Přeskočit na hlavní obsah

Poslední příspěvek

Slib sama...

...sobě. pravidelné trasy Krásný den všem! Když jsem letos na jaře začala běhat, netušila jsem, jak moc ten krok ovlivní další měsíce mého života. Neběžela jsem kvůli výkonům. Neběžela jsem kvůli číslům v aplikaci. Potřebovala jsem se znovu nadechnout. Potřebovala jsem najít něco, co bude jen moje. A tak jsem si dala jednoduchý slib. Že vytrvám. Že když to půjde, půjdu běhat. A že to udělám pro někoho na kom mi záleží. Pro sebe. Dnes mám za sebou sto čtyřicet kilometrů v květnu, přes sto dvacet v červnu a mám z toho radost. Ne kvůli kilometrům samotným. Ale proto, že jsem dodržela slib, který jsem dala sama sobě. V posledních týdnech se můj život obrátil vzhůru nohama, jak víte z posledních článků. Přiznám se, že když jsem se dozvěděla diagnózu, na chvíli mě napadlo, jestli má vůbec smysl pokračovat v plánech, které jsem si začala budovat. před bouřkou Pak jsem si ale uvědomila jednu věc. Právě teď je potřebuji víc než kdy jindy. Běhání mi nepomůže vyřešit všechny problémy. Nezajistí v...

Naše ...

... Velikonoce.


S rodinou a zvesela i přes kašle a rýmy některých účastníků.


Přeji krásné velikonoční pondělí.



Vajíčka pro koledníky jsme barvily se sestrou tradičně v cibulových slupkách.



Beránky nám napekla babička a rovnou pro každého jednoho :-), tak jsme měli pěkné stádo.







Andulka koukala na pomlázky hned po ránu trochu překvapeně :-).



Ale koledníkům pak sama nabízela že jako můžou :-))).

Během víkendu došlo i na malování vyfouknutých vajíček.


Andy sice zaujal mnohem víc než barvení vajíčka písek v květináči.




Ale překvapil mě Max, který se na malování opravdu soustředil a nakonec nezůstal jen u vajíček .







Se sestrou jsme se domluvily, že oslavíme Velikonoce letos společně a místo plánovaní návštěv babičky, vezmeme babičku k nám.

Po snídani nás páni opustili a vyrazili na koledu.


My ženské jsme zatím připravovaly oběd a občerstvení koledníkům a rozdávaly vejce a mašle na pomlázky.

Překvapilo mě kolik chodí koledovat holčiček, já bych to ráda zachovala tradičně, koho pak chodí ti kluci šlehat?! 


Od mamky jsme dostaly školení na krájení nudlí do polévky :-).





A celkově, Velikonoce byly letos ve znamení jídla.


Povedla se nám výborná nádivka,do které jsme nešetřily zeleným listím. 
To dalo nádivce určitě nejvíc chuti.
Použily jsme medvědí česnek, kopřivu, rukolu, baby špenát, polniček a libeček.
Kromě kopřivy, kterou jsme blanšírovaly bylo vše zelené čerstvé.
Nádivku jsme dělaly podle tohoto receptu  .




Zbytek upršeného velikonočního pondělí odpočíváme, topíme v kamnech a snažíme se Maxovi vysvětlit, že v tomhle počasí ani jeho traktor nechce ven :-).

Mějte pohodový zbytek dne!


Komentáře

  1. Milá Lucie, krásně jste ty svátky pojednali, nemohli byste mi půjčit občas babičku? hodily by se mi nudle i beránci, hihi.
    Jiřina z N.

    OdpovědětVymazat
  2. Teda, to je beránků. Opět, vše krásně nazdobeno i prostřeno. Z fotek vyzařuje příjemná rodinná atmosféra.
    Přeji pohodové pondělí.

    OdpovědětVymazat
  3. Úžasná atmosféra,jako vždy u Vás doma při každé příležitosti.Jste báječná rodina ♥♥♥♥♥♥

    OdpovědětVymazat
  4. Krásní beránci a ten salát s maceškami,jste všichni i s babičkou šikovní,moc pěkné narozeniny i Velikonoce,ty jsem dnes strávila v práci,užívejte si...dae

    OdpovědětVymazat
  5. Luci, klobouk dolů.Marie

    OdpovědětVymazat
  6. Luci, ale ty děti máte jak přes kopírák, to je sranda ;-) A oslava svátků jara se vám vysloveně vydařila! Hezký večer! L.

    OdpovědětVymazat
  7. Nádherné fotky , moc pěkně jste si užili velikonoce.
    Dětičky jsou opravdu jak přes kopírák ♥
    Hezké dny,
    Petra

    OdpovědětVymazat
  8. Lucko, tak ráda si vaše články čtu a kochám se fotografiemi, ze kterých sálá nádherná, hřejivá, rodinná pohoda. Mějte se moc krásně :) Šárka

    OdpovědětVymazat
  9. Lucie krásné fotky a s tím převracením tradic mi mluvíte z duše, u nás na vesnici koledují i 10-leté holky, přijde mi to strašný...

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji, že mi dáváte vědět , že tu jste. Lucie