Přeskočit na hlavní obsah

Poslední příspěvek

Slib sama...

...sobě. pravidelné trasy Krásný den všem! Když jsem letos na jaře začala běhat, netušila jsem, jak moc ten krok ovlivní další měsíce mého života. Neběžela jsem kvůli výkonům. Neběžela jsem kvůli číslům v aplikaci. Potřebovala jsem se znovu nadechnout. Potřebovala jsem najít něco, co bude jen moje. A tak jsem si dala jednoduchý slib. Že vytrvám. Že když to půjde, půjdu běhat. A že to udělám pro někoho na kom mi záleží. Pro sebe. Dnes mám za sebou sto čtyřicet kilometrů v květnu, přes sto dvacet v červnu a mám z toho radost. Ne kvůli kilometrům samotným. Ale proto, že jsem dodržela slib, který jsem dala sama sobě. V posledních týdnech se můj život obrátil vzhůru nohama, jak víte z posledních článků. Přiznám se, že když jsem se dozvěděla diagnózu, na chvíli mě napadlo, jestli má vůbec smysl pokračovat v plánech, které jsem si začala budovat. před bouřkou Pak jsem si ale uvědomila jednu věc. Právě teď je potřebuji víc než kdy jindy. Běhání mi nepomůže vyřešit všechny problémy. Nezajistí v...

děláme ...

...ozdoby ze samotvrdnoucí hmoty.



Krásné, sváteční pondělí!

O víkendu vstávají moji kluci časně...



...a tak vstávám taky...


...zlato Max teďspal pár nocí v kuse, tak mi to ani nevadilo :-)!

A pošmourno venku vybízí k dlouhému povalování u televize, mlsání dobrot a my jsme se taky pustili do tradičních vánočních ozdob...


...museli jsme si práci rozložit v obýváku, protože v kuchyni, přesněji v jídelně bude nový stůl. Mému muži se povedlo sehnat zase o pár centimetrů větší desku...


...mně samozřejmě nechybí na stole káva...


...ta ale může přijít k úhoně, tentokrát jsme jen lovili tvrdé Y :-)...


...a evidentně máme každý jinou představu...



...o tom, jak má taková vánoční ozdoba vypadat...



... kromě bombardéru, máme ještě sopku :-))).

A náš Max má za sebou další premiéru...


...jednak posezení v židličce a taky papal sám svoje první jablíčko:-).

Mějte krásný den!

Komentáře

  1. Tyhle krásný ozdoby mám od vás od loňska a letos je určitě taky vytáhnu. My zase chystáme vánoční ozdoby z papíru do školní soutěže, ale narozdíl od vás jsme teprve ve fázi příprav :-) A nezoufej, u nás se taky vstává v šest a dlouhou dobu se vstávalo v i pět! Vítek je spáč, vydrží i do 7 hodin, ale Marťovi to bohužel zůstalo. A můj muž razí heslo, kdo dlouho spí, houby ví. On teda používá jiný slovní příměr :-) Pěkný den!

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Barboro díky, jsem ráda, že se líbí:-)...no u nás je to taky většinou ta pátá :-))) a asi by mito až tak nevadilo...kdybych mohla jinak během noci spát v kuse :-))). Krásný dny!

      Vymazat
  2. Lucí, dostal mě ten bombardér. Doufám, že bude mít své výsostné místo na stromečku :o))))
    Mějte se krásně,
    Monča

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Moniko, obávám se že bude muset mít místo :-))). Krásné dny!

      Vymazat
  3. Hezký den , krásně tvoříte a Max z nové vysoké pozice na Vás dohlíží a užívá si to i s jablíčkem . Nádherné ráno u Vás doma.....přji prima den Hanka

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Hanko díky, Max je nadšený z každé akce která ho posune blíž věcem co dělá Adam, je znej úplně paf :-))), moc hezký to sledovat. Krásné dny!

      Vymazat
  4. Luci tak ať vám to jde od ruky a v kafi skončí co nejméně ozdob ;o)
    Já si dnes dělám pořádek ve věcech, tvořen chystám až na příští víkend :o)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Deniso díky...naštěstí zůstalo u tvrdého Y :-))). Krásné dny!

      Vymazat
  5. Max v židličce s jablíčkem je k sežrání :-). A děkuju za fotku V. Havla. Krásný sváteční den.
    J.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Janko díky a díky, že jste si všimla:-). Krásné dny!

      Vymazat
  6. Lucko, také za děkuji za "děkuji", moc příjemně to překvapilo, zvlášť když už jsi přece jenom mladší generace :-)
    Sama jsem se právě pokusila dát nějakou formu svým vzpomínkám, pocitům,..
    http://monikahodacova.blogspot.cz/
    Hezký sváteční den. Monika

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Moniko , tak nejprve děkuji za kompliment :-))), ale sama si pamatuji, že jsme doma měli knihy a fotky o kterých jsem nesměla mluvit...a taky na to, že když přišla řeč na výběr mého studia, tak na informaci o tom, že si až tak moc vybírat nemůžu :-) a jak je vidět svobodu si dnes uvědomují i mnohem mladší lidé a to je moc dobře! Krásné dny!

      Vymazat
  7. To je prima nápad a hlavně je to šikovné tvoření, které děti baví. A ta poslední fotka je prostě ňuňu, Max už je veliký, roste jako z vody ;-) bára.kára blog

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Báro díky, Max roste jak dˇas asi chce dohonit Adama:-))). Krásné dny!

      Vymazat
  8. To je moc pěkné...Luci, jak tak pročítám Tvůj blog, zajímalo by mě, (nikde jsem to nevyčetla:-) kde jste se s manželem setkali, jak vlastně mluvíte doma, psala jsi,že když dojedou "instatní" děti, tak směsí jazyků, ale když jste doma jen vy čtyři, jak hovoříte, rozumí i Tvoji rodiče nebo tlumočíš? hodně otázek, že?? pak by mě zajímalo ještě jakou práci jsi vykonala před mateřskou, nemyslím kontrétní činnost, ale obor a jinak smekám před Tvou jazykovou vybaveností.. krásný den, Eva

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Ještě jedna zvědavá ženská se připojuje:
      Lucie, stále píšete "můj muž", smím se zeptat, jak se jmenuje křestním jménem?
      A umí vyslovit LUCIE s tím C? Nebo to vyzní jako "Lusy?":-)))
      Váš domov je jako Babylon:-)))
      Magda

      Vymazat
    2. Milá Evo a Magdo, s mužem jsme se potkali na obyčejné diskotéce tady v ČR před 13ti lety, on sem ale jezdil tenkrát pracovně už nějakých 10 let. Doma mluvíme s mužem anglicky, on se sice česky domluví, ale na hlubší debatu to není ono (třeba , že Adam zase potřebuje nové boty :-)) ), s detma mluvím já česky a muž holandsky, Adam přepíná automaticky podle toho na koho mluví a donedávna jsme docela využívali že když jsme mluvili spolu s mužem anglicky, tak to tak nějak ignoroval...už ne (muž navrhoval přejét na jinou řeč...bohužel moje zásoba jazyků zas tak velká není :-))) ) Muž si hned když jsem blog zakládala ani moc nepřál být na fotkách a natož zveřejňován, takže zůstanu u "mého muže " :-) a mě říká Lucy (Lusy) on i celá jeho rodina a všichni se od nejmenších po nejstarší domluví v angličtině.
      Mým rodičům buď tlumočím a nebo se domluví muž sám...až když vidím že debata je ve fázi " jeden o koze a druhý o voze" tak zasahuji :-).
      Před mateřskou jsem začala s dovážení kol Pilen ...viz odkaz v levém sloupci, taky jsem pracovala v administrativě a dokonce 7 let s mužem (ale to je pak o nervy:-))
      Díky za poklonu, ale moje jazyková vybavenost není tak velká, anglicky se dnes domluví kdekdo :-).

      Mějte krásné dny!

      Vymazat
  9. Ahoj Luci, Adámek je neskutečně kreativní, sopka a bombardér, to mě rozsekalo!!! Je to borec. A Maxík samozřejmě taky. Jsou krásňoučcí. Krásný večer, Binn

    OdpovědětVymazat
  10. Nejhezčí je poslední fotka a popisek :) a jak si to užívá, konečně jako "člověk" :DDDD

    Hanka

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Hanko díky...jo tak přesně takový pocit z něj mám. Když ho podržím a on jako stojí, tak se rozhlíží a ve tváři má opravdu výraz "tý jo to ...to je bájo! " . Krásné dny!

      Vymazat
  11. Luci, nádhera! Mě dostal Maxíček v tom sněhulákovém overálku!! :)) Mějte se báječně! Veronika. :)

    OdpovědětVymazat
  12. Nádherné tvoření, letos bych chtěla zkusit domácí samotvrdnoucí hmotu dle návodu na MMB. Ještě bych Vás chtěla poprosit o tip na časopis o tvoření, bydlení, dekorování a zahradě. Chtěla bych dát předplatné tchýni pod stromeček. Děkuji. Eva

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Evo moc díky. Ale s časopisem o tvoření nevím nevím, já se většinou inspiruji na internetu. Možná občas koupím praktickou ženu, nedávno jsem měla v ruce časopis dekor a mám doma několik čísel marie claire idees - ten je francouzký, jinak kupuji časopisy o bydlení marianne bydlení a teď Nové proměny bydlení. Krásné dny!

      Vymazat

Okomentovat

Děkuji, že mi dáváte vědět , že tu jste. Lucie