Slib sama...
...sobě. pravidelné trasy Krásný den všem! Když jsem letos na jaře začala běhat, netušila jsem, jak moc ten krok ovlivní další měsíce mého života. Neběžela jsem kvůli výkonům. Neběžela jsem kvůli číslům v aplikaci. Potřebovala jsem se znovu nadechnout. Potřebovala jsem najít něco, co bude jen moje. A tak jsem si dala jednoduchý slib. Že vytrvám. Že když to půjde, půjdu běhat. A že to udělám pro někoho na kom mi záleží. Pro sebe. Dnes mám za sebou sto čtyřicet kilometrů v květnu, přes sto dvacet v červnu a mám z toho radost. Ne kvůli kilometrům samotným. Ale proto, že jsem dodržela slib, který jsem dala sama sobě. V posledních týdnech se můj život obrátil vzhůru nohama, jak víte z posledních článků. Přiznám se, že když jsem se dozvěděla diagnózu, na chvíli mě napadlo, jestli má vůbec smysl pokračovat v plánech, které jsem si začala budovat. před bouřkou Pak jsem si ale uvědomila jednu věc. Právě teď je potřebuji víc než kdy jindy. Běhání mi nepomůže vyřešit všechny problémy. Nezajistí v...










Ta noc byla šílená, bála jsem jak blázen, když to třískalo okolo, světlo jak ve dne. Jen můj muž s kocourem chrupali jakoby se venku čerti neženili. Terasu u domu máme nezastíněnou, tedy jen keři a vrbami, časem doroste tamaryšek a jako přírodní slunečník katalpa. Na zimu to všechno opadá, takže pak máme ze zimního slunka zisk. Ale také bych chtěla na zahradu pergolu-pěknou, vkusnou, obrostlou popínavkami...a tak jsem si nedávno koupila v Polsku časopis Moj Ogrod -speciální výdání, kde jsou také úžasné nápady na pergoly a docela netradiční, ale plné květeny :-). Máme tam velmi krásně dle fotografií! :-)
OdpovědětVymazatNa to plazivé si dejte pozor, spouští se z toho pavouci přímo na hlavu :-). A vůbec se v té živé pergole schovává kdejaká havěť. Hana M.
OdpovědětVymazatMy máme pergolu, ale uprednostnila som priesvitný lexan, keď prší nemusíme prchať so všetkým dnu a terasa je vo vstupe a prístupná aj z kuchyne, takže nešľahá dážď smerom dnu.
OdpovědětVymazatZ ťahavých rastlín je veľmi rýchlorastúca ,,psie víno,,.
Lucka, videla som aj pergolu z trámov s tieniacou plachtou a ,,nožičky,, boli zaliate v hrnci s betónom, alebo v takej nejakej forme, teda ukotvené, presúvacie.
U vás by bola fajn aj nejaká kovová-liatinová-oceľová-skleníková konštrukcia, ukotvená o dom.
Spomenula som si, neboli to trámy zaliate do betónu, ale tenšie, dlhšie konáre, či kmene stromu, bez kôry.
VymazatTaky uvažuji o jednoduché konstrukci a chci na ní vistárii. Ani ne kvůli stínu, ale jen tak pro okrasu a na hezké posezení :-)
OdpovědětVymazatNa těch fotkách vypadají dobře :-)
Jarka
Přírodní zastínění stromem je fajn, ale z jídla a pití pořád lovím všeliké broučky a jinou havěť .... a to moc příjemné není, pořád něco padá...
OdpovědětVymazatPresne tak, v rastlinach sa kadeco drzi a ja osobne sa pavukov bojim - o detoch ani nehovorim. My mame drevene tramy a na nich celorocne lexan. Je to super, aj v letnych dazdoch sedime s muzom na terase a oddychujeme. Zospodu mame stahovacie platnove rolety - ked svieti slnko, zatiahneme, ked nesvieti - odtiahneme (system sa vola SUNOLA). Pekny vecer prajem :-) Erika
OdpovědětVymazatAsymetrickou
OdpovědětVymazatUrčitě bych taky volila střechu zakrýt :-)) - přejí krásné léto ♥ Iva
OdpovědětVymazatStřechu není nutné trvale zakrývat, to už pak není pergola :-). Stačí využít plátnové rolety, pokud je to nutné. Občas lidé řeší zastřešení z důvodu obavy o zahradní nábytek. Ale to je v dnešní době už zbytečná starost, většinu materiálů stačí lehce udržovat. Třeba umělý ratan zvládne hodně.
OdpovědětVymazatPergola se vždy hodí. My si jednu takovou postavli vedle našeho baráčku v Orlických horách. Bydlíme tady už asi 15 let a ten kontakt s přírodou je úplně božský. Nainstalovali jsme si do vrat fotopast. Manžel je myslivec, tudíž byla jeho morální povinnost pořídit jednu takovou domů. Ty fotky a videa jsem skvělá.
OdpovědětVymazat