Přeskočit na hlavní obsah

Poslední příspěvek

nový byt...

...nalezen ! Krásný den přeji! Zas a znovu díky za všechnu podporu tady na blogu. Díky vaší podpoře mi spadl obrovský kámen ze srdce, jedna velká starost je najednou mnohem menší. Když jsem si podruhé vyslechla diagnózu rakoviny prsu, přestala jsem hledat možnosti, jak víc pracovat a vydělat si. Došlo mi totiž, že moje energie bude v následujících měsících to nejcennější, co mám. Už vím, že mám svoje limity, že čas je to nejcennější co mám a že se svou energií musím zacházet opravdu velmi opatrně a obezřetně. Sedla jsem k excelu a rozpočtům. Podrobný přehled o svých příjmech a výdajích mám už čtyři roky. Takže vidím, jak blbě si vedu :-). Takže jsem věděla přesně, jak vysoký nájem si můžu dovolit. A hlavně takový, který zvládnu i v případě delší pracovní neschopnosti. Začala jsem hledat v inzerci a asi i díky mé profesní deformaci ( jsem nákupčí) jsem si udělala hodnotící a rozhodovací tabulku na jednotlivé byty. Původní parametr "atmosféra" jsem z hodnocení nakonec vyřadila....

Když se řekne, že je něco "nadčasové"

Krásný den přeji!

Dnes zabrousím zase trochu do módy.
Jaký máte nejstarší kousek oblečení v šatníku, který je stále ještě používaný?

Tomu mému je nějakých 50 let!



Je po mojí tetě a ta v něm dělala parádu , když jí bylo něco po třicítce.
Teď by jí bylo 82 let.

Mám ho už dlouho, nosívala jsem ho ještě "za svobodna" před 20ti lety.
Tehdy dostal dost zabrat a bylo nutné ho vyčistit, ale žádná čistírna se do toho nechtěla pustit.
Nedávno jsem ho po dlouhé době vytáhla a zkusila jsem znovu místní čistírnu.
Bylo to na moje riziko, ale kabátek je jako nový :-)!


Mám velkou radost, protože elegantních kousků moc nemám a tak se bude určitě hodit.
Jistě to bude na nějakou akci "bez dětí" protože s dětmi se tahle barva moc nekamarádí:-).


Kabátek má super střih, myslím že za těch uplynulých 50 let neexistuje období kdy by se nedal vzít.
Je to opravdu dokonale nadčasový kousek.
Navíc dokazuje, že v jednoduchosti je krása.



Taky máte v šatníku nějaký starý, ale nositelný poklad?
Kolik mu je?

Mějte prima dny!

Komentáře

  1. Nádhera! Je vlněný?

    OdpovědětVymazat
  2. parádní kousek, opravdu. Já mám ve skříni také nadčasový kousek - džínový kabát, dlouhý téměř na kotníky a stále se dá nosit - je mu "jen" 30 let. Kdysi, v minulém století jsem si ho koupila za hříšné peníze v butiku v Polsku. Přeji krásné podzimní dny. Olina

    OdpovědětVymazat
  3. Je opravdu krásnej, elegantní...Já mám nejstarší kousek krepový propínací pyžamo, který jsem si koupila před 21 lety kvůli kojení :-). I když jsem od té doby dost přibrala, kalhoty v zimě pořád nosím. Není to teda nic elegantního, ale službu udělá :-). Petra

    OdpovědětVymazat
  4. Luci, střih i barva senzační. Moc vám sluší.
    Já např. mám kožich od dcery k padesátinám, letos měl 20 let. Vždy se on i já těšíme na opravdovou zimu.
    Jiřina z N.

    OdpovědětVymazat
  5. Mám kabát 20 let. Za největší úspěch považuji to, že ho pořád obleču😁 A taky večerní šaty, dlouhé úzké z tnavomodreho sametu. Taky mají 20 let a loni na plese jsem v nich byla za hvězdu:-)

    OdpovědětVymazat
  6. Ahoj Lucka.
    Kabát je úžasný.Je proste nadčasový. Já mám vo svojom šatníku kožuch po svojej svokre ( zomrela pred 10 rokmi ako 81 ročná ) a mala ho z kožiarskych závodoch Liptovský Mikuláš. Myslím že ten kožuch má min. 50 rokov.Já som si ho dala skrátiť nad kolená a predĺžiť rukávy a je supeer. Nikde by som už teraz asi takú kvalitu nekúpila. Som rada že mám po nej tekéto dedičstvo a kvalitu starých majstrov.
    Emily

    OdpovědětVymazat
  7. Zajímala by mě značka, jestli je české výroby nebo z ciziny. Já žádné takové kousky nemám, ale moje mamka nosí naopak některé věci po mě, když mně bylo kolem 12 let, takže věci staré asi 30 let, třeba trička z NDR, po všem tom nošení a praní vypadají pořád úplně v pohodě. Hana

    OdpovědětVymazat
  8. úžasný... barva, střih, a to prošívání... Užijte si jej Lucie.
    Věrka

    OdpovědětVymazat
  9. Můj nejstarší kousek je 25let stará flaušová mikina, nezničitelná a neroztrhatelná, i s 25kg navíc se do ní pořád vejdu... A taky stejně starý kabát, ještě totalitní výroba, pořád ho nosím... Ivča

    OdpovědětVymazat
  10. Joo, tenkrát byly fakt kvalitní materiály. Nechci tím chválit minulou dobu z hlediska politiky, ale materiály a výrobky byly dobré. I když to byl 100% akryl, tak provedení perfektní. Eva

    OdpovědětVymazat
  11. Krásný! A moc Vám sluší!

    Já mám podobný poklad, tvídové sáčko, které mé mamince ušila její maminka na studia :-). Když to počítám, tak za pár let taky oslaví padesátku!

    Hezký prodloužený víkend,
    Lea

    OdpovědětVymazat
  12. mám pravý vlněný dlouhý kabát splývavého střihu v barvě velbloudí srsti od tety z Německa, tipovala bych mu taky padesát let, před dvaceti jsem ho za svobodna nosila přes koženou bundičku, teď jsem dorostla do jeho velikosti :-)

    OdpovědětVymazat
  13. Nadčasový kúsok. A krásny. Andrea

    OdpovědětVymazat
  14. Vzhledem k tomu, že mám od přírody vpodstatě stále stejnou velikost už asi 30let(vyjma těhotenství)tak těch starších oblíbených kousků mám víc a nerada se s nima loučím..Ale někdy je nutno udělat průvan v šatníku leč kvalita a nadčasovost zůstává.
    A máte Lucko perfekt účes! Ta ofina z čela s lehkou patkou Vám moc sluší!!
    Zdraví Katka z Km

    OdpovědětVymazat
  15. Naprostá, naprostá pecka!!! Nemám slov :-)

    Nela z blogu Růžová rtěnka

    OdpovědětVymazat
  16. Já Vám ho normálně závidím a ještě navíc Vám hrozně moc sluší. Jak kdyby byl šitý na zakázku.

    OdpovědětVymazat
  17. Moc vám to sluší Luci,já mám černý rolák který pletla moje babička mamce když byla mladá a krajkovou halenku kterou nosila moje babička oboje jednoduché nadčasové a super kvalitní materiál 😁

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji, že mi dáváte vědět , že tu jste. Lucie