Přeskočit na hlavní obsah

Poslední příspěvek

nový byt...

...nalezen ! Krásný den přeji! Zas a znovu díky za všechnu podporu tady na blogu. Díky vaší podpoře mi spadl obrovský kámen ze srdce, jedna velká starost je najednou mnohem menší. Když jsem si podruhé vyslechla diagnózu rakoviny prsu, přestala jsem hledat možnosti, jak víc pracovat a vydělat si. Došlo mi totiž, že moje energie bude v následujících měsících to nejcennější, co mám. Už vím, že mám svoje limity, že čas je to nejcennější co mám a že se svou energií musím zacházet opravdu velmi opatrně a obezřetně. Sedla jsem k excelu a rozpočtům. Podrobný přehled o svých příjmech a výdajích mám už čtyři roky. Takže vidím, jak blbě si vedu :-). Takže jsem věděla přesně, jak vysoký nájem si můžu dovolit. A hlavně takový, který zvládnu i v případě delší pracovní neschopnosti. Začala jsem hledat v inzerci a asi i díky mé profesní deformaci ( jsem nákupčí) jsem si udělala hodnotící a rozhodovací tabulku na jednotlivé byty. Původní parametr "atmosféra" jsem z hodnocení nakonec vyřadila....

IQLANDIA Liberec

Přeji pohodovou neděli!

Dnes jsem si naordinovala odpočinek.
Asi budu odpočívat podzimním úklidem zahrady a terasy:-).

Mám tu jeden tip na výlet s dětmi.
Možná IQlandii spoustě z vás představovat nemusím, protože většina rodičů o tomhle místě 
minimálně už slyšela.



My jsme vyrazili na rodinný výlet a tak nás hned na úvod trochu zklamalo, že IQpark, který je pro menší děti není ve stejné budově jako IQlandia, ale  rozhodli jsme se zkusit tu verzi pro "starší" i s naši mi prťaty a netrhat partu.
A udělali jsme dobře .
I tady je dostatek zábavy i pro ty menší děti, ale spodní hranici bych viděla tak asi ty 3 roky.

Co všechno tady najdete si můžete přehledně pročíst přímo na webu IQLANDIA .

Rozhodně to není návštěva na jeden den, klidně se tam dá zajet několikrát do roka a nudit se rozhodně nebudete.



Projdete si naši zemi doslova od jádra až do vesmíru.




Na všechno si můžete sáhnout a vše vyzkoušet.


Maxovi se náramně líbila expozice lidského těla, kde jsme si poslechli jak bijí naše srdce, prozkoumali všechny vnitřnosti, svaly a kostru a taky si zkusili jestli ječíme jako vánek nebo vichřice.


V každém patře je růžek s hernou, kde si děti můžou hrát se stavebnicemi, skládat hlavolamy a rodiče mají na chvíli voraz. Tady mám asi jedinou výtku.
Bylo by fajn mít tu v rohu, třeba jen automat na kafe :-))).
Kafe si dáte jen v přízemí v restauraci,kde to ovšem děcka baví nejmíň .


S Adamem jsme si prošli byt ve tmě, zkusili jsme ho vnímat tak, jako bychom byli slepí.
Zajímavá zkušenost.


Stěnu z plastových tyček bychom asi potřebovali doma, od té jsme se nemohli odtrhnout :-).


No a tuhle černou díru  bych doma taky využila, jen by potřebovala dvířka :-).


Naše děti hodně zaujaly taky hrátky s vodou,stavění přehrad a podobně.


No a venku si ještě můžete zkusit zvednout auto:-).

Za nás naprosto super místo a určitě tam nejsme naposledy. 
Zabavili jsme se opravdu všichni bez ohledu na věk a na IQ .
Škoda , že nemáme Liberec blíž:-).

Mějte krásný zbytek prodlouženého víkendu.



Komentáře

  1. Vypadá to, že tam nebylo moc lidí, což je asi důležité. My, když jsme tam byli o prázdninách, tak jsme do vymačkávací stěny nemohli nic pořádně vytvořit, protože tam pořád nabíhaly i jiné děti. No, a jejich jídelna je otřesná, tam mají co zlepšovat :-). Tak pěkný aktivní odpočinek! Hana

    OdpovědětVymazat
  2. A ZKUSILI JSTE SI PSÁT DO VODOPÁDU? TO TAKY DĚTI MOC BAVÍ....JE U NÁS KRÁSNĚ, JÁ TO ŘÍKÁM POŘÁD. MY BYLI VČERA NA VÝLETĚ S PANENSKÉM TÝNCI - ÚŽASNÉ MÍSTO NA DOBITÍ ENERGIE.
    PŘEJI Z JIZEREK KRÁSNÉ DNY. Olina

    OdpovědětVymazat
  3. No a my ostudy, máme to kousek, jsme tam ještě nebyli....

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji, že mi dáváte vědět , že tu jste. Lucie