Stránky

05 ledna 2014

a je po...

...vánocích...
...a červené v kuchyni!


Krásné nedělní poledne!

Dnes si užíváme den v teplákách a jediné co musíme, je udělat poslední úkoly do školy. Do těch se Adamovi moc nechce, ale po obědě ho neminou:-).

Ráno jsme uklidili poslední náznaky vánoc v kuchyni a jídelně...


... za červená jablka...


...zelené hrušky:-)

Sladké cukroví pěkně pod pokličku...


...i Adam dává přednost "zelenému"  hroznovému vínu :-)


Dekorace na stůl, jsou taky zase pěkně svěže, do bíla a do zelena...
...a tak teď než se nám ohřeje oběd mám chvilku na to si to odlehčení užít ......jak jinak než v okně s časopisem nebo teď momentálně s počítačem :-) a bílým čajem...
...po obědě musí Adam číst a to ho teda vůbec nebaví...
...takže 5 jednoduchých řádků, nám zase potrvá hodinu...
...pomalu z toho začínám mít větší trauma než on :-)))!

Ale s chutí do toho a půl je hotovo , že:-)!

Mějte krásnou neděli!


16 komentářů:

 1. Luci,
  tak bych tak nejak rekla,tedy napsala,ze jsi se fakt uz tesila na uklizeni barev a uzivas neutralnich a svezich tonu,ja se na to uz po tech trpytkach a lesku taky tesim,jeste pockam do Tri kralu a postupne budu uklizet a cistit dum,uz se moc tesim..venku opet jak na jare a hyacinty ze vcera taky uz krasne rozkvetaji,sice u me ruzove,ale s par doteky to budou jedine pastelky v jidelne,tak proc ne.Moc se me libi tvuj relax,dopecu kure na bylinkach a jdu taky na to,asi..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Katko, je to určitě osvěžující pocit...na druhou starnu je to sranda nejprve se na to člověk hrozně těší a pak se zase těší až to sundá :-))). Počítám , že dnes už máš sklizeno :-) Krásné dny!

   Vymazat
 2. Luci krásné svícny u okna! Já jsem včera uklidila vánoční výzdobu včetně stromku! Vše se tak krásně opět provzdušnilo. Už bylo na čase. Hezkou neděli a hodně sil do úkolů a čtení:)) Pá L.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lucie souhlasím a viz. odpověď Katce, člověk se musí pousmát :-) Děkuji za síly do učení ...čtení asi 10ti řádků nám zabralo 3 hodiny tedy i s malými pauzami....nechápu jak to dělají ve škole, ale nosí ze čtení jedničky...učitelka má můj obdiv :-) Krásné dny!

   Vymazat
 3. Luci, hezky jsi to doma osvěžila. Já ještě chvilku vánoční výzdobičky nechám, ale max do konce příštího týdne.
  přeji hezkou neděli a ať jde Adamovi čtení pěkně. Naše Simonka čte moc ráda. Ale teda nevím nevím, po dvou týdnech volna, jak to bude vypadat.
  pa Majka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Majko, stromek taky máme ještě ozdobený, ale ostatní šlo dokrabic :-). My jsme celých 14 dní ještě doháněli co jsme týden před vánoci zameškali, takže na jednu starnu to byla výhoda, že Adam nestihnul vyjít ze cviku :-)...ale nervy na to moc nemám :-))) Krásné dny!

   Vymazat
 4. Luci, máš to doma pěkné, svěží. Naladila jsi mě na úklid vánoc. Moje babička vždy říkávala, že vánoce jsou do 3 Králů a tečka.
  Náš syn také bojoval kdysi dávno se čtením. Počítal jak Bůh, ale čtení, to bylo peklo. Dnes má před maturitou na gymnáziu a čte i více světovými jazyky pořád. Myslím, že nevěs hlavu. My tenkrát museli i kvůli těm disproporcím do jakési poradny...je normální a v pohodě. Tak jako váš Adámek... Krásnou neděli. Věrka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Věrko krom stromku a světýlek máme vánoce uklizené :-) No a je mi jasné, že se Adam stopro číst naučí, ale zatím to je pro něj dřina a ne zábava...díky tomu jak si to sám prodlužuje si na konci věty nepamatuje o čem vlastně čte ...ale jásám nad každý dobrovolně přečteným nápisem, třeba když jedem autem:-). Přeji krásné dny!

   Vymazat
 5. Lucka, Ty si veľmi šikovná! Toľko toho stíhaš a ešte aj tehotná!
  Krásne si to upravila u vás doma :-)
  Iveta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Iveto díky, jsem ráda, že mám zatím dost energie a tak si to užívám :-))). Krásné dny!

   Vymazat
 6. Fiiiha, ta zelena s tou kovovou jdou luxusne spolu dohromady.

  OdpovědětVymazat
 7. Luci to relaxační okénko Ti teda závidím! A po té červené se mi normálně bude stýskat!!! Už máš krásné bříško, opatruj se a užívej, papa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Šárko okno je super:-) a červená mi teď opravdu chvíli chybět nebude :-))) Díky a měj krásné dny!

   Vymazat
 8. Luci, krásné bříško! A ten odpočívací koutek ... nádhera!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Andreo děkuji...roste roste...já už mu zdrobněle ani neříkám :-))). Přeji krásné dny!

   Vymazat