Přeskočit na hlavní obsah

Poslední příspěvek

Slib sama...

...sobě. pravidelné trasy Krásný den všem! Když jsem letos na jaře začala běhat, netušila jsem, jak moc ten krok ovlivní další měsíce mého života. Neběžela jsem kvůli výkonům. Neběžela jsem kvůli číslům v aplikaci. Potřebovala jsem se znovu nadechnout. Potřebovala jsem najít něco, co bude jen moje. A tak jsem si dala jednoduchý slib. Že vytrvám. Že když to půjde, půjdu běhat. A že to udělám pro někoho na kom mi záleží. Pro sebe. Dnes mám za sebou sto čtyřicet kilometrů v květnu, přes sto dvacet v červnu a mám z toho radost. Ne kvůli kilometrům samotným. Ale proto, že jsem dodržela slib, který jsem dala sama sobě. V posledních týdnech se můj život obrátil vzhůru nohama, jak víte z posledních článků. Přiznám se, že když jsem se dozvěděla diagnózu, na chvíli mě napadlo, jestli má vůbec smysl pokračovat v plánech, které jsem si začala budovat. před bouřkou Pak jsem si ale uvědomila jednu věc. Právě teď je potřebuji víc než kdy jindy. Běhání mi nepomůže vyřešit všechny problémy. Nezajistí v...

možná dojde...

i na dárky vyráběné :-).



Přeji pěkný čtvrtek!

Vždycky jsem chtěla dárky pro rodinu a přátele vyrábět, ale jestli jsem tohle někdy aplikovala, tak asi naposledy v dětství.

Mamce vylisované kytky za sklem a tátovi namalovanou kravatu a motýlka na překližce.
Táta měl hroznou radost už jen z té překližky, protože jsem mu ji zabalila samozřejmě obrázkem dolů a on si myslel že dostal jen prkýnko...ale tvrdil, že si takový vždycky přál :-))).

No a protože naše mamka bude mít v srpnu narozeniny, dostane nové utěrky :-).

Nápadů na šití mám plno, teoreticky vím jak to udělat, ale chybí mi praxe.
Praxe převést tu teorii do hotového díla a to bez zádrhelů, kdy si člověk myslí, že když to z rubu udělá takhle, že je to ono, ale po otočení na líc přijde překvapení v podobě zklamání, že to nefunguje. Následuje párání a taky pátrání v knihách  nebo na netu, jak na to...
...aha...ono by stačilo si to nejdřív někde přečíst ! :-))).

No a tak začínám něčím jednoduchým, třeba utěrky jsou ideální :-).



Ale aby to nebyla taková nuda, natiskla jsem jim vzorek. Barvou na textil a jako razítko na kolečka mi výborně posloužil jeden náboj z Adamova arzenálu pistolí NERF, který se díky klukům značně rozrostl a každou chvíli se tu bojuje, pokud na někoho nezbude nerfka, má k dispozici hned několik pistolí na vodu,  rozjetý boj nakonec končí vždy stejně, všichni vojáci v bazénu a někteří i v uniformách :-))).



No a protože zatím šiju jen ze zásob co dům dal, utěrky jsou z jednoho starého povlečení.



Jediné co jsem si teď objednala jsou náplety a výztuha látek a tak asi dojde na několik starých mikin a tepláků, ze kterých by mohl mít Max ještě nějaké parádní kousky :-) a taky chci zkusit nějaký ten látkový košík.


Mějte krásný den!

Komentáře

  1. V jednoduchosti je krása!
    Lucko, moc pěkné utěrky.
    ☺☺☺

    OdpovědětVymazat
  2. Take se zacinam ucit sit - ja to mam formou pokus-omyl. Ale snazim se. Moc pekny postup na kosiky ma na svem blogu Jana Gresakova, je tak skvely, ze i ja jsem to dokazala:-). Az prijde cas na nakup latek, mrknete na latky mirus-mohu jen doporucit. Jeden den objednate, pozitri mate. A ty vzory...Preji Vam mnoho tvurcich uspechu! Lucka

    OdpovědětVymazat
  3. Ahoj Luci, utěrky vypadají moc pěkně, takové by se mi hodily do kuchyně ;-). Přeji hodně klidu, pohody a zdařené pokusy za šicím strojem, Markéta

    OdpovědětVymazat
  4. Moc hezké, jako z IKEA/i (nikdy nevím jak to skloňovat :))) A super nápad (u nás utěrky umírají předčasně, tak už vím, jak je nahradit).

    OdpovědětVymazat
  5. Jsou krásné, něžné a modrá je moje nej barva :-). Jak Vás znám, určitě do tajů většího šití rychle příjdete. Pro mě je to španělská vesnice, bohužel jako většina ručních prací :-(. Hezké dny!

    OdpovědětVymazat
  6. Těším se na další krásné dárky a výtvory.....a přeji hodně nápadů

    OdpovědětVymazat
  7. Lucie, moc pekne, jednoduche a pritom hezke a zajimave, rozhodne maminku potesi. Nerf naboj - uzasny napad. Hodne radosti z dalsiho siti preje Marcela:-)

    OdpovědětVymazat
  8. To miluji. Jednoduché a krásné♥
    pa a opatruj se.
    Monča

    OdpovědětVymazat
  9. Perfektní! Škoda do nich utírat nádobí :-)

    OdpovědětVymazat
  10. Říkala jsem si....jak ta Lucie naloží s časem, když má odpočívat ? myslela jsem, že pomalujete zbytek nádobí :o))) a ejhle, ona razítkuje nábojem :o))) moc krásné dárky, které maminku potěší. Na látkové košíky se těším zase já. Přemýšlím o dárcích pod stromeček a u vás bude skvělá inspirace.

    OdpovědětVymazat
  11. Parádní utěrky, originální a jako dárek super nápad.

    OdpovědětVymazat
  12. s vaším nákupem šicího stroje jsem velmi zbystřila a od té doby s nadšením očekávám, co z vás "vypadne". utěrky jsou krásné, až se tají dech. a protože i já jsem se učila sama na šicím stroji, myslím si, že tady byste mohla najít spoustu užitečných rad a návodů... http://jamala-jamala.blogspot.cz/
    pohodové dny plné kreativních nápadů
    jana

    OdpovědětVymazat
  13. Lucko, ráda k Vám chodím na blog pro inspiraci...........a opět jste mne nezklamala :-D, utěrky jsou vážně moc hezké. Těším se na další inspiraci.

    OdpovědětVymazat
  14. Krásné, Luci! Těším se na další výtvory!!!

    OdpovědětVymazat
  15. Áááááách !!! To je bomba !!! Já si v tom horku trochu fantazíruju,že bych zkusila sítotisk,ale razítka jsou o mnoho jednodušší.Koupila jsem si na PPM zvířátková,ale už si je odvezla vnučka,ale mohla bych razítkovat něčím jiným,jak koukám :-)))))

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji, že mi dáváte vědět , že tu jste. Lucie