Stránky

07 února 2017

Mít ve všem pořádek a řád ...

...to by se mi líbilo!Přeji pěkné úterý!

Už několik dní dávám do uživatelného stavu naše přízemí.
Po tom, co jsme úspěšně protáhli přes dětský pokoj trubky ke kotli, rozdělil se pokoj na jeden menší dětský pokoj a zbylá zadní část s kotlem se spojila s technickou místností.
Proříznutím otvoru v ytongu z té původní malé technické místnosti vznikla větší.
To že se během této minirekonstrukce prášilo až do horních pater, už jsem překousala, ale v podstatě vše z pokojíčku a technické místnosti muselo ven a nastěhovalo se to do vedlejší ložnice.
A tak zmatek a chaos a jemný prach vládne všude dole!

Naštěstí Adamův pokoj je nastěhovaný víceméně zpět (další práce nám přerušila návštěva instantního synka,který tam teď přebývá) a vše co bylo v technické místnosti , potažmo prádelně, potažmo skládku je zatím ještě všude inde.
Regály, které byly v té původní místnosti se do té nové "samozřejmě" cca od 1cm nevejdou a tak došlo na úvahy o změnách postavení regálů , typu regálů...a kdečeho.
Já se mezitím snažím ujasnit si, co tam vlastně bude , nebo zatím spíš co bych tam ráda všechno nacpala, ale aby to mělo trochu řád.

Ale je to docela dobrý na kondici, neustále totiž vybíhám a sbíhám schody abych někde něco přeměřila , uklidila a pak zase běžela k Andulce , která se dožaduje pozornosti nahoře.

A tak třeba někdy, jednou, snad , doufám budou ty naše úložné a technické prosty mít nějakou pěknou oku a mysli lahodící formu...
...v  první části je hlavně prádelna, plus se tam musí uskladnit prací prostředky, lékárna, čistící prostředky , toal. papír a taky žrádlo pro ryby a kočky. Pak tam musí být koše na tříděné špinavé prádlo, nějaký prostor na sušení prádla a taky prostor na větší zásobníky na tříděný odpad. Ještě bych tam ráda vměstnala nějaké kýble a smetáky.

Druhá část bude asi ještě větší oříšek.

Tam se toho musí vejít mnohem víc a jak to zoraganizovat aby ten sklad plnil svou funkci a to co se jednou vezme a použije aby se pak  zase dalo vrátit snadno na své místo, čímž předejdeme tomu, že se to dá buď někam úplně jinam a nebo se to prostě odloží navrch , což bude znamenat založení pěkné prostorné bordel místnosti, kam po čase už nikdo nechce ani vejít , natož tam něco hledat.
Sezónní sportovní potřeby jsou docela lahůdkou, nebo cestovní zavazadla všeho druhu, taky domácí spotřebiče a kuchyňské potřeby, které člověk nehoní každý den...


... nějaké to elektro, prodlužky, rozdvojky, nabíječky všeho druhu.
A nesmím zapomenout na skládek pro hobby potřeby , které se taky nepoužívají každý den ale zaslouží si být v teple a čistotě.
A nějaké to domácí nářadí plus naše 4 vysavače (ty ale asi zredukuji na menší počet).

A aby toho nebylo málo rádi bychom tam dostali ještě nějaké potraviny , trvanlivé  a teplomilné.
Tak by mě zajímalo, jak jste se svým skladováním spokojeni a jak to máte zařízené?
Máte vše na svém místě a dodržují doma všichni to, že se vše zase uklidí zpět?


Mějte prima týden !

Já se jdu zase ponořit do organizace skladování:-).

zdroj obrázků: pinterest

16 komentářů:

 1. Milá Lucie, já mám spíž, šatnu i pračkárnu a všude vládne chaos. Pořád něco hledám. Ale vím, že je ideální si právě tyhle technické místnosti nechat navrhnout od designéra nebo rovnou architekta. Viděla jsem to u své kamarádky, která přijela ze zahraničí a tohle zázemí mají stejně velké jako obytnou část domu. Mají to skvěle navržené, na to prostě člověk sám nepřijde, protože je to úplně jiné zařizování než obývák. A hlavně: je to jednou provždy! Přeju šťastnou ruku.

  OdpovědětVymazat
 2. Milá Lucie, my máme technickou místnost s kotlem, pračkou, náhradním WC, kde mám uložené všechny uklízecí a prací prostředky a zatím mi to tak funguje. I pořádek udržuji, Dále máme sklep a spíž se stejným výsledkem. Ale nejvíc jsem hrdá na dílnu a garáž, kde jsme pomocí různých držáků, polic a háčků vymysleli systém, který funguje a udržuje se v pořádku.
  Stálo nás to tedy nějaký čas rozvažování, malování a přemýšlení, párkrát bylo potřeba ještě zasáhnout a doupravit, ale poslední dva roky jsme už bez práce.
  Přeju šťastnou ruku při rozhodování.
  Ilona

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj Lucko. Jak já bych chtěla mít všechno přehledně uklizeno. Leč, bohužel, mám v domě celkem 4 záškodníky - 3 děti a manžela (ano, děti se potatily :-( ). Naše technická místnost si žije vlastním životem - v praxi to funguje tak, že všechny krámy z ní vyházím a dám na místo a maximálně do týdne se tam zase začnou sbírat různé, hlavně technické, haraburdí, na něž v tuto chvíli není čas a čekají ve frontě na opravu, předělání apod. Dokud je zase nevyházím.... Těším se, až budeme mít hotové horní patro baráku, kde bude mít muž svůj kutloch - a tam ať si sbírá a skladuje co jen chce :-D . Vám přeju pevné nervy a prima nápady při zařizování. Zuzu

  OdpovědětVymazat
 4. V každém případě by toto měli číst interiéroví architekti, kteří navrhnou ohromný obývák propojený s kuchyní, dobrou ložnici a jakés takés dětské pokoje, koupelnu a terasu. A pak už nic! Kam dávat všechny ty věci. které jste vyjmenovala nemají zdání. Až to budete mít vyřešené, uspořádejte seminář na fakultě architektury, aby se ti mladí trochu poučili.

  OdpovědětVymazat
 5. Gratulujem k nápadu - mať všetko v poriadku a čistote pri 3 chlapoch a ešte aj sezónnych(myslím,že ich voláte instantní).Chlapi sú neporiadni a nechápu našu snahu o čistotu...takže ak chcete mať pohodový život s týmto snom sa aspoň na 20 rokov rozlúčte...a potom si to povieme...ale možno máte doma iných chlapov ako ja...držím palce a prajem všetko dobré Marianna

  OdpovědětVymazat
 6. Mít pěkné úložné prostory je i mým snem. U mne však zatím končí hlavně přáním - mít alespoň nějaké úložné prostory :-) Především když si razím cestu pokojíkem holek a občas i místy kudy holky prošly... No, tak hrozné to sice není, ale úložná místa se hodí vždycky. Sklep máme momentálně celý obsazený věcmi starších generací (to máte ještě dobrý, že tohle nemusíte řešit :-) ), takže si musím nějak vystačit jen s prostorem našeho bytu... tudíž koukám spíš po vysokých vestavěných skříních (a hlavně po tom prostoru, který skříně nabízejí nahoře pod stropem). Ať dobře vyberete, Pavlína

  OdpovědětVymazat
 7. Lucko,je to zvláštní, když vám zlobí pračka nebo myčka,čekám opraváře i já.Tepelné čerpadlo máme od prosince a koukám i vy jste si ho pořídili. Stará kotelna má novou dlažbu a já řeším to samé co vy, abych přehledně srovnala to co se jinak v suterénu bude válet.Prádelnu mám opravdu mini,tak tam s pořádkem bojuji.Určitě vyberete správně... obdivuji co s prckama všechno zvládnete 😉 Lucka

  OdpovědětVymazat
 8. Práve si to riešim v minipráčovničke 2x2 m, kde každý odkladá svoje krámy a v kotolni a drevárke, kde je stále prach z kúrenia drevom.
  Dokúpila som si kovové skrinky Jozef z Ikea, otvorené regály nie sú dobré.
  Triediace kontajnery máme, ale v konečnom dôsledku všetky veci triedim a riešim ja.
  Aspoň vizuál chcem príťažlivý a finančne len Ikea: drevená metla s kovovou béžovou lopatkou, priesvitné boxy s vrchnákom, drevené stohovateľné debničky, kovové skrinky atď.
  Teším sa aspoň na kvetinové átrium vo vstupe, pred práčovňou:-)
  Zdar a jar!

  OdpovědětVymazat
 9. Zítra ČT1 - Sama doma - 12:30 - jedno z témat ÚLOŽNÉ PROSTORY.
  Těžko odhadnout, zda to bude myšleno i na technické místnosti (ten termín mě vždy rozesměje), ale třeba se to bude hodit i jiným,
  Magda

  OdpovědětVymazat
 10. Velká pomoc pro všechny (hlavně ty, co si nikdy nevzpomenou, kde danou věc vzali) je stěna s háčky, kde každá věc má své místo (kolo, taška, nářadí, ...) s jednou změnou: každou věc na té zdi obkreslete a klidně dovnitř obrysu ještě napište název. Jakmile sundáte kolo z háků, zústane tam po něm "stín" a i unaveni po nějkém výletě hned budete vědět, že tam patří KOLO. ;-)

  OdpovědětVymazat
 11. Milá Lucie, tak naše technické místnosti, nebo spíš suterén, tak to je "černá díra" a to možná doslova:) Bydlíme v domě, který manželovo rodiče stavěli v sedmdesátých letech, takže nevím, na co tehdejší "architekti" mysleli. Prostory jsou to velkorysé, dva pokoje, sušárna, prádelna, ale také kotelna:) Máme sice eko kotel, ale na uhlí, takže v topné sezóně neustále prach. Už jsme mockrát přemýšleli, jak kotelnu oddělit, ale nemá to řešení. Tedy má, tepelné čerpadlo, ale to až někdy....:) Prádelna sousedí s dílnou, takže lahůdka.... no a co se týče úložných prostor tak sportovní věci, lyže, brusle zimní,kolečkové, spacáky, stan zavazadla a jiné další věci (všechno 4x)se neustále přemisťují podle potřeby, takže v regálech je neustále chaos... Váš příspěvek mě docela nakopl, tak bych to mohla aspoň přerovnat, možná i vymalovat:):) Vám přeji šťastný výběr. Petra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdysi jsem se ptala proč jako sušárna u kotelny a architekt řekl, že to prádlo aspoň uschne, jinak se prý sušilo týdny. :-)
   Iveta

   Vymazat
 12. Tak to je parada.Snivajte s nami.U nas to vyzera asi nasledovne.Ja manželka snivam o tom ako si zariadiť pračovňu so sušiarňou.Miestnosť mam cca 12m2. Čiže celkom pekná plocha,ale za toho otca bepochopim ze behom týždňa mám pod nohami ,hrnce,prazdne pivove flase, flase od zavaranin,do toho starý kôš ,fufbalova lopta. Všetko sa začne prekračovať. Po mesiaci spravim rozruch, kde všetci na mňa kukaju ,že čo zasa riesim. Takže neriesim,len zasa si upracem a na druhy deň sa zasa pcha všetko pod nohy. Bože ako je krásne snívať....���� .Emily.Ps: Super blog��

  OdpovědětVymazat
 13. Milá Luci, tak toto musím ukázat všem členům naší rodiny. Kdybych nafotila náš "sklad" a "technickou místnost" a vložila na blog či Pinterest , věřím, že by málo kdo chápal. Jak se v tom chaosu někdo může orientovat. Když už se na to nedá dívat, jdu uklízet a to je najednou takového zoufání všech zúčastněných....Oni se v tom orientují :-) Každopádně díky za krásný příspěvek ( pro mne snový) . Věrka

  OdpovědětVymazat
 14. Už o tom sním 30 let,sny potřebují výdrž:-) Moc pěkné nápady k ještw krásnějším snům, díky...naděje umírá posledno:-)))!

  OdpovědětVymazat
 15. Nádherné! Je to hlavně o prostorách. Já mám doma vše na svém místě, nic nehledám, ale prostor bych řekla málo. Ale co bych chtěla v bytě.

  OdpovědětVymazat