Přeskočit na hlavní obsah

Poslední příspěvek

nový byt...

...nalezen ! Krásný den přeji! Zas a znovu díky za všechnu podporu tady na blogu. Díky vaší podpoře mi spadl obrovský kámen ze srdce, jedna velká starost je najednou mnohem menší. Když jsem si podruhé vyslechla diagnózu rakoviny prsu, přestala jsem hledat možnosti, jak víc pracovat a vydělat si. Došlo mi totiž, že moje energie bude v následujících měsících to nejcennější, co mám. Už vím, že mám svoje limity, že čas je to nejcennější co mám a že se svou energií musím zacházet opravdu velmi opatrně a obezřetně. Sedla jsem k excelu a rozpočtům. Podrobný přehled o svých příjmech a výdajích mám už čtyři roky. Takže vidím, jak blbě si vedu :-). Takže jsem věděla přesně, jak vysoký nájem si můžu dovolit. A hlavně takový, který zvládnu i v případě delší pracovní neschopnosti. Začala jsem hledat v inzerci a asi i díky mé profesní deformaci ( jsem nákupčí) jsem si udělala hodnotící a rozhodovací tabulku na jednotlivé byty. Původní parametr "atmosféra" jsem z hodnocení nakonec vyřadila....

Dobře naložený...

...losos...mňam!

Přeji příjemný večer!

Jsem ráda , že máte z výhry radost a doufám , že se podělíte o fotečky :-)

Tak už jsem vyzkoušela svůj narozeninový dar...suším ostošest :-) a zatím je to paráda...ručníky jsou měkoučké a nadýchané a včera jsem tam nechala prádlo přes noc s programem nastaveným na udržování  prádla k nežehlení i v případě , že ho nevyndáte hned...a funguje to!




Ale abych se vrátila k tomu o čem jsem dnes chtěla psát...



...opět zkouším jeden receptík od kolegyně z práce...




...nakládaný losos...

Ingredience:

kus čerstvého lososa s kůží (cca 1polovina lososa)
1/2 kg soli
1/2 kg cukru

pomerančová šťáva asi ze 6ti pomerančů
citrónová šťáva asi ze 4 citrónů

plná hrst čerstvé pažitky
plná hrst čerstvé petržele
plná hrst čerstvého kopru

Ze všech ingrediencí smícháme kaši do které lososa ponoříme kůží nahoru, zatížíme třeba talířkem (má tendenci vyplavat ) a zavřeme pokličkou, dáme na týden odležet do lednice...

...po týdnu by měl být losos ztvrdlý a nasáklý, omyjeme ho z bylinek a krájíme na tenké plátky (jako carpaccio) a podáváme nejlépe s rozpečeným bílým pečivem!


Tak snad se povede!


Update po týdnu:


Lososa jsem vyndala a měl přesně tu správnou konzistenci...tvrdší...má působit jako podrážka :-))). Omyla jsem ho bylinek a dala mému muži nakrájet na tenké plátky... losos nasákl všechny ingredience a chutná opravdu výtečně!


Už se chystám na další várku, ale prozradím, že to byl můj druhý pokus...bohužel ten první jsem dostatečně nezatížila a tak chytil na místech , která nebyla ponořená do směsi trochu plíseň...ale protože kolegyně ho dělá takhle na oslavy roky a neustále o něm básnila, dala jsem tomu druhou šanci...a povedlo se! Všem moc chutnal ... ani jsem si nestihla udělat foto...takže s další várkou dodám :-)


Je to chuťovka.... na jednohubku z bílého pečiva s máslem ideální !




Takže POZOR:  Opravdu dobře ponořit!




 A dejte mi vědět jak se povedl!


Update foto:





Jinak se celý týden těším , že bude teplo, ale Adík měl dnes zvýšenou teplotu a stěžoval si na bolest v krku, tak jdeme zítra zase navštívit doktora...navíc měl před týdnem klíště, tak pro jistotu...ale jestli bude mít angínu, tak k tomu vedra asi moc nepůjdou :-(


No a dnešní večeře...




...chlapci hlavně špagetky...a maminka hlavně salátek :-)




Tak mějte krásný závěr týdne!

Už je skoro víkend:-)



Komentáře

  1. Doufám, že Adíkovi nic nebude a že se brzy uzdraví. Losos vypadá úžasně.

    OdpovědětVymazat
  2. Sušička, to je prima pomocnice, zachrání všechny ty stresové situace, kdy je potřeba mít něco rychle vypraného a ještě rychleji suchého. A s chlapci o takové situace není nouze-i když Adámka se to asi zatím netýká:-) Tvůj recept určitě vyzkouším, protože nakládaný losos je opravdu lahůdka. Krásný večer!

    OdpovědětVymazat
  3. Lucko,
    to vypadá zajímavě :-)
    Lososa také můžu, škoda, že není nejlevnější ;-)
    Krásný víkend bez nemocí !

    OdpovědětVymazat
  4. Lucko, lososa miluji a tento recept vypada moc zajimave. Jinak dodatecne gratuluji k narozeninam a i k nove pracce. A Adamkovi preji at se z toho nevyklube zadna nemoc. Mej prima vikend, Katerina

    OdpovědětVymazat
  5. No teda, děláš mi laskominy, Luci. Tohle u nás asi neprojde, rybičku bych si mohla zatím papat sama, ale salátek a špagetky by ujít mohly! :) (po příšerně mastném týdnu se smaženým sýrem už je potřeba detox :D )

    OdpovědětVymazat
  6. Luci, tak ten losos vypadá úžasně, až ho příště budu kupovat, určitě si na tebe vzpomenu a zkusím! já minule dělala jeden recept s jarní cibulkou, už si ho přesně nepamatuju ale byl vynikající, příště hodím recept k sobě na blog! Mějte krásný víkend - snad bez nemoci!

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji, že mi dáváte vědět , že tu jste. Lucie