17 srpna 2015

malý, rychlý...

...výlet.

Přeji krásné upršené pondělí!

Venku nádherně leje a je zataženo tak, že musím doma svítit...
...to je krása :-)))!

Mám pocit, že i ta propršená noc je na našem trávníku znát a zelená se radostí.Včera jsme si po obědě zajeli na kávu do nedalekého zámečku Kačina ...

... přímo v zámku je kavárna s moc příjemnou atmosférou......a krásným výhledem na zámecký park...


...kde si můžete udělat třeba piknik ve stínu stromů.
Ale pozor, pokud půjdeme okolo s Maxem a on nebude uvázaný v kočárku, hrozí, že přijdete o občerstvení:-).

Během kávy jsme Maxe totiž vypustili......ale hraní na malém hřišti pod kaštany mu moc dlouho nevydrželo...


...a nabral směr piknikující rodinky.
Tam nejprve navázal známost s holčičkou o trochu mladší než je on a hned si ji chtěl i odvézt v kočárku, když zjistil že jí maminka nedá, rozhlédl se suverénně kolem sebe a než jsem stihla zakročit, vrhnul se na mísu s buchtama a hned si jich nabral plnou náruč a začal se ládovat:-))).
No možná to vypadalo, že jsme chudákovi nedali najíst, ale naštěstí to piknikující rodinka vzala s humorem a Max byl šťastný a cpal se buchtama až měl boule za ušima.

Mějte krásný start nového týdne!

15 komentářů:

 1. :) to mi pripomenulo medveda yogiho.. Cindy a a piknikove kose boli jeho...

  OdpovědětVymazat
 2. Kačinu jsem navštívila před pár lety a ráda na ni vzpomínám. Škoda, že není blíž. Už i u nás konečně začalo pršet a je to moc fajn změna.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsem ráda:-). Už druhý den mě ten déšť baví :-))), byl opravdu potřeba! Krásné dny!

   Vymazat
 3. Milá Lucie,zdravím udělali jste si pěkný výlet,připoměla jste mě,můj kdysi školní výlet na tento zámek,za komunistů tam bylo zemědělské můzeum,co tam je dnes ? Ten vyprahlý trávník,tam je léta letoucí,žádné kyti,už tenkrát se mě to nelíbilo ! Max si poradí všude,je to šikovný klučina. Hodně zdraví a pěkný déšť přeje Zdena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdeno, tak zemědělské muzeum je tam pořád, já byla uvnitř naposledy , když byli děti mého muže děti :-))). A mě by trávník nevadil (ale trocha zeleně by mu neškodila), líbí se mi ty vzrostlé stromy a možnost si pod nimi posedět a protože tam kde nic neroste nemá Max co sníst...pokud si tam tedy někdo nerozdělá sváču :-))). Krásné dny!

   Vymazat
 4. Na Kačině se stavujeme vždycky, když si děláme výlet do Kutné Hory, ale vůbec jsem netušila, že je tam kavárna... Další důvod zase vyrazit :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je v tom vzdálenějším křídle od vchodu :-). Krásné dny!

   Vymazat
 5. Luci je vidět, že se Maxík neztratí ....a Kačina to je mé dětství ,tam jsme chodili často na výlety ...asi bych se divila, jak se to tam změnilo.....u nás taky krásně prší -zdravím Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hanko neztratí a hlavně zcela určitě neumře hlady :-))). Krásné dny!

   Vymazat
 6. juuu KAČINA také jsi mi připoměla dětství...někdy jak mi bylo 10 12 let vdávala se tam od maminy sestřenice,bydlí v Přelouči :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jojo hodně lidí odtud se tam bere, je to takové fotogenické místo pro svatbu:-).
   Krásné dny!

   Vymazat
 7. Kačina a Žleby bývaly cíl našich prázdninových výletů,když byly děti malé (to uteklo) .Na Kačině byla krásná bylinková zahrádka,je tam ještě ?

  OdpovědětVymazat