pěkně si prostřít...

...a dát si s přáteli něco opravdu dobrého!

Přeji pěknou středu!

Nejprve moc a moc velký dík všem za ohlasy k projektu ZERO WASTE FAMILY !

Prosím, pokud soutěžíte, hlavně vy co píšete komentář bez přihlášení k nějakému účtu, prosím,  vraťte se a zkontrolujte jestli máte u vašeho komentu email, všimla jsem si , že u pár anonymních komentů chybí, stačí , když si ke svému komentu dáte odpovědět a dopíšete kontakt tam.
Bez kontaktu Vás nemůžu zařadit do losování.
Děkuju.

A teď zpět k prostřenému stolu, kamarádům a hlavně dobrému jídlu.I když moje kuchařské aktivity s přibývajícími dětmi zatím klesají, máme na návštěvě často kamarády a ti vaří rádi :-).


Občas si prostřeme trochu víc slavnostně, to je většinou moje práce:-))),
 ale o baštu se stará kamarád  Pepino.A tentokrát jsme měli indonéskou kuchyni.
Nemusíte za ní až do indonesie, ale pokud někdy zavítáte do Amsterdamu, 
tak tam není o indonéské restaurace nouze a je to zážitek.My jsme měli hovězí rendang a překvapilo mě že to není až tak složité si něco takového udělat doma.
Jen sehnat ty správné ingredience může být trochu oříšek, pokud nejste poblíž většího města.

Kompletní recept v češtině najdete tady .

A já taky zjistila, že si musím udělat zase nějaké zásoby ubrousků a dohledet všechny svícny a dekorace k tomu abychse při prostírání mohla pořádně realizovat (když už ne v kuchyni ) :-))), spousta věcí zůstala ještě po našem budování v krabicích.Taky si někdy uděláte jen tak slavnostní večeři? 
Myslím, že když si člověk pěkně prostře, samotná večeře se většinou protáhne a i po jídle všichni zůstanou u stolu se zapálenými svíčkavi déle a povídají si a je to mnohem příjemnější než jíst ve spěchu, čehož si asi všichni užíváme jinak dost.

No a když už jedu v tom neplýtvání, zrovna taková večeře v indonéském stylu je vhodná ke spotřebě různých zbytků, můžete totiž kombinovat přílohy bez omezení, pečené brambory i rýže na jednom talíři nejsou problém:-).


Mějte pěkný den!


Komentáře

Lucie, tak takove kamarady bych brala vsema deseti. Nejen ze jejich dilo vypada naramne, urcite tak i chutna, ale pusobi jako neuveritelni sympataci. Prostreno je krasne, jidlo je udalost a zaslouzi si to, i kdyz na to neni bohuzel vzdy cas:-(. Mejte se. M.
Anonymní píše…
Zdravím,já chci Pepína♥♥♥.Krásně vypadá u určitě i chutná))))Šárka
Anonymní píše…
Moc pěkné a krásně prostřeno. Hezký večer. S pozdravem milusebw@seznam.cz

Magdalena Sobeck píše…
Moc hezké to máte:) a taky to muselo být mnam!
Anonymní píše…
Manžel občas uvaří párkovou polívku,ale k ní nemá cenu prostírat,tu zhltneme z misky.Marie
Anonymní píše…
A mate to zadarmoooooo..ze??:-)
Arwen píše…
Krásná večeře, občas je potřeba si s jídlem vyhrát, ne jen najíst se ve spěchu :)
Kopretinka píše…
Musím říct že máte moc krásnou kuchyni!Moc se mi ten jednoduchý styl líbí a ráda si čtu Váš blog!Chci se zeptat - teďka se chystáme kupovat novou baterii a dřez, upřednostňujete nějakou značku nebo vybíráte podle designu?Mě se líbí zatím odsud ale nechám si poradit!Díky moc

Populární příspěvky z tohoto blogu

poloostrov Hel Polsko

můj malý byznys v roce 2023

novinky...