Stránky

15 května 2012

Mlýn...

...a okolí.

Přeji krásný úterní večer !

Moc díky za komentíky k vylepšenému sezení, jen pro upřesnění ... Adam se s lampou vejde...já taky...jen můj dvoumetrový muž měl trochu bouli :-)...ale on v okně většinou pololeží a nebo použije druhou stranu:-)

Dnes pro vás mám pár fotek starého mlýna...ale mlýnské kolo nečekejte......i k mému překvapení náš mlýn míval kolo pod zemí v takové kamenné místnosti "strojovně"...ale bylo dřevěné a nedochovalo se... pokud by nás to někdy popadlo a rozhodli by jsme se pro nějakou obnovu, chtěla bych mít kolo nad zemí......ještě pár detailů...


...myslím, že ještě pár let a mohla by v něm spát šípková Růženka:-)

Jak jsem se dnes vydala na procházku kolem a kolem, fotila jsem co se dalo......potok...

...i když není zahrada,  kvete nám toho tady docela dost......tady dokonce detail s Ferdou :-)...toho teď večer čteme :-)......a tohle není Africká džungle...


...to máme kousek za domem :-)


Tak krásný večer a hlavně krásné dny!

10 komentářů:

 1. Dobrý den,
  jsem z jižních Čech a sama mlýn nevlastním. Mám kamarádku, která mlýn zdědila po tatínkovi, který ho celý život opravoval, funkční je i strojovna, kolo je také ve strojoně jako bylo u Vás. Je to nádhera. Sami si vyrábějí elektřinu a část dodávají do sítě.Máte to na celý život, ale máte se na co těšit. Pozdravujte vodníka, ten ke mlýnu patří a určitě tam někde přebývá. Krásný blog.
  Marková

  OdpovědětVymazat
 2. Lucie, ty jsi teda, princezna ze mlýna:-D

  OdpovědětVymazat
 3. Lucinko, co vy ještě nemáte :-) i mlýn! WHAU!!!**** super! Také máme v dědině mlýn... a jak píše paní Marková výše.. i oni vyrábějí el. a dodávají do sítě .-) Džungle za domem je bombastická!!! No vidíš.. tolik květeny a ještě bez zahrady :-)
  Nádhera*** i s Ferdou.. toho bychom nyní potřebovali :-) už vypukla naše přestavba hihihi... každé ruce budou dobré :-)
  krásné dny

  OdpovědětVymazat
 4. Luci, máte to tam neuveriteľne krásne, musí sa tam krásne žiť. Andrea

  OdpovědětVymazat
 5. To je úžasný! A kde v tý džungli vlastně bydlíte vy? Chtělo by to samostatný příspěvek - pro orientaci. Je váš muž aspoň stavař? Fakt neuvěřitelný. Jak vás napadlo TOHLE koupit? :-)

  OdpovědětVymazat
 6. to je úžasný--to průčelí to je sen..a příroda okolo taky..vypadá to jako kdyby jste bydleli hluboko v lesích :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Mít peníze a šikovnějšího muže (on je moc šikovný, ale ne na práce okolo domu:D)... je to nádherné místo, hned bych věděla co s tím:)

  OdpovědětVymazat
 8. Krásný fotky, těch kytiček - dokonalý. Jak vidím, tak se v nějbližších několika letech nudit nebudete. Zajímalo by mne, jestli je to na samotě nebo součást vesnice? Ať se vám tam daří. Slávka

  OdpovědětVymazat
 9. Milá Lucko,

  moc krásný fotky, klidně můžeš vystavovat !!! Tvůj blog je super !!!

  Aneta

  OdpovědětVymazat
 10. NO tak to je paráda parádička. Moc se mi to líbí!!!

  OdpovědětVymazat