Stránky

29 května 2014

jindy líný...

...potůček vedle našeho domu...
...se změnil v řeku!Před pár dny, jsem si zase odběhla s foťákem kousek do přírody......ne moc daleko......jenom kolem potoka...... a to byl ještě tou línou verzí :-)))...Na včerejšek hlásili deště od rána a tak jsem byla v pohotovosti :-)))...


...ani ne tak povodňové, ale...
...prádlo pro jistotu na sušáku aby se dalo rychle schovat dovnitř :-).
A bylo to potřeba , odpoledne se přihnal liják a náš líný potok nabral na síle...


...odpoledne už to byla slušná říčka a pomalu stoupala hladina...
...copak do domu se voda nedostane, ten jen dost vysoko...
...ale trochu jsem měla obavu o svou zahrádku...


...ta by případným vylitím z břehů asi utrpěla nějaké ty šrámy! 

Ale i přes to, že voda přes noc ještě dost stoupla, žádné škody nenadělala, ale konec dešťů bych uvítala, protože kachny, se už z potoka a z jedné nevysychající  louže, pomalu stěhují doprostřed zahrady:-)Mějte dobrou noc a zítra fajn pátek!

12 komentářů:

 1. Dobrý večer,Luci
  panejo,to je pořádná říčka:( snad voda brzy opadne a nezaplaví vám zahrádku..
  Jinak fotky jsou nádherné ..nový foťák je 1*
  Mějte krásný pátek a těším se na další čtení.
  Petra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Petro díky moc, z foťáku jsem nadšená! Jen mít víc času :-))). Voda pomalu klesá a zahradě to mokro prospívá, takže dobrý:-). Krásné dny!

   Vymazat
 2. Luci, potok se přímo pohádkově line kolem vás, krása..ta voda je ale šílený živel, tak držím palce, ať se úplně nevylije..fotky i příroda kolem vážně krása..ale to už se asi po několikáté opakuji..jenže je to pravda..mějte hezké dny..Inka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Inko díky, asi se budu taky opakovat, ale myslela jsem že jednoho dne mě ta příroda přestane bavit, holt jsem holka z města, ale zatím mě baví víc a víc :-) Krásné dny!

   Vymazat
 3. Ta první fotka je nádherná. Většinou je to romantika bydlet u potůčku, ale někdy je to o strach...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Amelko to je pravda, ale už jsem to psala o loňských povodních, tady asi kdysi věděli, kde ten dům postavit tak aby i když je voda všude kolem tak tady v domě ne a to ani v suterénu, ale sklep nemáme, tam by asi voda byla :-))). krásné dny!

   Vymazat
 4. Tak hlavni je to ze se reka nevylije z brehu az do domu..nam loni zaplavil i jen lijak zahradku,ze byly sazenice nekolik cisel pod vodou a nakonec to vsechno prezilo,ze by redkvicky a mrkev milovaly vodu jako ryze??hi,,hi..Jinak opet krasne fotografie nejen prirody,ale moc se me libi zaber z ibyvacku ven na terasku se slunkem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Katko přesně tak! A na zaplavení zahrady tady taky stačí liják, všechna voda z okolí nám sem steče:-). Popřemýšlím o tom rýžovém poli :-))). Moc díky a krásné dny!

   Vymazat
 5. Hezký den, Luci, fotečky krásný, je to nádhera bydlet takhle v přírodě. Přeju vám, ať se potůček drží, kde má, zahrádky by byla škoda. Markéta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Markéto moc díky. Potok už se pomalu vrací do normálu a zahrádka se zelená :-). Krásné dny!

   Vymazat
 6. Máte nové nájemníky .-) Doufám, že jste v pořádku, vy i zahrádka, a voda už Vás netrápí. Hlásí teď ustávání dešťů a nějaké ty letní teploty, tak snad se z řeky stane zpět potůček ;-) bára.kára blog

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Báro :-))) staronové, kachny se jen přesunuly :-))) (i když oni jsou to asi kačeři:-) ). Voda už snad bude v pohodě a alespoň se zase trochu pročistilo koryto :-). Krásné dny!

   Vymazat