Stránky

24 dubna 2015

snídám...

...dvakrát:-).Přeji krásný pátek!

Venku zpívají ptáci, sluníčko se pere s mraky, tak uvidíme kdo vyhraje, ale je příjemně, jarně.
Rozbila se nám sekačka, předevčírem. Mám pocit, že od té doby tráva vyrostla snad dvojnásob, jakoby to věděla:-).
Dnes se nám vrátí pán domu, tak snad ji dá do pořádku.


Byli jsme zase pár dní sami doma a tak vozím ráno Adama do školy.
Jinak si to Adam většinou vykňučí na tatínkovi, podezírám ho, že je to kvůli snídani v pekárně, kam ho táta bere, protože dostat do něj snídani doma je děs.
Pokud je to snídaně o víkendu s vajíčkem, šunkou a fazolkami, tak to může, ale to mu ve všední dny opravdu dělat nebudu.

Jogurt s musli a podobné zdravé varianty snídaně odmítá, většinou je sní, ale pod stálým a vytrvalým nátlakem...
...a na to tedy každý den nemám nervy :-).
Takže s Adamem si většinou dám ráno toust s máslem a medem, marmeládou nebo šunkou, to zvládá celkem v pohodě:-).

Ale já jsem si poslední dobou asi vypěstovala návyk na zdravou snídani:-).Kdykoliv jsem snídala jogurt s musli a ovocem, tak to bývalo proto, že jsem chtěla držet linii, zdravý životní styl a tak podobně, ale rozhodně ne protože mi to chutná.
Ovoce jo, ale jogurt, ovesné vločky a suché ovoce a oříšky...no nic moc.
Ovšem poslední dobou si po návratu ze školy dělám druhou snídani prostě proto, že na to mám chuť.

Ale pořádnou víkendovou snídani na vidličku, si taky vychutnám :-).
Když je chuť a čas tak dělám palačinky, nebo mám ráda, když je fakt na výběr...
...šunka, sýr, salám, croasan, marmeláda, vajíčka, slanina hmmm... :-).Ale co třeba vůbec nikdy nesnídám, je to co jsem snídala jako malá doma.
Kakao nebo čaj a sušenky :-).

A co vy a snídaně?

Mějte krásný pátek a prima víkend!

7 komentářů:

 1. Luci, já jsem ráno prostě rohlíková, vím, že bych neměla, ale když si dám jogurt a něco do něho, tak mám za chvilku hlad, nebo že by to byla chuť?? nevím. A naše Simonka ráno snídá jen hrnek kakaa, víc do ní ráno nedostanu, máma ano, ale pod tlakem :-)

  jo a na minulém příspěvku obdivuju Vaše pískoviště pro kluky z břízy, nemohla bys ho nafotit zblízka? prosím.
  děkuji a přeji hezký den
  Majka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Majko díky, pískoviště nafotím, ale jsou to jiné stromy ne bříza...ale nevím jaké :-)....teď jen až bude lepší počasí...snad brzo:-). krásné dny!

   Vymazat
 2. Já zase vždy piju černý čaj s citronem a medem. Když snídám sama, tak většinou jogurt, ovoce a nějaké musli nebo cornflakes. Ale když jedu k rodičům na víkend, tak si dáváme víkendovou snídani mého dětství - vajíčka na měkko :)

  OdpovědětVymazat
 3. Luci dobrou chuť! U vás je prostě vždy božsky... Já miluju pohankové koše s ovocem a teď jako těhu raši sacharidů více, takže jogur s něčím sladkým :-). Krásný víkend a mnoho pozdravů!

  OdpovědětVymazat
 4. No já většinou skončím s rohlíkem nebo chlebíkem, jelikož je to rychlovka, ale něco obdobného si dávám na svačinu, to už mám většinou čas a můžu si to hezky připravit a následně i náležitě vychutnat. Hezký víkend Aneta

  OdpovědětVymazat
 5. Luci...me tehu naučilo se uplne vyhýbat bílému pečivu. ..proste me nedela dobře, jinak snidam vse co si tělo zada.Nekdy ovoce a jogurt, někdy zitny chléb a kvalitní šunku a jindy zas celozrne pečivo klidne samotné jen s bílou slabou kávou. Proste ja miluju tu variabilitu a nemohla bych snídat porad to samé.

  OdpovědětVymazat
 6. Ak je rano dostatok casu, spolocne zdrave ranajky su super start do dna. U mna to ale nepripada do uvahy, cize ja zacinam den poharom napoja z BAOBAB-u a lahke ranajky si dam az niekolko hodin od zobudenia, v kancelarii.
  Ale ranajky cez vikendy mam velmi rada. Ci su zdrave, alebo aj menej zdrave, hlavne je to pohoda a prijemny zaciatok volneho dna.

  OdpovědětVymazat