Poslední příspěvek

Bylinková terapie ...

... funguje dokonale!

Zdravím vás ženy!
Prokousala jsem se další částí fotek z prosluněného víkendu. A prosím, teplo vrať se - já dnes opět škrábala auto! 
Ale na stole už mám kávičku, teplou, tak to ještě chvíli zvládneme:-)

V sobotu nastal hřeb našeho narozeninového výletu.




Ráno jsme si dávaly skvělou kávu v příjemně vzdušné, venkovské jídelně Homutova statku . 




Přesně tohle jsou ty chvilky, kdy si tolik vychutnávám dovolenkovou atmosféru.
Snídaně byla dlouhá a ukecaná :-).

Před desátou jsme vyrazily do sousední vesničky Skramouš k paní  Monice do kouzelné bylinkové dílny.



Je součástí venkovského stavení - asi také menšího statku a má kouzelnou atmosféru nejen uvnitř, ale i venku.








Po uvítání a šálku kopřivového čaje, jsme vyrazily na sběr bylinek, květů, větviček a hub.


S výkladem Moniky bylo hned jasné, že ví velmi dobře o čem mluví. 
A přestože já mám z rostlin i hub dost respekt, abych nesnědla něco co nepoznám. nemám důvěru ani po popisu v knihách a dokonce ani když mi to poradí někdo kolem.

Tady jsme během procházky posbíraly kdejaký plevel, dozvěděly se co se dá jak použít. Ochutnaly pár lístků toho či tamtoho. Bršlice chutná jako jemnější petržel, svízel jako hrášek.



Počasí nám vyšlo náramně. 


Sbírání různých druhů chorošů pro mě bylo překvapení, ale je opravdu zajímavé a hodně mě to zaujalo. Monika nás zásobila neustále zajímavostmi a informacemi.
Všechno nám vysvětlila a zodpověděla všechny dotazy a že jich bylo. Na kurzu nás bylo celkem 12 žen. Příběh Moniky si přečtěte tady.




Po návratu jsme si zajely na oběd a pak začala ta pravá čarodějnická alchymie.


Výroba tinktury z chorošů.




Pleťové sérum z květů fialky s kyselinou hyaluronovou.


Lahvička na sérum.


Bambusové máslo.


Příprava květového základu do bambusového másla.


Dubová tinktura v procesu.



Příprava květů do bambusového másla.



Příprava fialkových květů do séra.



Tinktura z medvědího česneku.


Během krásného odpoledne jsme vytvořily deset produktů.

Během celého dne jsme hltaly informace, čerpaly zdraví z bylin a hub a hlavně jsme načerpaly obrovské množství energie a inspirace.
Přestože jsme se celý den nezastavily byly jsme plné energie a chuti do života, tvoření a moc příjemně naladěné.
Byla to parádní dávka ženské energie od všech zúčastněných.




Největší díky patří Monice, která je duší Bylinkové terapie a pokud máte volnou sobotu tak kurz doporučuji všemi deseti : TADY



Taky si můžete objednat jednu z Moničiných knih TADY, já už se na tu svou těším!






Mějte se krásně!

Komentáře