Přeskočit na hlavní obsah

Poslední příspěvek

nový byt...

...nalezen ! Krásný den přeji! Zas a znovu díky za všechnu podporu tady na blogu. Díky vaší podpoře mi spadl obrovský kámen ze srdce, jedna velká starost je najednou mnohem menší. Když jsem si podruhé vyslechla diagnózu rakoviny prsu, přestala jsem hledat možnosti, jak víc pracovat a vydělat si. Došlo mi totiž, že moje energie bude v následujících měsících to nejcennější, co mám. Už vím, že mám svoje limity, že čas je to nejcennější co mám a že se svou energií musím zacházet opravdu velmi opatrně a obezřetně. Sedla jsem k excelu a rozpočtům. Podrobný přehled o svých příjmech a výdajích mám už čtyři roky. Takže vidím, jak blbě si vedu :-). Takže jsem věděla přesně, jak vysoký nájem si můžu dovolit. A hlavně takový, který zvládnu i v případě delší pracovní neschopnosti. Začala jsem hledat v inzerci a asi i díky mé profesní deformaci ( jsem nákupčí) jsem si udělala hodnotící a rozhodovací tabulku na jednotlivé byty. Původní parametr "atmosféra" jsem z hodnocení nakonec vyřadila....

Grilované krevety...

...s omáčkou "LuPe" !


Přeji pohodový sobotní večer!

Dnes jsme zamávali babičce na letišti a zase někdy příště...
...doufám, že to vyjde časně na podzim, když tenhle týden byl trochu víc vlhký než jsme chtěli :-))).

Ale pátek byl ukázkový, žádné velké vedro, ale slunce a počasí tak akorát 
na povalování se na terase.
A taky na venkovní grilovačku.

Tak jsme si udělali večeři na rozloučenou a opět nám s ní pomohli naši kamarádi...
...a já už vím jak se dělá ta výborná omáčka na grilované krevety...
...kterých bych snědla klidně kilo (no možná i víc :-) ).


Ale krevety byly jenom předkrm, protože hlavní kuchař Pepino dodržuje Ramadán, večeřeli jsme pstruhy, ale až po deváté večer a to by jsme my ostatní nevydrželi:-).


Ale zase jsme to měli pěkně s obsluhou :-).
Pstruzi jsou čerství z Kutné Hory odtud .


Ale abych se dostala k té omáčce.
Jmenuje se "LuPe" protože ji spolu dali dohromady naši kamarádi Lukáš a Pepino...

...a budete potřebovat:

krevety  - nejlépe tygří a povařené (to jsou ty červené) 0,5 kg
bílé víno
máslo 1/2
česnek 1/2
citron
rajčata 4 a hnědý cukr (cca 2 lžíce)  (nebo pro zjednodušení kečup)
několik listů čerstvé bazalky
něco pro zostření (nejlépe tabasco)
sůl

Pokud nepoužijete kečup, povařte nakrájená rajčata s cukrem , směs si potom propasírujte a připravte na zahuštění.
Rozpusťte si v rendlíku máslo a propasírujte do něj stroužky česneku, zakapejte citronem -česnek nebude hnědnout a za stálého míchání česnek lehce osmažte, podlijte vínem a stále míchejte, množství vína je spíš podle konzistence :-).
Kašičku povařte aby se vypařil alkohol a přidejte propasírovaná rajčata nebo kečup, tolik aby vznikla omáčka. pokud je moc hustá je nejlepší naředit vývarem, ale můžete i trochou vody.
Před dokončením ještě přidejte nasekanou bazalku a podle chuti dosolte a hlavně přiostřete tabascem.

My moc ostré nemusíme, tak děláme jemnější verzi:-).

Krevety jen prohřejte na grilu a omáčkou je polijte, zbylá omáčka je dobrá i jen tak s pečivem.



Tak dobrou chuť!
Jen počítejte s tím, že si trochu zašpiníte prsty :-).



Mějte pěkný večer a pohodový zbytek víkendu!

Komentáře

  1. Já se běžně mořským potvorám vyhýbám jako čert kříži, ale tenhle recept a fotka mě vysloveně svádí... :-)

    OdpovědětVymazat
  2. Milá Lucie,čtu denně Váš blog,moc se mě u Vás líbí a krevety bych si u Vás s chutí dala,máte krásnou rodinku,babička se zdržela nějak krátce,když jede,tedy letí s takové dálky.Časopis jsem si koupila jsou tam krásné fotky a Váš článek s krásným příspěvkem malovat na porcelán a ovocné špízi.Jen tak dál,krásné prázdniny plné zážitků Vám všem přeje Zdena

    OdpovědětVymazat
  3. Lucko, vypadá to úžasně a ta příjemná atmosféra z fotek úplně sálá. Tyhle potvory moc nemusím, jedině sem tam krevety:-) Krásný den Katka

    OdpovědětVymazat
  4. Lucie, čtu Vás moc ráda a líbí se mi Váš blog, jen mě přímo praštilo do očí: by jsme. Správný tvar by měl být bychom. Ivana

    OdpovědětVymazat
  5. Luci, rada ctu Vas blog, moc se mi libi, jak to mate vsechno tak nachystane-zadne plastove talirky pro deti, ale pekne vsichni z porcelanu. A manzel v bile kosili, super. Marinadu vyuziju na maso, krevety by mi holky nejedly :-( hezkou nedeli. Linda

    OdpovědětVymazat
  6. všechny mořské potvůrky si s chutí vařím a nejlíp na grilu , jen s těma krevetama se mi moc nechce loupat . Kupuji také v makru , tam mám jistotu čerstvosti . Šárka

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji, že mi dáváte vědět , že tu jste. Lucie