Stránky

06 listopadu 2011

stromeček...

...vánoční

jaký asi letos bude?Díky blogu ,už mě chytá velmi vánoční nálada...tedy trochu stres...ale beru to pozitivně, třeba se mi letos podaří nakoupit vánoční dárky včas!

O výběru stromečku u nás již několik let rozhoduje muž...který mě rád překvapuje (někdy mile...někdy méně mile...a někdy mě dohání k šílenství :-))

Když jsme měli první vánoce v našem "renovém" domě...bez ptaní dovezl obr strom....no tenkrát... alespoň tu bylo něco, nábytek jsme neměli ještě žádný :-)


...rok 2008...opravdu čerstvý obývák (dlažbu jsme si pokládali sami 13.12.) a já tenkrát nevěřila ...že ty vánoce oslavíme...bohužel celý strom nikde nemám ale měl asi 3,5m! Ozdoby a světýlka byly asi jen na jedné třetině stromku. 

Další rok jsem doufala v menší stromek...protože přeci jen s tím měl i můj muž dost práce, tak jsem myslela, že se poučil...
....nepoučil!
Tenhle měl až ke špici 4,5 m!
Ozdob jsem měla stále málo a jejich výběr byl velmi nenáročný...kupovala jsem v obchodě , který funguje nonstop, co se dalo... hlava nehlava... v tomto případě koule nekoule! A ještě jsme s dětmi použili Adámkovi plastové kuličky-takové ty, na hraní v bazénku plném kuliček ...hodně jsou vidět ty modré, žluté a oranžové :-)


Ovšem tyto velké stromy se těšily velké oblibě u naší kočičky Pupu!Dnes už na tyhle stromky koukám jinak...ale tenkrát to byly nervy! Kolem domu staveniště...tedy v době přesunu stromku zvenku dovnitř - samé bláto...asi si to umíte představit...no a jehličí z vánoc se u nás nacházelo ještě v létě :-)

Minulý rok...to mému muži nevyšlo (nebo se konečně poučil)...


..takže pro rok 2010 to byly pouhé 3m! Ozdob už jsem měla dost a tak jsem ho ladila do červeno-zlata :-)


No a co nás čeká letos....to se nechám překvapit :-)

A co vy , blogerky...už to máte s stromkem vymyšlené?


Mějte se moc krásně ...venku to na vánoce ještě nevypadá !

5 komentářů:

 1. Právě jsem se rozhodla co to bude u nás, Vánoce jak z "kanafasu", na chalupě v Tyrolech.
  Vidím, že u vás to bylo, občas, na stavění lešení ke ozdobení "stomečku":-)
  Já mám zase tolik ozdob, že asi budu otevírat půjčovnu s ozdobama:-))), Kdyby ti chybělo, můžeš zaskočit, určitě by jsi si vybrala.Viz. článek, zloňského roku, na mém blogu.

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj Lucko! Díky za pobavení, trošku se ti škodolibě směju a zároveň ti za tak velké stromky závidím. My měli vždy košťata. Ještě ti musím pochválit pokoj Adámka. Ten námořnický styl je super nápad! Dám ti typ. Teď mají v Tchibu ve slevě námořnické povleky na poštářky. I poštovné teď mají za polovic. Už jsem si o něj napsala Jéžiškovi:) Krásné dny! René

  OdpovědětVymazat
 3. Lucíí ahoj :-)) děkuji za pobavení :-)) u nás to bylo vždy naopak, to já chtěla velký strom a vždy jsem ho i zajistila haháá nezapomenu na ..., ale to snad jinde.. třeba Vánoční mini vyprávění u mě na blogu :-)).. Držím palečky, ať Tě tento rok manžílek mile překvapí*** :-)a.. už začínám nasávat vánoční atmosféru .-) a těšit se :-)

  OdpovědětVymazat
 4. karinszaubereien.blogspot.com7. listopadu 2011 18:36

  hallo wunderschöne bilder zeigst du da da bekommt man lust auf vanoce hezky tebe zdravim karin

  OdpovědětVymazat
 5. Härliga julen är snart här?:)!

  kram CC

  OdpovědětVymazat