jindy líný...

...potůček vedle našeho domu...
...se změnil v řeku!Před pár dny, jsem si zase odběhla s foťákem kousek do přírody......ne moc daleko......jenom kolem potoka...... a to byl ještě tou línou verzí :-)))...Na včerejšek hlásili deště od rána a tak jsem byla v pohotovosti :-)))...


...ani ne tak povodňové, ale...
...prádlo pro jistotu na sušáku aby se dalo rychle schovat dovnitř :-).
A bylo to potřeba , odpoledne se přihnal liják a náš líný potok nabral na síle...


...odpoledne už to byla slušná říčka a pomalu stoupala hladina...
...copak do domu se voda nedostane, ten jen dost vysoko...
...ale trochu jsem měla obavu o svou zahrádku...


...ta by případným vylitím z břehů asi utrpěla nějaké ty šrámy! 

Ale i přes to, že voda přes noc ještě dost stoupla, žádné škody nenadělala, ale konec dešťů bych uvítala, protože kachny, se už z potoka a z jedné nevysychající  louže, pomalu stěhují doprostřed zahrady:-)Mějte dobrou noc a zítra fajn pátek!

Komentáře

Anonymní píše…
Dobrý večer,Luci
panejo,to je pořádná říčka:( snad voda brzy opadne a nezaplaví vám zahrádku..
Jinak fotky jsou nádherné ..nový foťák je 1*
Mějte krásný pátek a těším se na další čtení.
Petra
InkaFej píše…
Luci, potok se přímo pohádkově line kolem vás, krása..ta voda je ale šílený živel, tak držím palce, ať se úplně nevylije..fotky i příroda kolem vážně krása..ale to už se asi po několikáté opakuji..jenže je to pravda..mějte hezké dny..Inka
Amelie píše…
Ta první fotka je nádherná. Většinou je to romantika bydlet u potůčku, ale někdy je to o strach...
Unknown píše…
Tak hlavni je to ze se reka nevylije z brehu az do domu..nam loni zaplavil i jen lijak zahradku,ze byly sazenice nekolik cisel pod vodou a nakonec to vsechno prezilo,ze by redkvicky a mrkev milovaly vodu jako ryze??hi,,hi..Jinak opet krasne fotografie nejen prirody,ale moc se me libi zaber z ibyvacku ven na terasku se slunkem.
Markéta píše…
Hezký den, Luci, fotečky krásný, je to nádhera bydlet takhle v přírodě. Přeju vám, ať se potůček drží, kde má, zahrádky by byla škoda. Markéta
Bára píše…
Máte nové nájemníky .-) Doufám, že jste v pořádku, vy i zahrádka, a voda už Vás netrápí. Hlásí teď ustávání dešťů a nějaké ty letní teploty, tak snad se z řeky stane zpět potůček ;-) bára.kára blog
Lucie Living píše…
Petro díky moc, z foťáku jsem nadšená! Jen mít víc času :-))). Voda pomalu klesá a zahradě to mokro prospívá, takže dobrý:-). Krásné dny!
Lucie Living píše…
Inko díky, asi se budu taky opakovat, ale myslela jsem že jednoho dne mě ta příroda přestane bavit, holt jsem holka z města, ale zatím mě baví víc a víc :-) Krásné dny!
Lucie Living píše…
Amelko to je pravda, ale už jsem to psala o loňských povodních, tady asi kdysi věděli, kde ten dům postavit tak aby i když je voda všude kolem tak tady v domě ne a to ani v suterénu, ale sklep nemáme, tam by asi voda byla :-))). krásné dny!
Lucie Living píše…
Katko přesně tak! A na zaplavení zahrady tady taky stačí liják, všechna voda z okolí nám sem steče:-). Popřemýšlím o tom rýžovém poli :-))). Moc díky a krásné dny!
Lucie Living píše…
Markéto moc díky. Potok už se pomalu vrací do normálu a zahrádka se zelená :-). Krásné dny!
Lucie Living píše…
Báro :-))) staronové, kachny se jen přesunuly :-))) (i když oni jsou to asi kačeři:-) ). Voda už snad bude v pohodě a alespoň se zase trochu pročistilo koryto :-). Krásné dny!

Populární příspěvky z tohoto blogu

Pozdravení v novém roce

Tak už zase...

s koncem léta...