Stránky

15 března 2012

Myš...

...hlavní téma tohoto týdne u nás doma!

Zdravím blogerky a moc děkuji za spoustu krásných komentářů a mailů, moc mě těší , že se vám u nás líbí!

Opět je tu velmi rušný týden..začátkem týdne byl můj muž v zahraničí a tak jsme tu měli na návštěvě, tetu, moji milou sestru...a náležitě jsme si to užily...po dobré večeři, jsme sledovaly, s šálkem čaje a nebo skleničkou dobrého vína, romantické filmy pro "holky" ... pak byl Adík jeden den místo školky u babičky ...a odtud náš příběh s myší......v domě , kde bydlí moji rodiče se v horním bytě v patře, kde býváme jen občas, objevily myši...a tak se odstranilo všechno jídlo... a myši si pochutnávaly na tapetách... tak se nastražili  pastičky...tam si pochutnaly na návnadě a zmizely...no a pak naše babička vymyslela past...do sítka z hrnce na špagety dala takový ten díl z mixéru, který má rouru do které se většinou vsune další plastový díl a strouhá se...to dala vzhůru nohama a dovnitř nějakou dobrou návnadu... no a měla myš!!! Jenže  naše dítě je velký ochranář...např. maso ze supermarketu jíst může, ale to co před jídlem vypadá jasně jako ryba nebo kuře ...to už je problém...a tak museli nechat myšku žít...a navíc ji chtěl ukázat mamince až přijde z práce.

Což také hned udělal...a maminka , která viděla něco černého co se hýbá v krabici vyjekla (ne že bych se bála myší, ale bojím se pavouků a mám v živé paměti , když mi můj synovec kdysi ukázal podobnou krabičku s nádherným obrovským pavoukem...zrovna jsem řídila...a nemohla jsem hned utéct z auta) , krabička spadla v obýváku na zem a myš zdrhla....tak jsem musela honem na kolena a chytat...děda začínal vypadat na infarkt...a babička chytala se mnou...zadařilo se...
myš jsme dali zase do krabičky a cestou domů jsme jí pustili za její rodinou do polí...od té doby Adam každé ráno volá a čeká až přijde myška na návštěvu...já o to moc nestojím...a doufám, že nedorazí  :-)))


Ještě v neděli pekl Adík dort...v podstatě úplně sám...


...dortík by byl celkem v pohodě , až na poměr mouky a vody...a navíc do něj Adam v nestřeženém okamžiku přidal slané tyčinky...nicméně, jme to upekli, ale k jídlu to nebylo...dostali to slepičky...a těm to náramě chutnalo...byl to dort trochu alá pejsek a kočička :-)))

Mísa se zmuchlaným papírem je po koulovačce , která doma proběhla, když se nám vrátil taťka z cest...moc oblíbená hra!


Tak a nakonec trocha té fialové u nás doma...
Tak doufám, že už se všichni těšíte na jarní víkend , jako já...doufám, že se ta předpověď počasí vyplní a jaro se nám ukáže v plné parádě!

Mějte moc krásné dny!

4 komentáře:

 1. Mickey to teda nebyl, ale zábavy nadělal dost:-D
  Ať, žije JARO!!!

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj Luci,náhodou jsem narazila na váš blogísek,moc dobře jsem se tu cítila,líbí se mi fialová,a váš synek jako Korzár to je bomda...také pejsek je šikulka ,mám také holčičku, je moje zlato ,jo a nabízím blogerské tykání jestli přijmete?Tak zas příště .Daja-duha

  OdpovědětVymazat
 3. LUCI, TO JSOU BEZVA ZÁŽITKY. JAK S MYŠKOU TAK I S UPEČENÝM DORTEM.
  BUDETE MÍT NA CO VZPOMÍNAT.
  VŠECHNY FOTKY SE MI MOC LÍBÍ.
  PŘEJI PĚKNÝ VÍKEND. TAKY DOUFÁM, ŽE BUDE PŘÍJEMNÉ JARNÍ POČASÍČKO.
  BOHDA
  PS: MŮŽU SI OPSAT TVŮJ EMAIL ? POŠLU OBČAS NĚJAKÝ HEZKÝ EMAILÍK.

  OdpovědětVymazat
 4. Papírovou koulovačku míváme taky.

  OdpovědětVymazat