva nedá ničím nahradit - nic se její chuti nevyrovná.....
Anonymní píše…
Kopřivu pít cca deset až čtrnáct dní, pak si dát pauzu. Dlouhodobé pití údajně odvápňuje - pozor si mají dát zejména ženy. Vyslechnuto zcela náhodou minulý týden v prodejně zdravé výživy.
Lea
Magda píše…
Dobrý den,
chystám se vyzkoušet kopřivový sirup, dosud jsem ho kupovala od známé. A jinak dělávám z mladých kopřiv "řízky", jsou výborné-cca 5 listů přiložit k sobě a obalit v trojobalu.
Hezké jarní dny. Magda
Anonymní píše…
Z kopřiv dělám polévku, přidávám do špenátu a samozřejmě do nádivky....Přeji krásný slunečný víkend Martina
Jujinka píše…
Kopřivy máme moc rádi. Děláme z nich čaj, sušíme na zimu, dáváme do pomazánek, do polévky a snad i ten špenát z nich letos bude :-) Také se chystám použít jí na vlasy :-) Krásný víkend.
punkveruska píše…
Špenát z kopřiv je super, stačí jen spařit horkou vodou, a dál upravit jako klasický špenát. Výborný je čaj, ale vážně jen ty 2 týdny, pak aspoň týden pauza.. a kopřivová tinktura.
MaRuna JaRuna píše…
Dobrý večer,já dělala výborný slaný koláč s kopřivou.A babička mi s odvarem oplachovala vlasy.A teď používám tuhý kopřivový šampón od http://www.mydlarnarubens.cz/index.php?mact=Products,cntnt01,default,0&cntnt01hierarchypage=e-shop&cntnt01summarytemplate=maloobchod&cntnt01hierarchyid=7&cntnt01returnid=33.
Anonymní píše…
Já kopřivy používám jen do velikonoční nádivky. Pít je nemůžu, protože mám problémy s nadprodukcí prolaktinu, ač jsem na pokraji stáří, tak mi to doktorka zatrhla. Ale předtím jsem si dělala jarní čistící pitnou kůru. Nevím jestli to pomáhalo, ale, alespoň pto pocit. I.
Lucie Living píše…
Moc díky za tipy, určitě zkusím do nádivky a i jiné pochutiny a už dělám i tu vlasovou vodu :-). Krásné dny!

Populární příspěvky z tohoto blogu

poloostrov Hel Polsko

novinky...

můj malý byznys v roce 2023