Pokojovky

Krásný den přeji!

Po tom co jsme odzdobili stromek a odstranili skoro všechnu vánoční výzdobu, následuje tradiční lednové osvěžení.
A dnes ho potřebuju jako sůl.
Dohnala nás  (také tradiční) zimní (chcete li blicí) viróza:-).
Maxovi dala zabrat během noci a ráno a ostatní se zatím drží, Andulka si sice ráno postěžovala , že jí bolí bříško, ale to ona má skoro pořád z hladu, protože je ze všech dětí nejmíň vybíravá a každé ráno mi místo pozdravu říká "mami já mám hlad" :-).
U Adama byl zvláštní pocit kolem žaludku spíš způsoben těšením se , že vzhledem ke stavu Maxe to klapne a on nebude muset do školy :-).
Tak já jen doufám, že to bylo krátké a nepříliš přenosné .

Ale chtěla jsem psát o osvěžení v podobě zelených pokojovek a ne zelených dětí , že.


Mít doma rostliny je na jednu stranu starost navíc, protože i o ty nejodolnější je prostě nutné se starat.
Tady v bytě mi to zatím jde a tak jsem jich pár přikoupila.Pro mě je zeleň v interieru hodně důležitý prvek, myslím, že prostor krásně oživí, osvěží.


Ještě mám pár rostlin v plánu, protože je tu pár míst která si o to přímo říkají.


V bytě je hodně světla a teplo a tak se jim s  pravidelnou zálivkou dobře daří.A kromě obývacího pokoje budou pokojovky ještě v ložnici.


V dětských pokojích by to pro ně bylo asi spíš utrpení a boj o přežití :-).


Často narazím na obrázky krásných interierů, ale něco mi tam chybí a právě často je to ta zeleň pokojovek.
A co vy a pokojovky? Kamarádi?Komentáře

Renata píše…
Luci, bez kytek by to fakt nešlo. Měla jsem kamarádku, ke které jsem chodívala svého času dost na návštěvy - v dobách mateřské se hodilo mít někoho stejně "postiženého" ... a vždycky jsem si říkala, co mi u ní doma tak chybí. Měla tam všechno, nejlepší domácí elektroniku, pěknou kuchyň, sedačku, spoustu knih ... Snad až po páté návštěvě mi došlo, že nevidím jedinou květinu. Ani stonek, ani lístek ... Tehdy mi došlo, že to je právě ten důvod, proč se mi ten byt zdál i přes svou přeplněnost prázdný. Bez kytek to prostě nejde ♥
Danča píše…
Tak pokojovek mám tak akorát a kupodivu přežívají i mojí péči. :-D Ráda bych si i nějaké přikoupila. Ale bohužel bych řekla,že jak se v poslední době z pokojovek stal trend,tak dost podražily. Tudíž budu muset přikupovat hodně postupně. :-D
Přeji ať viroza nepostihne i zbytek rodiny.
Danča
Ilona píše…
Moc mě baví pěstovat si kytky z darovaného listku nebo oddenku a krásně nám to doma bují. Už to nemám kam dávat 😂 Takže za mě rostliny v interiéru rozhodně ano.
Tak ať jste všichni zdraví 👍
Anonymní píše…
Vždy když jdu do obchodu si říkám, hlavně žádnou kytku... Vždy odcházím tak se 2,3...nemůžu bez nich být, jdou mi jedna radost ������, ve Vašem bytě jim to dokonale sluší��
Barbora píše…
Luci za mě pokojovky určitě ano, i kvetoucí sezonní kytky miluju. Máš pravdu, rozzáří interiér, opravdu :-)
Chci se Tě zeptat, v obýváku v rohu, to máš eukalyptus? Já jsem si ho chtěla moc koupit, ale paní v zahradnictví mi řekla, že na zimu ideálně přežije v zimní zahradě, kde je tak 10 stupnů. Že doma je na něj teplo. Tak jsem si ho nekoupila, ale stále ho někde u někoho obdivuji :-)
Bohunka píše…
Bez květin mi bydlení připomíná ubytovnu ne domov.
Máš to krásné, hodně štěstí přeji.
Bohunka
Dáša F. píše…
Lucko, pokojovky mám všude v domě a je jich opravdu hodně. Dělají doma útulno, stejně jako u Tebe. Máš krásný nový byteček, plný světla a zeleně.
Přeji fajn dny. D.
Unknown píše…
Lucko, také miluji pokojovky.Mám jich doma hodně a "zalesňuji" i prostory, kde pracuji, naštěstí tam mám prostoru hodně :-) Máš krásnou difenbachii, ale pozor, je jedovatá !!! Sleduji tě již několik let, líbil se mi Váš společný život na mlýně, prostředí, pohoda vyzařující z každé fotky... Když jsem četla o tvém rozchodu s manželem, nevěřila jsem vlastním očím a četla jsem ten příspěvek třikrát...i o tom je život, člověk míní...atd. Každopádně, přeji ti a tvým dětem hodně štěstí v novém životě.Také jsem s dětmi byla sama a "dala jsem to ". Dnes to jsou již dospěláci. Hodně štěstí ! Ivka
Silvi píše…
Krásný den, Luci,
já si k pokojovkám teď hledám cestu a začaly mě bavit. Nicméně jsem začátečník amatér a raduju se z toho, když se mnou přežijí další týden :)) Mimochodem, mohla bys mi prosím doporučit nenáročnou pokojovku, která zrovna nemá tendenci vyrůst do obrovských rozměrů? Líbí se mi spíše drobnější pokojovky, navíc na ty větší tu nemáme prostor. Děkuju! Přeji krásný den! Silvi
Anonymní píše…
Ahoj Lucko,
květiny miluju a jsem šťastná, že muž je vzorek pro naše 2 mužské ratolesti... Nosí mi květiny od malinka, očešou kde co planého po cestě, na louce sbírají sedmikrasky, pampelisky...plevel :)
S pokojovkami je to horší. Máme na oknech bytu protisluneční folie a tak mi tu umírají i ty umělé:)
Přeji krásné dny a zdravíčko!
Martina z Brna
Anonymní píše…
Miluju,miluju,miluju a mam je vsude. Pokojovky podle me delaji z domu domov... zatepli,doplni,potesi. So.nove kancelare jsem jich behem par tydnu stihla nanosit 14.:-) Za me pokojovkam zdar!
Anonymní píše…
Dobrý den,
krásný interiér i rostliny. Ale té difenbachie jsem se fakt polekala. Tady článek

https://www.jenzeny.cz/domacnost/difenbachie-oblibena-pokojova-rostlina-ktera-do-15-minut-zabije-zvire-i-cloveka
Nitkymehozivota píše…
Krásné, zdravé kytky mám v bytě moc ráda, interier vypadá hned zabydleněji. Potíž je trochu v tom, že neumím žádnou vyhodit a některé mi slušně přerostly, v létě palmy stěhuju ven, ale na zimu je to složitější... Ale sem tam něco umořím, aktuálně odešla aloe...
Anonymní píše…
Milá Lucie!
Děkuji za další inspiraci:)). Hned jsem si domů přinesla pokojovku. Bromelii.Kytky mám ráda,ale nějak jsem na ně pozapomínala...Tak jsem si to doma krásně oživila..
Mějte se krásně
MíšaZ.
Bubatko píše…
Lucie, naozaj sa tie zelené kvety do vášho bytu neskutočne hodia! Ja mám doma dokopy štyri. Najlepšie sa darí voskovke, asi preto, že je taká nenáročná, lebo o izbové kvety - musím uznať - sa až tak dobre neviem postarať. Raz to prelejem, raz zabudnem poliať :-)
Jarča píše…
Přesně moje řeč,taky tu zeleň v podobě kytek miluju a mám jich 26 ať už listových tak i kvetoucích😃
Unknown píše…
Lucinko mám tě moc ráda a už se těším na další příspěvky. Moc na tebe myslím a drž se. ♥️🙏♥️
Unknown píše…
If you're attempting to lose weight then you certainly have to try this totally brand new custom keto meal plan diet.

To create this keto diet service, licensed nutritionists, personal trainers, and chefs have united to develop keto meal plans that are useful, suitable, economically-efficient, and fun.

Since their grand opening in 2019, hundreds of clients have already remodeled their body and well-being with the benefits a great keto meal plan diet can give.

Speaking of benefits: clicking this link, you'll discover eight scientifically-tested ones given by the keto meal plan diet.
Elena Antonio píše…
Toto je svědectví, které každému řeknu, aby ho slyšelo. jsem ženatý 4 roky a v pátém roce mého manželství měla jiná žena kouzlo, které mi vzalo mého milence a můj manžel mě opustil a děti a trpěli jsme 2 roky, dokud jsem nemyslel příspěvek, kde to Muž Dr.Wealthy někomu pomohl a já jsem se rozhodl, že mu zkusím pomoci mi přivést moji lásku Husband domů a věř mi, že mu jen posílám svou fotku a obrázek mého manžela a po 48 hodinách, jak mi řekl, jsem viděl auto vjelo do domu a hle, byl to můj manžel a on přišel ke mně a dětem, a proto jsem rád, že každého z vás v podobných záležitostech potkám s tímto mužem a mám svého milence zpět k sobě e-mail: wealthylovespell@gmail.com nebo ho můžete také kontaktovat nebo ho kontaktovat na tomto +2348105150446 ..... děkuji moc Dr.Wealthy. ...
Valounek píše…
Teda musím říct, že to máte fakt citlivě udělané. Já se toho musela vloni zbavit, protože jsme měla doma fakt džungli, ale je pravda, že máme také podstatně menší baráček. :) Takže už jen zalévání mi zabralo skoro hodinu a to člověk prostě nechce. Leda vymyslet nějaký zavlažovací systém, ale to by zase ztratilo to kouzlo pěstování. :) Takže jsem vloni redukovala a nechala si jen pár oblíbených kousků. :)

Populární příspěvky z tohoto blogu

Pozdravení v novém roce

Tak už zase...

s koncem léta...