levandulová...

...krása!


Přeji pěkné pondělí!

Tak prý nám začíná léto, mělo by to vyjít pěkně se startem prázdnin:-),už se těšíme!

Levandule je všude plno a ani tady nebude chybět.Záhonek na trase se krásně rozrůstá...
...a jako jedné z mála rostlin, které jsem sama zasadila, se jí výborně daří :-).Přemýšlím, že by se jí mohlo líbit na jednom ze svahů které jsou v zahradě směrem na jih.
Ale levanduli je asi dobré udržovat, tedy stříhat, nevíte?
Tuhle zastřihuji na jaře a líbí se jí to :-).


Určitě nebude chybět ani v kytici pro paní učitelky na které se chystám a doufám, že se mi povedou podle mých představ:-).

Mějte krásný start nového týdne!


Komentáře

Peggie píše…
Máš pravdu, je nádherná :) Taky jsem si ji fotila do článku, ale už jsem ji stříhala a kytička se už suší :)

Life By Peggie
Šárka píše…
Lucko levanduli máš nádhernou , i u nás se jí daří a každým rokem přidávám . Levanduli je dobré po odkvětu sestřihnout ale stříhat pouze do mladých výhonů . Střihnout do starého dřevnatého stonku by byla chyba . Rostlina by neobrazila . Krásný den , Šárka
Barbora Pávová píše…
U nás ještě nekvete ... Jsme na severu vždy trošku pomalejší :-)
Mili píše…
Jsem zvědavá na tu kytici!
Lucie píše…
Luci, mě také právě kvete. Před chvilkou jsem si donesla časopis s Tvou maličkostí. Uvařím kávu resp. caro(co jsem těhu, tak o kávu nestojím) a počtu si. Jsem zvědavá, jak se Ti povede kytice pro "pančitelku" :-)
Anonymní píše…
Luci, zdravím Vás, levandule mám tři a díky jarnímu zastřižení se krásně rozrostla a musím ji ostříhat, protože už se hodně květy rozvíjí. My měli vysvědčení v pátek, taky jsem jí použila do vazby, společně se žlutými liliemi a bílými chryzantémami. Levandule se zastřihnou po zdřevnatělé stonky, tak to doporučují na netu, ale příští rok je zkusím vzít víc, protože ty zdřevnatělé části mám už dost dlouhé a vypadá to nepěkně. Tak ať se kytice vydaří a těším se na fotky a Adamovi přeji samé biče:-) Užijte si skvělý vstup do prázdninové havaje:-) Gábina - Borek u Č. Budějovic
Anna píše…
Luci, krásně se Ti rozrostla. Jinak pár rad k její "údržbě" :-) Stříhat ideálně dvakrát - poprvé po odkvětu jen květy spolu s 1-2 páry lístků seshora a pak podruhé na jaře stříháme více, pěkně do polštářkovitého tvaru (ideální jsou ruční nůžky na živý plot), hlídáme si ale, abychom nešli na staré dřevo, některé druhy levandulí špatně obráží. Hezké léto A.
UltimateChic píše…
Já levanduli taky miluju. Letos jsme dělali nový bazén a hned jsem si musela udělat další levandulový záhonek, tentokrát hned z 8 rostlinek :-) už se těším až se mi rozroste, tak krásně jako Tobě.

Maru Narozeninová GIVEAWAY o kosmetický balíček za 2700 Kč
Miska píše…
Levandule se ti teda krasne rozrostla.
http://www.style-and-smile15.blogspot.cz
Bára píše…
Upřímně, chtěla bych být paní učitelkou, která dostane od tebe vázanou kytici, Luci, protože jsem si jistá, že bude překrásná jako celé vaše bydlení ;) Já osobně mám vzrostlou levanduli moc ráda a stejně tak levandulové sušenky :D bára.kára blog
Janet Sonrisa píše…
Miluji levandule! :3 Minulý rok nám krásně rostly na zahrádce, a letos se jim vůbec nedaří :(
http://janetsonrisa.blogspot.cz/
I am extremely impressed along with your writing abilities, Thanks for this great share.

Populární příspěvky z tohoto blogu

poloostrov Hel Polsko

můj malý byznys v roce 2023

novinky...