guláš...
...podávaný v chlebu!
Dnes bylo, asi do tří hodin odpoledne, parádní počasí a tak jsme opět pracovali venku...
...a dokonce jsme ještě dnes obědvali na terase...
... já jsem natřela asi polovinu domku a teď si opět libuju v bačkůrkách, s teplým čajem a velkou porcí koláče se šlehačkou u TV...
...ale teď ke guláši...
...Adam z něj byl nadšený...
...hlavně proto , že jsme ho nejedli z talířů :-)))
Přeji pěkný večer a zítra pěkný začátek nového pracovního týdne!
...ale teď ke guláši...
...Adam z něj byl nadšený...
...hlavně proto , že jsme ho nejedli z talířů :-)))
...i když nejprve na večeři koukal trochu s nedůvěrou :-)))
...ale mě moje chuť na knedlíky přešla, muž knedlíky vůbec nemusí a tak když jsem přemýšlela, jestli udělat guláš s rýží, napadl muže chleba!
| ke guláši jak jinak než pivo...pro mě tedy nealko :-) |
Jak na guláš:
Ingredience:
sádlo na smažení
600g hovězí maso na guláš na kostky
sůl
5 cibulí
3 lžíce papriky na guláš
1lžička drceného kmínu
1l hovězí vývar
3 stroužky česneku
1 lžička majoránky
jíška
čerstvé bochníky chleba místo talířů
Cibuli nakrájenou na kostky lehce osmahneme na sádle, přidáme papriku a osmahneme cca 0,5 minuty, přidáme hovězí maso a necháme zatáhnout stále mícháme, osolíme a přidáme drcený kmín a maso zalijeme vodou do úrovně masa, dusíme, hlídáme a případně doléváme vodu (pokud se nebojíte papiňáku máte výhodu a budete to mít dřív :-))) ), dusíme až maso úplně změkne.
Zalijeme 1l hovězího vývaru a vaříme, zahustíme jíškou a ještě povaříme a nakonec těsně před dokončením přidáme česnek a majoránku.
Před podáváním seřízneme špičku chleba a vydlabeme vnitřek, ne moc protože jak nám guláš bude chléb rozpouštět krásně ho během jídla dovydlabeme:-) a těsně před konzumací nalijeme guláš do chlebů. Pokud si umíte udělat chleba domácí (ten já ještě nedělala:-)) tak máte velkou výhodu v tom, že si můžete upéct bochníčky přesně podle potřeby velké:-). Muž sehnal menší kulaté bochníky v Kauflandu.
Dobrou chuť!
Přeji pěkný večer a zítra pěkný začátek nového pracovního týdne!
Hmmm,ja miluji polevky v chlebu,ale proc ne i gulas.Jinak pokud nemas chut na knedle,tak vyborne jsou i testoviny,hlavne kolinka ke gulasi a pak take se moc hodi bramborove noky.Jinak jsi me udelala chute,mam maso na gulas,tak mozna zitra ci pozitri.Moc pekne stolovani,takove opravdu rodinne a pritom stylove.Jsi rychlik,uz mas hyacintiky ve sklenkach.
OdpovědětVymazatPohodovy vecer.
Katko díky, no u nás by prošly ty těstoviny , rýže , ale brambor a a noky to taky ne :-))) Krásné dny!
Vymazatlucia, skús bez jíšky, oveľa lepší ...
OdpovědětVymazatdíky, už mi radil taťka dát tam mnohem víc cibule...tak příště zkusím!
VymazatA zbylo ještě něco?, že bych zaskočila:-D
OdpovědětVymazatLezarts...stejný dotaz měl Adam i muž :-)))
VymazatDostala jsem hroznou chuť na guláš v chlebu!!!!! :-)
OdpovědětVymazat:-)))
VymazatJá jsem vždycky přemýšlela co s tím chlebem potom:D respektive s tou kurkou co zbyde...?:-o
OdpovědětVymazatMy tím krmíme zvířata , ryby a srnky. Krásné dny!
Vymazatmnaaaaaam :)
OdpovědětVymazatjo to bylo! :-)
VymazatLucie, máte krásný blog, ráda k Vám chodím na návštěvu. Mohu mít technický dotaz - čím domek natíráte? Bílý bude krásný, děkuji a zdravím, Martina
OdpovědětVymazatMartino moc díky. Zatím ho natíráme základní barvou na neupravené dřevo v exterieru a na to přijde vrchní barva...obojí jsem koupila v OBI...příště vyfotím :-))) Krásné dny!
VymazatMoc děkuji, těším se na výsledek. Martina
VymazatMňam Lucie zkuste ten guláš zahustit tím vydlabaným chlebem, je to opravdu lepši a je to hlavně škoda, kazit tak dobrý pokrm bílou moukou. PA pa
OdpovědětVymazatPavlo díky, taky mě to napadlo...a můj taťka ještě doporučil dát víc cibule...tak příště:-)
VymazatLuci, jseš borec...krásně to vypadá a dobré to určitě taky bylo...jseš šikula...pa Vokopka
OdpovědětVymazat:-))) díky...jo dobrý to bylo moc! Krásné dny!
VymazatAdámek tak vyrostl! :)
OdpovědětVymazatJo roste jako z vody...nestíhám dokupovat kalhoty :-)))
VymazatLuci... úplně se mi sbíhaj sliny a bačkůrky jsou skvělé moc zdravím Hanka
OdpovědětVymazatHanko díky , bačkůrky jsou báječné :-))), krásné dny!
VymazatJůů, to je kráása, hned bych si dala.
OdpovědětVymazat