17 října 2017

JEŠTĚ PROSÍM!

Pěkné úterý přeji!

Nejprve moc a moc děkuji za tak velký zájem o vánoční přáníčka a taky za spousty milých slov, 
která k objednávkám píšete:-).
Doufám, že udělají ve vánočním čase někomu z vašich blízkých radost.

Ale teď zase zpátky k tomu nádhernému podzimu.V tyhle dny se opravdu moc ráda vracím domů a užívám si ty barvy v  našem údolí.Je fajn nechat zase na chvíli kabáty, bundy a čepice na věšáku a vyrazit si ven jen tak na lehko.
I ten úklid zahrady a terasy před zimou jde líp od ruky se sluníčkem.


A hlavně s pomocníky.


Já mám ještě jednu obrovskou radost.
Funkční filtraci naší vody.
Po letech,  nám teče čistá a měkká a stále naše voda.
Něco jako na horách:-).
Něco to sice stálo a budeme muset doplňovat sůl a filtry občas měnit, ale už druhý týden si užívám praní bílého prádla, které teď bude zůstávat i po vyprání bílé:-))).


Jen chudák myčka asi tu změnu neunesla a tak, asi abych ten prožitek měla ještě větší, umývám nádobí v ruce :).

Jen pro zajímavost v první sklenici je původní naše studniční voda, ve druhé voda pitná z plastového zásobníku a nakonec naše současná filtrovaná voda ze studny.

Po týdnu, kdy jsem octem vydrhla vše co šlo, je vše stále jako nové , nikde žádný vodní kámen a už vůbec ne červený! :-D

Tak tolik k mojí asi největší letošní radosti:-))).No ale i několik takových krásných teplých dnů by ještě klidně být mohlo, že :-).

Mějte se krásně!

7 komentářů:

 1. Dobrý večer, Lucie, můžete, prosím, napsat k filtrací něco bližšího? O jaký systém jde, nejlépe dodavatele. Naše studnicni voda je sice zdravotně v pořádku, čistá, pitná, průzračná, ale velice tvrdá. Hodinu po vyčištění jsou baterie matné, skla sprchových koutů drbeme parním strojem a během deseti let mame třetí myčku :(
  Lenka K.

  OdpovědětVymazat
 2. Dobrý den, přidávám se k předchozímu dotazu, taky máme velice tvrdou vodu.
  Děkuji
  Jana V.

  OdpovědětVymazat
 3. Dobrý den, taky mě zaujala filtrace, tak prosím o info. Máme vodu tvrdou a železitou. Děkuji. Katka

  OdpovědětVymazat
 4. Ani nevíte, jak vám rozumím :-D Bydlíme také na Kolínsku a voda ze studny byla katastrofální. Pomalu po každém sprchování jsem drhla koupelnu, pitnou vodu jsme tahali od Eko vody. Myčka i pračka zanesené... Letos v létě jsme udělali městský vodovod, studna zůstane jen pro zahradní použití. Zajímá mě ale, jakou filtraci jste zvolili. Díky Anet

  OdpovědětVymazat
 5. Tak pro všechny. Celý filtrační systém máme od firym Pure System s.r.o. www.puresystem.cz a sestavili nám to na základě rozboru vody. Myslím, že většina lidí takový arzenál filtrů potřebovat nebude, ale už jen na změkčení vody je to bomba. Po dvou týdnech jsem nadšená, protože v podstatě ani nemusím mýt koupelnu:-)))...a dokonce jsme i tu myčku rozchodili. Mějte krásné dny!

  OdpovědětVymazat
 6. Dobrý den, díky za informaci .

  J.V

  OdpovědětVymazat
 7. Dobrý večer,Lucie, děkuji za informace.
  Lenka K.

  OdpovědětVymazat