Přeskočit na hlavní obsah

Poslední příspěvek

nový byt...

...nalezen ! Krásný den přeji! Zas a znovu díky za všechnu podporu tady na blogu. Díky vaší podpoře mi spadl obrovský kámen ze srdce, jedna velká starost je najednou mnohem menší. Když jsem si podruhé vyslechla diagnózu rakoviny prsu, přestala jsem hledat možnosti, jak víc pracovat a vydělat si. Došlo mi totiž, že moje energie bude v následujících měsících to nejcennější, co mám. Už vím, že mám svoje limity, že čas je to nejcennější co mám a že se svou energií musím zacházet opravdu velmi opatrně a obezřetně. Sedla jsem k excelu a rozpočtům. Podrobný přehled o svých příjmech a výdajích mám už čtyři roky. Takže vidím, jak blbě si vedu :-). Takže jsem věděla přesně, jak vysoký nájem si můžu dovolit. A hlavně takový, který zvládnu i v případě delší pracovní neschopnosti. Začala jsem hledat v inzerci a asi i díky mé profesní deformaci ( jsem nákupčí) jsem si udělala hodnotící a rozhodovací tabulku na jednotlivé byty. Původní parametr "atmosféra" jsem z hodnocení nakonec vyřadila....

Zelená oáza...aneb snad už mi to nesežerou

Krásný, stále ještě letní den přeji!



Vždycky se mi líbilo mít doma plno zelených rostlin a myslím, že jsem jich i vždy měla dost.
Nejsem rozhodně nejlepší pečovatel, ale před narozením Maxe jsem to celkem zvládala a zeleni se u nás i dařilo.

Ano hlavní škodič  na zeleni je u nás Max, šel po kytkách od malička a tak trochu je likvidoval, tak jsem ubírala a dávala výš a výš, kde jsem je zase zapomínala zalévat.
S příchodem Andulky se situace přiostřila, ta veškeré rostlinstvo pojídala. Od mala jsem musela pečlivě hlídat, aby při návštěvě květinářství nebo zahradnictví nebyla v dosahu něčeho o čem jsem si nebyla jistá jestli je jedovaté.
Zažila jsem si nejednu krušnou chvilku, kdy jsem na internetu hledala co že je to za rostlinu a jak moc je jedovatá.

Jednou otrhala všechny květy maceškám, jindy žvýkala aloe vera, ale nebylo ani vyjímkou, že po chvíli kdy si s Maxem "hezky hráli" jsem zjistila, že Max krmí Andulu špenátem připraveným z mých sukulentů.



Tuhle etapu u nás přežilo pár kaktusů a paradoxně i pár sukulentů.
Vždycky, když jsem si koupila novou rostlinu, během pár dní jsem objevila první trošku oškubané, propíchané a nebo pomalované lístky a občas jsem dostala do ruky natrhanou kytici 
z pokojových rostlin :-).

Teď už dlouho nic.
Tak snad to nezakřiknu, ale pomalu to vypadá, že si mohu opět vytvořit nějakou tu minidžungli.


Koupila jsem tři nové rostliny a všechny jsou zatím bez újmy. 

Pro jistotou každá na jiném místě a když prcky pozoruji, tak dělají jako že nic.
Doufám, že už to vydrží :-).


Pohled na zeleň je vážně uklidňující, že :-).

Mějte krásný dny!


Komentáře

  1. Mam to podobne, Luci, tu zelenou doma potrebuji. Tak at to prdolky nezajima a hezky rostou dal - kytky i prdolky:-). M.

    OdpovědětVymazat
  2. Máš je nádherné ,já bez kytek taky nemohu existovat ......ať se daří dál.....H.

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji, že mi dáváte vědět , že tu jste. Lucie