Stránky

20 října 2012

DIY listy ...

... ze samotvrdnoucí hmoty!

Krásný sobotní večer!

Dnes jsme si doslova užívali volno a protože u nás se celý den sluníčko neukázalo, dodělali jsme si načatou dekoraci......během bourání mlýna, se mi povedlo zachránit tuhle starou , obrovskou lahev...... a moc se mi hodila k plánovanému novému pracovnímu stolu......nový pracovní kout , ještě není zdaleka hotový podle mých představ a určitě nebude finálním řešením v našem domě, tam kde máme prozatím "plůtek" budou schody do patra...
...někdy!Větev, je z ořechu a před domem spadla spolu s několika dalšími sama...
...teď na tom místě parkujeme kvůli bourání auta...
...doufám, že teď žádná padat nehodlá :-)


No a tady je malý návod jak na listy...
...
1.nejprve koupíte samotvrdnoucí modelovací hmotu , dá se sehnat i v hračkářství nebo výtvarných potřebách a  je jich spousta značek a barva většinou bílá  nebo cihlová , nasbíráte pár podzimních listů, nejlépe javor , dub. Připravíte si prkénko, nůž a váleček (dýni nemusíte , ta je tam jako deko :-) )
Větší list si položíte lícem na prkénko a vyválíte hmotu na placku požadované síly cca 3-5 mm, na ní přiložíte rubem dolů menší list tak aby se dal celý vyříznout. Pořádně ještě jednou vyválíte.
2. po sundání horního listu , zůstane na placce krásně jeho obrys a viditelné žíly. Žíly na spodnístarně sice nebudou tak přesně kopírovat tvar listu ale to vůbec nevadí. 
3. Obrys listu vyříznete, řez nebude většinou úplně čistý , později ho zabrousíte.
4. Vyříznutý list sem nechala na větším listu a položila jsem je uschnout tak aby neležely rovně , ale aby uschly  různě poohýbané.
5. Když hmota úplně vytvrdne, obrousíte nedostatky obyčejným pilníkem na nehty.
6. Nakonec si můžete lístky nabarvit, jakoukoliv barvou, já jsem zvolila bílou lesklou  ve spreji (jak jinak :-) ), ale Adík má na zítra ještě připravené lístky  a ten si je udělá určitě mnohem barevnější :-) a určitě se dá použít téměř jakákoliv barva i natírací.


Tak dobrou noc a zítra pěknou neděli!

20 komentářů:

 1. To vypadá dobře :-) Díky za tip.
  Mám tu v plechovém džbánku připravenou svlečenou vrbu a vymýšlím co na ní pověsit. Zatím vedou podzimně barevné plstěné kuličky, ale tohle se mi taky líbí :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdravím Báro, díky za pochvalu, je to zábava:-) Krásné dny!

   Vymazat
 2. ty listy jsou dobrý nápad, ale krásná je opravdu i ta skleněná lahev a vůbec celé tvoje pracovní místo!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sonjo, moc děkuji za pochvalu...pracovní místo ještě není hotové ale děkuji. Krásné dny!

   Vymazat
 3. Lucko,
  moc se mi listy líbí, ráda bych je zkusila, jen nějak nechápu, proč je jeden list větší a druhý menší?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdravím Ilono, díky, no vlastně ani nevím jesetli je to důležité, ale je to usnadnění, ten spodní slouží jako taková podložka ahmota musí být dostatečně rozprostřená aby se dal udělat celý obrys menšího a tím, že ten spodní je větší, je záruka , že nebude nikde místečko kde bych se netrefila listama na sebe a lístek by pak byl někde bez žilek ... ale je to na každém :-)

   Vymazat
 4. Odpovědi
  1. Zdravím Marečko, viď! Díky a krásné dny!

   Vymazat
 5. Zdravím Lucko, moc hezké tvořeníčko, jste s Adíkem šikulky:-)) ..a staré láhve jsou krásné! Měj se pěkně. Jana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdravím Jani ,díky za kompliment! Krásné dny!

   Vymazat
 6. Luci ahoooj,
  nestíhám, tak se omlouvám, že píšu až teď. Ty jedna, kdyby jsi napsala, tak Ti ještě něco přibalím za odměnu!:-D Moc díky za nákup a těším se, co budeš tvořit, poklop i nové knobky patří mezi moje oblíbené. Ty bílé dýně jsou super. A umělou kožešinu jsem teď taky objednala, ale na dlouhou teplou vestu, šál a rukavičky:-D. A hádej, co mám dlouhou dobu v šuplíku? No samotvrdku, že také něco vytvořím, není časl ale:-/. Listy jsou super nápad, nad bílou prostě není! Líbí se mi demižon i stůl, vlastně ten jem taky přitáhla ze sklepa a nohy teda v bílé ještě stále čekají na vrchní desku, chci si udělat pultík na balení:-D. Užívej podzima, u nás celý víkend inverze a hezky je, když jsem v práci, že jo:-/. Papa a ještě jednou díky!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdravím Šárko, to víš, chtěla jsem si ověřit služby bez protekce:-), ale super knobky už jsou tam kde jsemm je chtěla mít a poklop našel uplatnění též... ale asi bude časem trochu cestovat po domě :-). Samotvrdnoucí hmota je super ...tada alespoň pro mě...netrpělivce :-). Užívej krásný týden i když asi s tou mlhou !

   Vymazat
 7. Hezký den Lucie, chválím skvělý a rychlý nápad na vkusnou podzimní dekoraci!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji a taky přeji hezké dny!

   Vymazat
 8. Luci. tie listy nemajú chybu, si hrozne vynaliezavá. Andrea

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdravím Andrej, moc děkuji za pochvalu! Krásné dny!

   Vymazat
 9. Perfektné Luci... velmi originálna podzimná výzdoba :)
  Pekný veečer Ti praje
  Lucia

  OdpovědětVymazat
 10. Perfektné Luci... velmi originálna podzimná výzdoba :)
  Pekný veečer Ti praje
  Lucia

  OdpovědětVymazat