Přeskočit na hlavní obsah

Poslední příspěvek

nový byt...

...nalezen ! Krásný den přeji! Zas a znovu díky za všechnu podporu tady na blogu. Díky vaší podpoře mi spadl obrovský kámen ze srdce, jedna velká starost je najednou mnohem menší. Když jsem si podruhé vyslechla diagnózu rakoviny prsu, přestala jsem hledat možnosti, jak víc pracovat a vydělat si. Došlo mi totiž, že moje energie bude v následujících měsících to nejcennější, co mám. Už vím, že mám svoje limity, že čas je to nejcennější co mám a že se svou energií musím zacházet opravdu velmi opatrně a obezřetně. Sedla jsem k excelu a rozpočtům. Podrobný přehled o svých příjmech a výdajích mám už čtyři roky. Takže vidím, jak blbě si vedu :-). Takže jsem věděla přesně, jak vysoký nájem si můžu dovolit. A hlavně takový, který zvládnu i v případě delší pracovní neschopnosti. Začala jsem hledat v inzerci a asi i díky mé profesní deformaci ( jsem nákupčí) jsem si udělala hodnotící a rozhodovací tabulku na jednotlivé byty. Původní parametr "atmosféra" jsem z hodnocení nakonec vyřadila....

Holandsko den šest - ostrov Texel

Přeji krásný den!



V pondělí jsme se vydali lodí na ostrov Texel.

Po několika neúspěšných pokusech o foto nás všech na samospoušť, jsme požádali pěkně postaru kolemjdoucí a jednu fotku teda máme :-).



Texel je asi nejvyhlášenější letní turistické centrum Holandska.
A protože bylo opět nádherně bylo napěchované lidmi.
Prodrali jsme se centrem k obchůdku mojí švagrové.
Ráda háčkuje a k tomu potřebujete vlnu a tak tu u ní v obchodě seženete v opravdu širokém výběru barev i provedení.
Na ostrově se hodně věnují chovu ovcí a tak je to v podstatě velmi typický produkt.







Kdyby nehrozilo, že jí naše děti rozeberou krám  a kdybychom tam nebyli letecky, tak bych jistě neodjela s prázdnou.
Ale nevadí, švagrová uvažuje o otevření eschopu, protože v chladném období se zákazníci na ostrov nehrnou.

Dali jsme si tedy ve vedlejší kavárně capuccino a dort a utekli z víru města opět k moři.






Fotek mám zase milion a většinou stále to samé.


Jakmile jsme vybalili nějaké jídlo, přiletěla návštěva.


A protože moře je fajn školka, měla jsem čas na seriozní povalování a listování časopisem, zatímco jsem "hlídala děti" a muž běžel pro občerstvení.
Z toho budu ještě dlouho čerpat:-).


Taky jsem si zase užila dostatek mořské stravy, kterou miluji.




Dělat díry do písku na pláži - nadčasová zábava pro každý věk, pohlaví,  dobu i národnost a rasu :-).


Na většině fotek mám opět naháče:-).

Ale občas se na pláži naskytl i jiný zajímavý pohled.


Naštěstí páníček byl opodál připraven se sáčkem.


A když se odpoledne pláž začala plnit lidmi zastavili jsme se ještě v nedalekém mořském ekoparku EKOMARE.

Pokud máte rádi tuleně, tak si tohle nesmíte nechat ujít.


Tady si je totiž můžete prohlédnout opravdu zblízka.





Stejně jako u tučňáku tady byla jen cedule:
"pozor tuleni mohou kousnout"


Ale naštěstí jsme se navzájem dost báli a tak se o kontakt nikdo nepokoušel :-)


Jsou krásní, tady tento park funguje jako záchranná stanice, starají se zraněné tuleně a nebo opuštěná mláďata a když jsou toho tuleni schopní, vrací se zpět do přírody.

V parku je ale k vidění mnohem víc věcí a zvířat, je to takové přírodní muzeum ostrova.







A pak už jsme se vrátili znavení zpátky domů s výhledem na náš poslední a trochu odpočinkový den.

Mějte se prima!

Komentáře

  1. Opět moc hezké putování -strávili jste pěkné dny -děti měly fajn povyražení a ty sis trochu orazila -což neškodí.H.

    OdpovědětVymazat
  2. Moc pěkné prázdniny máte. V obchůdku švagrové by se mi myslím hodně líbilo :o)

    OdpovědětVymazat
  3. ty naháče závidím.tady na Floridě by nás za to zavřeli :o(...krásně užívejte dovču...Inka

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji, že mi dáváte vědět , že tu jste. Lucie