Stránky

12 května 2013

máme doma...

...nezvyklé ticho!

Krásný nedělní večer přeji blogerky!

Nejprve gratulace maminkám......já jsem dostala od Adíka a muže dva keříky s nádhernými kvítky...


...keřík se jmenuje Čilimník...

...a tady pro změnu zaostřeno na zídku na terase...


...která zítra nastartuje cestu do finiše:-)

Celé odpoledne jsem strávila na zahradě , to abych nesledovala neustále hodinky , kdy už by asi mohl být Adam na místě  a kdy mám zavolat učitelce, jestli dorazili v pořádku.

Ráno jsme nacpali poslední věci do kufru......vzhledem k tomu , že se veze i obr krokodýl tak se nám to skoro nevešlo :-)

A po obědě už Adam vyráží na školku v přírodě , akci , které se nemohl dočkat  a tak doufám, že si to děti užijou jak se patří......ale nevím nevím jak to zvládne do pátku maminka...


...u nás doma, takovýhle klid moc nebývá a to je Adam jen jeden, ale je to trochu hlučné dítě, takže mi to občas nedojde , že je pryč a začínám přemýšlet , kde co vyvádí , že není slyšet:-)))
Na druhou stranu, je to takový opravdu uvolňující pocit vědět že se Adam baví a já nemusím být ve střehu  a v pohotovosti, odpovídat na kdejaké všetečné dotazy ...bez ustání...
...nebo naopak poslouchat se zájmem moudra a nápady , které pak musím mírně korigovat ...
například - cestou ke školce:
"mami já si vybalím sám kufr"...
...."ne Adámku , počkáš  a až řekne paní učitelka jestli si můžete sami vybalit , tak si sám vybalíš"...
..."ne ale já myslím , že si vybalím kufr z auta"...
..."aha, to si vyndáš kufr z auta , ano , to můžeš sám"...
..."mami, ale to se tahle říká - vybalit si kufr z auta , víš"...
..."ne Adame, z auta se kufr vyndá a vybalit si kufr znamená, že ho otevřeš a vyndáš z něj věci, rozumíš?"...
..."jo, tak já si ho sám vybalím u autobusu"...
..."ne, tam si ho vyndáš"...
..." no tak jo no, vyndám si ho, ale sám, máš pravdu mami :-) "

posledním chápavým dovětkem člověka odzbrojí :-)))

Mějte pohodový nedělní večer!


10 komentářů:

 1. Luci,tak to bylo moc roztomile,ten vas rozhovor,nepsala jsi tusim,na jak dlouho jedou,tak doufam,ze se ti nebude moc styskat.Uzij si dny volna a i kdyz budes pracovat,urcite si najdi chvile i na neco,co se proste s detma delat neda,uvidis,ze on si to uzije taky.Preji krasny zbytek svatecniho dne a jeste dodatecne take vse nej k svatku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Katku do pátku, už jsem to doplnila:-). Zatím si to užívám, tak dobrý! Moc díky !

   Vymazat
 2. Luci,
  přeju ti všechno nejlepší ke dni maminek, i když jsi teď na týden "slaměná" .... ale neboj, týden uteče jako voda a za chvíli je Adík zpátky plný dojmů a zážitků, takže minimálně dva dny pusu nezavře,.... proto si užívej toho blaženého klidu a ticha a nestresuj se, on si to určitě krásně užije .... Marki

  PS: Ta zídka je úžasná, taky se na ni chystám .... jen ta cena za ty kameny mě lehce děsí !!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marki, moc děkuji...jo jo to je mi jasný , že pusu nezavře ...s tím má problém i když jsme jen sami doma :-))). Zatím užívám!

   PS: Moc díky , o zdi tu není nouze a naštěstí o kamení taky ne, až dojde kámen...začneme budovat asi z hlíny ...té je tady taky dost :-)))

   Vymazat
 3. Dobrý večer,
  Vaše fotografie jsou úžasné, je z nich cítit dobrý pocit... Nadchla mě ta Vaše zídka, je přímo božská, práce Vám jde od ruky. Opravdu nemá chybu. Samozřejmě máte krásný keř. Chci Vám popřát ať Vám není po Adámkovi tolik smutno, brzy se vrátí. Krásný zbytek neděle a úspěšný start do nového týdne. Lucie

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lucie , moc moc děkuji, zatím si užívám, že mám klid a hlavně to ticho :-))). Mějte krásné dny!

   Vymazat
 4. Zdravá pauza, aby si člověk uvědomil spousty věcí..., že dítě je schopné už fungovat i bez maminky. A maminka zjistí, že občas být jen ve dvou je také příjemná změna. A pak všechny zúčastněné strany zjistí, jak jsou krásné návraty:-)
  Hezky si to užij, uteče to rychleji, než voda ve vašem potoce:-D

  OdpovědětVymazat
 5. :) Zrovna dneska jsme s Domi mávaly dětem z její školky, jak na školku v přírodě odjíždí. Ty starší.) Ani rodiče, ani děti smutně nevypadali, obě strany se asi těšili na vzájemnou pauzu.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Iri, však my jsme taky nebyi smutní...Adam teda ani omylem, ten měl co dělat,aby se v euforii z odjezdu s kámošema raubířema , vůbec stihnul s náma rozloučit:-)))

   Vymazat