11 března 2019

IQ park Liberec

Pěkný den přeji!

Jak už jsem psala, cestou z hor jsme se ještě zastavili v IQlandu v Liberci.
Tentokrát v části pro menší děti, které se říká IQ park .


Super zábava skoro na celý den.
Ač je park určen spíš menším dětem, Adam se rozhodně nenudil.







Na fotkách je jen zlomek zábavy, kterou si tu můžete užít.
Jen na mě tu bylo moc plno, navíc jsme přišli asi v tu nejrušnější dobu, stejně jako ostatní a tak první podlaží s hernou bylo jako mraveniště.
Když se mi děti začaly rozprchat, vytáhla jsem fix na DVD a napsala jim na ruku moje telefonní číslo.
To je celkem fajn opatření, ale i tak jsem tam asi dvakrát běhala doslova z rohu do rohu a z patra do patra a hledala Maxe nebo Annu a občas i Adama :-).

Prťata se mi během chvilky, kdy mě zaujal nějaký hlavolam nebo jiná atrakce doslova ztrácela z očí.
Díky tomu jak tam bylo plno a děti naprosto na vrcholu své hyperaktivity, nedařilo se mi s nimi nějak plnit úkoly , sestavit puzzle až do konce, než jsem jim stihla vysvětlit co s tím už je zaujalo něco jiného.
 Spíš běhaly od atrakce k atrakci a ve chvíli kdy jednoho něco víc zaujalo musela jsem držet za nohu druhého , který se chystal vrhnout pod rozhoupanou houpačku jiných dětí a nebo se vrhnout na magnetickou skládačku, kde si hrála holčička a trpělivě se snažila srovnat dráhu pro kuličku.


Oběd jsem dost podcenila, protože jsem si myslela, že v parku bude stejně jako naproti v IQlandii restaurace.
Bohužel je tam sice něco jako jídelna, ale bylo možné koupit si jen nějakou bagetu nebo toast v automatu.
Ale po obědě se lidé asi trochu víc rozptýlili a v jednom z pater jsme byli chvíli i sami.










Kam na to ta holka chodí? Torzo muže, Andulka si vybrala mozek, který umístila.... :-)







Určitě jsme tu nebyli naposledy, příště zkusím nějaký mimoprázdninový všední den.
Jaké máte s těmito aktivitami zkušenosti vy?
Dokáží se vaše děti soustředit na hru , když je kolem velký šrumec?


Mějte pohodové dny!






4 komentáře:

 1. Myslím, že aby děti nebyly roztěkané, tak by bylo ideální jeden dospělý na jedno dítě. I tak je těžké nekoukat, co je dál a támhle...
  O IQ parku jsem nevěděla a je to škoda, protože mně podle Vašich fotek přijde fajn i pro větší děti. A že tam nebyla jídelna, to jste o nic nepřišli, jídlo je tam hrozné. A to nejsem opravdu nějak náročná. Hana M.

  OdpovědětVymazat
 2. chodíme pravidelně každý rok v Plzni,ano děti se rozprchnou,ale že tam jsme vždy celý den,tak když vše okouknou a vidí ,že nikam nepospícháme a že vše stihnou,tak se pak i v klidu soustředí,ukoly dokončí a zabaví se skvěle,v Liberci jsme zatím nebyli,a děti máme jako vy,dvě malé a dvě větší,pití máme s sebou,i něco k jídlu ale vždy se tam i najíme a pohoda,krásný výlet jste měli,dae

  OdpovědětVymazat
 3. A fixou napsané číslo je super,to napodobíme,jste skvělá Luci,dae

  OdpovědětVymazat
 4. Luci, jsem z Liberce a máme tam pernamentku. Chodíme většinou ve všední den, ale i o běžném víkendu to není tak zlé. Teď jsme tam byli v době prázdnin, když pršelo a rovnou jsme to otočili. Tolik lidí jsem tam v životě neviděla! Na jídlo jsou restaurace přímo v Babylonu. Nejsem si jistá, jestli to funguje jako v Lunaparku, kde se dá odejít, dostanete razítko a můžete se zase vrátit... My chodíme na odpoledne, tak jsme to nemuseli řešit. Jinak když není tolik lidí, nechávám děti si zkoumat a vypiju si i kafe. :-)

  OdpovědětVymazat