Přeskočit na hlavní obsah

Poslední příspěvek

Slib sama...

...sobě. pravidelné trasy Krásný den všem! Když jsem letos na jaře začala běhat, netušila jsem, jak moc ten krok ovlivní další měsíce mého života. Neběžela jsem kvůli výkonům. Neběžela jsem kvůli číslům v aplikaci. Potřebovala jsem se znovu nadechnout. Potřebovala jsem najít něco, co bude jen moje. A tak jsem si dala jednoduchý slib. Že vytrvám. Že když to půjde, půjdu běhat. A že to udělám pro někoho na kom mi záleží. Pro sebe. Dnes mám za sebou sto čtyřicet kilometrů v květnu, přes sto dvacet v červnu a mám z toho radost. Ne kvůli kilometrům samotným. Ale proto, že jsem dodržela slib, který jsem dala sama sobě. V posledních týdnech se můj život obrátil vzhůru nohama, jak víte z posledních článků. Přiznám se, že když jsem se dozvěděla diagnózu, na chvíli mě napadlo, jestli má vůbec smysl pokračovat v plánech, které jsem si začala budovat. před bouřkou Pak jsem si ale uvědomila jednu věc. Právě teď je potřebuji víc než kdy jindy. Běhání mi nepomůže vyřešit všechny problémy. Nezajistí v...

svícen, kapradí a knedlíky...

...tak o tom dneska:-)))!



Krásný večer blogerky!


Další varianta , jak jde sestavit svícen z IKEA...



...tahle se mi teď líbí nejvíc...



...a když nemám po ruce čerstvé květiny...




...tak úplně stačí kapradí...



...to nikdy nezklame...



...a naštěstí nám ho tady kolem roste opravdu hojně :-)))


Dnes se trochu pracovalo, pak jsme si zajeli na pizzu a bowling, pak jsme se svezli na bobové dráze a odpoledne se zase pracovalo....
...na domečku...
...už mu moc nechybí a bude hotov...
...natírat se bude až budou pryč děti, protože teď se domek nepřetržitě používá...
...dokonce jsme museli děti vyhnat (i ty cizí), když se začala dělat střecha :-)))


No a k večeři jsme měli špagety...
...takže trochu Itálie ...
...zato na zítra, si kluci poručili něco s knedlíkem...
...něco českého...
...budu dělat vepřo-knedlo-zelo...
...ale přiznám se...
...houskové knedlíky jsem koupila...
...takže mě hned napadá, kupujete nebo děláte domácí knedlíky?

Mějte krásný večer a zítra prima den!




Komentáře

  1. Ahoj Luci, mohla bych zítra přijít na oběd? :) Knedlo, vepřo, zelo prostě miluju...děláš ho taky z čerstvého zelí? Já, to mám tak nejraději...
    Tak užívejte léta pa pa

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Barboro...byla to večeře:-))), zelí dělám dvoje :-) Jedno kysané a druhé čerstvé. Krásné dny!

      Vymazat
  2. ... co se týče knedlíků, ty dělám. Mám náročné chlapi v domě a ti tvrdí, že polystyren patří na fasádu ne do omáčky. Dělám je z prášku do pečiva za 30min. jsem od A do Z hotové. Věrka

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Věrko ...nakonec se taky udělala domací a udělala jsem dobře! Krásné dny!

      Vymazat
    2. ...šikulka...velká chvála...Věrka

      Vymazat
  3. Ahoj Lucie, já je dělám normál, z hrubé mouky , kvasnic , vajíčka, nakrájené housky a mléka. Vše je přiměřeně. Jinak dodám přesné dávky. Tvůj blog je suprrrr. Zdraví Irma

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Irmo moc díky, taky jsem se nakonec pokusila o domácí, použila jsem polohrubou mouku:-) Přeji krásné dny!

      Vymazat
  4. Lucko, předně musím říct, že svícen a kapradí náádhera. :) A pak se musím přiznat, že knedlíky taky kupuju...nějak jsem zatím nenašla odvahu delat sama...:)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Moc díky...já se do nich nakonec pustila a až na vyndavání z vody to bylo celkem v pohodě :-))) Krásné dny!

      Vymazat
  5. Lucko, svícen je parádní a kapradí vypadá ve vázičce krásně. Vidím, že dnes vaříme stejný oběd. Knedlíky kupuji,ne že bych je neuměla, ale je pohodlnější si ho koupit.
    Měj se krásně.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Jani , moc díky! No u nás to byla včeře a knedlík jsem nakonec spáchala svůj...ale je pravda, že pohodlnější je ho koupit :-))) Přeji krásné dny!

      Vymazat
  6. Lucko-moc se mi líbí spojení svícen a kapradí , přiznám se ,že sem musím každý den zavítat ......
    knedlíky vařím jednou za čas do zásoby, balím po 4ks a šup s nima na mrazák - jí je spíš jen manžel, tak je má vždy po ruce .Vařím z polohrubé mouky a droždí ... jsou výtečné.Přeji prima den Hana

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Hanko, díky za návštěvy a za pochvalu! Dík za tip s mrazákem, u nás bude asi jediný jedlík knedlíků Adam:-))) Krásné dny!

      Vymazat
  7. Lucie, v první řadě Ti / dovolila jsem si tykat, neboť jsem každý den u Tebe na návštěvě, byť virtuální, a připadne mi to tak upřímnější.... Můžu? / chci poděkovat za Tvůj blog a seknout hlubokou poklonu jak to všechno zvládáš s noblesou a šarmem. Díky, že jsi.
    A knedlíky? Maminka mě samozřejmě naučila vařit domácí knedlíky! No, ale.......... Sem tam jsem je vařila, většinou kupovala. Nyní mám doma náročnějšího strávníka a vařím knedlíky JEN domácí a v páře. Děkuji za recept mé "skorotchýni" - hrozné slovo. Jsou super a OPRAVDU nezaberou mnoho času. Vše je v cukuletu.
    Zdravím a přeji krásný zbytek léta. Věrka

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Věrko, klidně tykej! Moc díky za návštěvy a jsem ráda, že se Ti blog líbí, moc mě to těší! I já jsem se nakonec pustila do domácího knedlíku a udělala jsem dobře:-) Krásné dny!

      Vymazat
  8. Lucie, asi máte přeplněný mail, posílala jsem dopis a vrátil se mi zpět. Je to možné? Díky, Lu.

    OdpovědětVymazat
  9. Já dělám knedlíky domácí. Knedlík mě nikdy nezklame a tak mám obdiv i babiček, což mě vždycky moc těší! :) Kapradí je moc pěkné!

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Reny..taky jsem nakonec udělala domácí...a tuším, že ho budu dělat častěji...není nad to , když mají děti radost :-))) Moc díky a krásné dny!

      Vymazat
  10. Lucie, knedlíky dělám bramborové z bramborového těsta Vitana, nebo hrníčkové(ty jsou lehounké a nezatíží žaludek).
    Váš blog je moc pěkný, milý,inspirativní. Přeji krásný den. Táňa

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Táňo, nejprve moc díky! No a moje první bramborové knedlíky jsem dělala před 15ti lety ještě s prvním mužem, měla tenkrát přijít jeho rodina na oběd...no knedlík letěl do kouta kuchyně, byla to spíš kaše... a já bulela... a tak jedinou záchranou byla Billa za domem :-))) Krásné dny!

      Vymazat
  11. Knedlíky jedině domácí jak houskové tak i bramborové.Kupované pouze z nouze v největším pracovním presu.Ty houskové jsou bílé jak křída a nikdo si na nich nepochutná.Lída

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Lído, musím souhlasit...nakonec byl i ten domácí :-))) Krásné dny přeji!

      Vymazat

Okomentovat

Děkuji, že mi dáváte vědět , že tu jste. Lucie