Stránky

06 června 2013

po velké ...

...vodě!

Krásné ráno blogerky!

Z našeho výletu jsme se vrátili  v pořádku a hned druhý den ráno jsme šli obhlédnout situaci po velké vodě v našem údolí.
 ...vody teklo opravdu hodně...

...u můstku je naplaveno několik pěkně velkých kmenů stromů, které do té doby ležely na různých místech přes potok, občas jsem je při procházkách použila jako mostek...
...největší starost jsme měli jestli ten nápor vydržela hráz...
...a vydržela, super!


Taky jsme si mohli zkusit , jak to bude vypadat, až bude rybník......podle stop po vodě v hlíně byla voda ještě asi o 1m výš a tak jsme ten plánovaný rybník asi i chvíli měli......voda nám taky na několika místech naplavila pěknou várku dalšího stavebního materiálu :-)


A jak jsem psala v jednom z příspěvků níže ......posbírali jsme ryby ...
...a mušle po zahradě...

...a náš potok, který je teď řekou si trochu přizpůsobil koryto svým potřebám......a na mnoha místech krásně očistil okolní skály...


...a Adam , jak jsem předpokládala, má radost, že má vlastní pláž :-)))Doufám, že se vás povodně dotkly co nejméně, když to člověk vidí v TV co se kde děje, tak jsem ráda, že u nás, se voda dostala jen na zahradu a okolní louky , ale muselo to být obrovské množství vody.


Jediné, co nám nefungovalo po návratu, byl internet, ale i to už je snad napraveno, ještě před odjezdem tu byli technici a měnili starý kabel, ale po návratu ...nic...modem stávkoval...
...dnes ráno tu byli znovu a už to běhá, tak snad už to bude trochu stabilnější:-)

Já si dám teď pár dní srintu...
... praní a sušení obrovského množství prádla a dalšího balení a pakování ...
... protože po víkendu odjíždíme na dámskou jízdu (se závazky) za naší kamarádkou do Rakouska.

Mějte se moc krásně a později přidám ještě nějaké obrázky z našeho posledního dne v Holandsku!
Tak zatím!
8 komentářů:

 1. Vaše hráz zažila opravdu zatěžkávací zkoušku! Úplně mi zatrnulo, když jsem to viděla. Takže pokud to byla jen demoverze rybníka, tak dobrý. U nás pod Kelčským Javorníkem tentokrát bez následků.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Báro, jsem ráda , že tou zkouškou prošla na jedničku:-). Zatím demo, ale rybník by se mi tu líbil:-) Tak to je fajn, že jste bez následků ty záběry v TV mě fakt děsí!

   Vymazat
 2. U nás žádná voda nebyla (ale už týden je jen jen zataženo), ale celou dobu povodní jsem myslela zrovna na váš "mlýn" a potok. A zdá se, že velká voda vám žádné velké škody nenadělala a spíš dala bonus - ta odkrytá skála je nádherná :-). Hezký čtvrtek. Renča

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Renčo, já jsem našemu mlýnu hodně věřila...a nezklamal! Myslím, že aby se voda dostala do domu musela by být vesnice pod námi komplet pod vodou...všechno směrem po roudu je lehce z kopce a bžehy se tam snižují, zatímco u nás je koryto dost hluboko! Tak snad to nezakřiknu :-) ! Díky a krásné dny!

   Vymazat
 3. Odpovědi
  1. Jojo, a těch "hromádek" je několik...máme o zábavu postaráno :-))) Krásné dny!

   Vymazat
 4. mlýn se dočkal vody :))) někde je to k pláči,ale vám vodička sluší.jaště by to chtělo vodníka.pekný den

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Šárko...dočkal a pořádné :-))) My máme Adámka...možná mu brzo narostou šupiny...poslední den v NL se stihnul v ZOO do půl těla namočit...takže po městě mu pak čvachtalo v botách :-)))Krásné dny!

   Vymazat